Franek już w akcjach ratowniczo-gaśniczych PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 07 wrzesień 2018

 
Tak druhowie z OSP w Czestkowie uczcili historycznego założyciela jednostki Franciszka Borowieckiego, nazywając  jego imieniem nowy wóz  strażacki. Matką chrzestną pojazdu została nota bene prawnuczka założyciela. Oficjalne przekazanie kluczyków od pojazdu nastąpiło na uroczystym spotkaniu   w dniu imienin wójta Bronisława Węglewskiego, który pod koniec ubiegłego roku tak zaangażował się  w pozyskanie wozu strażackiego, że poręczył jego zakup własnymi środkami finansowymi. W czasie przekazania wozu byli m.in. obecni poseł Artur Dunin, Dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich Maria Kaczorowska,
Starosta Łaski Pani Teresa Wesołowska, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Łasku Pan Piotr Rudecki, Prezes Powiatowy OSP dh Wojciech Pokora, ks wikariusz parafii Buczek, Przewodnicząca KGW w Bachorzynie Pani Jadwiga Ratajczyk ,sołtys Czestkowa F Pan Kazimierz Urbaniak, były też poczty sztandarowe i członkowie zarządów ze wszystkich OSP gminy.

Wóz strażacki jest owocem starań druhów z Czestkowa, ale również jak wspomniałem wójta Bronisława Węglewskiego, który nie tylko znalazł w budżecie gminy 180.000 zł, ale zaangażował się osobiście w pomoc w pozyskaniu środków zewnętrznych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi – 71.000 zł oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji- 97.000 zł.

 
Za kwotę 348.000 zł zakupiono więc lekki samochód  ratowniczo-gaśniczy ze zbiornikiem na  wodę o pojemności 1000 l. i agregatem wysokociśnieniowym.
Ponadto w wyposażeniu pojazdu znajduje się dodatkowo drabina (d 9), pilarka do cięcia stali i betonu Stihl, motopompa Tohatsu, motopompa pływająca Honda, motopompa szlamowa, maszt oświetleniowy, a także kompletny zestaw ratowniczy R1 z butlą tlenową, wyciągarka o udźwigu 5ton i 2 radiotelefony Motorola.
Jednostka OSP z Czestkowa przed 2 laty obchodziła jubileusz 100-lecia,  nowy wóz będzie  brał udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych, manewrach i zawodach strażackich.
Zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego przyczyni się z pewnością do poprawy bezpieczeństwa w sołectwie i gminie, a także przyczyni się do poprawy gotowości bojowej jednostki, poprawy wyników w szkoleniu i zainspiruje młodzież do wstąpienia w szeregi OSP.


 
Zarząd OSP Czestków składa serdeczne podziękowania sponsorom i darczyńcom za wsparcie finansowe w zakupie pojazdu ratowniczo-gaśniczego wraz z wyposażeniem, a szczególnie Panu Wójtowi Bronisławowi Węglewskiemu i władzom samorządowym Buczku, a także WFOŚiGW w Łodzi i MSWiA.

 
wstecz   dalej »

Psy do adopcji

 
Małe pieski w ilości 5 szt. poszukują domu. Są samodzielne, matką jest młoda suczka rasy owczarek niemiecki.
Więcej informacji w Urzędzie Gminy w Buczku  pod nr tel. 436774497


 

 Zbiórkamakulatury

 

 

 I Sesja Rady Gminy Buczek

TVR


 

 Światłowód w Gminie Buczek

 

 RELACJA 8TVR

ze Święta Truskawki 2018

 


 

AGROEXPRESS z do z 10 VI 2018

 

 

 

 

GAZYFIKACJA

ANKIETY

 

 

 


 

Zapraszamy na „Wieści Regionalne”, w których rozmowa z Wójtem Gminy Buczek Bronisławem Węglewskim m.in. o rozstrzygniętych przetargach i planowanych inwestycjach.

Otwarcie hali sportowej

Otwarcie hali sportowej

 

Relacja TVR8 z Gali Bokserskiej

 

SESJA na ŻYWO
 SESJE ARCHIWALNE

 Materiały i relacje TV


Honorowi obywatele

dariusz-klimczak.jpg

AKCYZA 2019

 

 .

Panorama

   
 
Panorama Łaska - V 2019
 
 
 
 
 
 

 
 
Mapy działek 542 przeznaczonych do sprzedaży
 
 

_______________________________

Osoby odpowiedzialne w gminie za:

Drogi:

Piotr Ludwisiak -

tel 43 677 44 97; 607 801 118

Woda, kanalizacja, wywóz śmieci:

Marek Ratajczyk -

tel 43 677 44 94; 605 904 304

 Woda, kanalizacja - awarie w

soboty i niedziele

 Ratajczyk Daniel

tel 660 820 950

43 677 42 98

 Inwestycje w gminie:

Wiesław Szczepaniak  -

tel 43 677 44 95; 601 055 221

Andrzej Szymczak

43 677 44 95

Oświetlenie uliczne z wyjątkiem

oświetlenia fotowoltaicznego:

Kamil Woźniak

tel. 600808193

 _______________________________

INFORMACJE

 Świadczenia rodzinne 

Fundusz alimentacyjny

 
 
 

 

 

 

 

 

Nowe samochody

Straż ma nowe samochody

 

 

 
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery