W gminie Buczek buduje się wciąż nowe drogi PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 09 październik 2018

 
Choć zazdrości nam wiele osób z innych gmin nowoczesnych, szerokich, bezpiecznych i o wysokim standardzie dróg gminnych władze samorządowe nie szczędzą wciąż środków na poprawę i wysoką jakość infrastruktury drogowej. 

 
 6 października 2018 r. w obecności Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, Członka Zarządu Jolanty Zięby Gzik, Starosty Łaskiego Teresy Wesołowskiej, przedstawicieli władz gminy z Wójtem Bronisławem Węglewskim, a także sołtysów i mieszkańców Woli Bachorskiej i Maleni  dokonano oficjalnego oddania do użytku kolejnych odcinków dróg w gminie Buczek, tym razem były to drogi w Woli Bachorskiej i Maleni.
 
 
 
 Licznie zgromadzeni mieszkańcy z radością uczestniczyli w oficjalnym otwarciu swoich nowych dróg i nie szczędzili podziękowań pod adresem przede wszystkim wójta Bronisława Węglewskiego, któremu udało się zdobyć na te przedsięwzięcia środki zewnętrzne.  Goście i mieszkańcy podjęci zostali też w OSP w Maleni, za czele przygotowań stał Prezes  Tomasz Kaczmarek, poczęstunkiem przygotowanym przez Panie ze  Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich z Bachorzyna pod przewodnictwem Pani Prezes Jadwigi Ratajczyk.
Droga gminna Malenia - Grzeszyn budowana była w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, nawierzchnię drogi wykonano z betonu asfaltowego o łącznej długości 3,4 km i szerokości 5,5 m. Czas realizacji: od 9.02.2018 r. do 30.05.2018 r.
Całkowity koszt zadania wyniósł: 2 182 311,84 zł
Kwota dofinansowania: 1 388 605,00 zł
Natomiast droga w Woli Bachorskiej została dofinansowana z budżetu województwa łódzkiego w wysokości 135 000,00, nawierzchnię drogi wykonano z betonu asfaltowego o długości około 1 km i szerokości 4 m.
Całkowity koszt zadania wyniósł: 229 971,43 zł. Pobocza utwardzone zostały destruktem obustronnie na szerokości 1m.
 
 
 
 Nie zabrakło także przedstawiciela wykonawcy, przy otwarciu obecny był  kierownik Marcin Holaś z  firmy „Włodan”, która słynie już z wysokiej jakości wykonywanych inwestycji.                                                           
Oficjalne otwarcie drogi zostało także uwiecznione przez przedstawicieli mediów.     
Należy dodać, że gmina Buczek partycypowała też w kosztach budowy drogi powiatowej z Grzeszyna do Gucina, która stanowi naturalne przedłużenie drogi gminnej z Maleni w kierunku drogi wojewódzkiej i S 8. Koszt budowy drogi powiatowej wyniósł 472 511,54 zł, w tym udział budżetu gminy Buczek  wyniósł 159 325,77. Kwotę  153 860,00 zł dołożył też Urząd Marszałkowski.
Wydawałoby się, że to już koniec inwestycji drogowych w br., ale wójt Bronisław Węglewski wyszedł naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i kandydata na radnego Andrzeja Tobjańskiego z Józefatowa i dokończył jeszcze w ostatnim czasie brakujący odcinek drogi (ok. 300m) do Ignacowa w gminie Zelów.
Inwestycje w drogi to nie tylko poprawa jakości i komfortu jazdy, ale poprawa bezpieczeństwa, otwarcie na inwestorów, a także nowych mieszkańców.

 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery