Wspomnienia z kolonii w Jarosławcu PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 14 wrzesień 2018

 

Wzorem lat minionych również  w czasie tych wakacji dzieci z gminy Buczek wyjechały na wakacje. Podobnie jak przed rokiem  grupa z Buczku integrowała się już w czasie podróży z  kolonistami z Kluk i Wieruszowa. Celem kilkugodzinnej podróży była urocza miejscowość nadmorska Jarosławiec.
Grupa została zakwaterowana  w Ośrodku Wczasowo-Kolonijnym "Marysieńka”. Na kolonii z grupą z Buczku i Kluk przebywali też koloniści z woj. śląskiego.
Organizatorem kolonii był Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników z Warszawy od wielu lat cyklicznie, co roku organizujący wypoczynek dla dzieci z rodzin rolniczych nad morzem i w górach, zarówno zimą jak i latem
 
 
 W ośrodku nasi koloniści zostali zakwaterowani w pawilonie  „Pirat” w  bardzo dobrych warunkach. Były to  pokoje 3-4 osobowe  z pełnym węzłem sanitarnym. Nad bezpieczeństwem dzieci podczas podróży i opiekę wychowawczą podczas całego turnusu sprawowały Panie Ewa, Agnieszka i Joanna.
 Urzekł nas już na początku kilkuhektarowy teren ośrodka bogaty w infrastrukturę sportowo-rekreacyjną.
Równie dobrze prezentuje się kilka sal i salek wyposażonych w lustra na zajęcia dla grup kolonijnych, mały basen, pokoje z łazienkami, dyskoteki, uczynni Panowie  z recepcji służący radą i pomocą, podstawowa pomoc medyczna i gotowość pomocy w transporcie do szpitala w razie wypadku to rzeczy, które nie często spotykamy w ofercie placówek wypoczynku.
 Miła obsługa, bliskość morza, piękna plaża, uroki miejscowości z wieloma atrakcjami dopełniają satysfakcję z pobytu w Marysieńce i Jarosławcu. Największe jednak wrażenie robił tzw. "szwedzki stół", bywa na koloniach, ale nigdy w takiej obfitości jak w Marysieńce. Trudno policzyć   dania serwowane na śniadaniu i kolacji: 2-3 rodzaje sałatek, rolady mięsno-warzywne, kilka rodzajów wędlin, jajka w różnych postaciach, ciepłe dania, dodatkowy stolik płatków, mleka, powideł itp. Było chyba kilkanaście różnych potraw. Od wegetarianina, po skrajnego mięsożercę, każdy coś znalazł dla siebie, a na dodatek potrawy dietetyczne dla m.in. alergików.        
 

Kadra kolonii przygotowała atrakcyjny program pobytu. Koloniści już w ubiegłym roku zwiedzili Słowiński Park Narodowy z ruchomymi wydmami, w tym roku pojechali do Darłowa i Darłówka, poznając ciekawe zabytki architektury, port, promenadę i miejsca. wypoczynku mieszkańców. Sam Jarosławiec oferuje także wiele atrakcji: mobilne place zabaw z grami zręcznościowymi, motylarnia, papugarnia, labirynt luster, podziwianie panoramy Jarosławca i morza z XIX-wiecznej latarni morskiej, gra terenowa laserowy Paintball, rozgrywki na Orliku z innymi koloniami, teatrzyki z aktorami zaproszonymi przez pensjonat, kąpiele morskie i w basenie ośrodka, dyskoteki - to tylko niektóre atrakcje nadmorskiego kurortu, z których korzystali nasi podopieczni.  Bogaty był też program kolonii w samym ośrodku: olimpiada sportowa, rozgrywki w piłkę nożną i plażową, śluby kolonijne, konkurs "Mam talent", ognisko z artystyczną prezentacją grup, kiełbaskami i tańcami integracyjnymi itp. nie pozwoliły się nudzić, ani spędzać choć chwilę przed telewizorem .   
Dzieci zachwycone dietą i pobytem w Ośrodku, chętnie przyjadą w przyszłym roku, jeśli tylko będą miejsca.
Kolonie szczęśliwie zakończyły się 27 sierpnia bieżącego roku, po 12-dniowym pobycie w Jarosławcu wszyscy wrócili wypoczęci i zdrowi do domu. Kolonie współfinansowane były przez KRUS, rodziców i budżet Gminy.
       A.Z.
 
wstecz   dalej »

Psy do adopcji

 
Małe pieski w ilości 5 szt. poszukują domu. Są samodzielne, matką jest młoda suczka rasy owczarek niemiecki.
Więcej informacji w Urzędzie Gminy w Buczku  pod nr tel. 436774497


 
 
 
 

 I Sesja Rady Gminy Buczek

TVR


 

 Światłowód w Gminie Buczek

 

 RELACJA 8TVR

ze Święta Truskawki 2018

 


 

AGROEXPRESS z do z 10 VI 2018

 

 

 

 

GAZYFIKACJA

ANKIETY

 

 

 


 

Zapraszamy na „Wieści Regionalne”, w których rozmowa z Wójtem Gminy Buczek Bronisławem Węglewskim m.in. o rozstrzygniętych przetargach i planowanych inwestycjach.

Otwarcie hali sportowej

Otwarcie hali sportowej

 

Relacja TVR8 z Gali Bokserskiej

 

SESJA na ŻYWO
 SESJE ARCHIWALNE

 Materiały i relacje TV


Honorowi obywatele

witold-stepien.jpg

AKCYZA 2019

 

 .

Panorama

   
 
Panorama Łaska - II 2019
 
 
 
 
 
 

 
 
Mapy działek 542 przeznaczonych do sprzedaży
 
 

_______________________________

Osoby odpowiedzialne w gminie za:

Drogi:

Piotr Ludwisiak -

tel 43 677 44 97; 607 801 118

Woda, kanalizacja, wywóz śmieci:

Marek Ratajczyk -

tel 43 677 44 94; 605 904 304

 Woda, kanalizacja - awarie w

soboty i niedziele

 Ratajczyk Daniel

tel 660 820 950

43 677 42 98

 Inwestycje w gminie:

Wiesław Szczepaniak  -

tel 43 677 44 95; 601 055 221

Andrzej Szymczak

43 677 44 95

Oświetlenie uliczne z wyjątkiem

oświetlenia fotowoltaicznego:

Kamil Woźniak

tel. 600808193

 _______________________________

INFORMACJE

 Świadczenia rodzinne 

Fundusz alimentacyjny

 
 
 

 

 

 

 

 

Nowe samochody

Straż ma nowe samochody

 

 

 
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery