Klub Sportowy Tęcza Brodnia wywalczył awans do klasy okręgowej ! PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 07 wrzesień 2018

 
Klub Sportowy Tęcza Brodnia reprezentuje Gminę Buczek w rozgrywkach piłkarskich na szczeblu Klasy Okręgowej OZPN Sieradz. W zeszłym sezonie piłkarskim zespół wywalczył awans z A klasy w świetnym stylu odnosząc w 30 spotkaniach 25 zwycięstw, 4 remisy i zaledwie doznając jednej porażki. Zdobycz bramkowa również jest imponująca. Gracze Tęczy wbili rywalom aż 152 gole tracąc 26! Sukces jest tym większy ponieważ dopiero drugi raz w historii klubu osiągnięto awans drużyny na szczeblu rozgrywek okręgowych. To dzięki postawie zawodników na boisku udało się odnieść ten fenomenalny sukces. Zarząd Klubu w składzie Jarosław Filipczak – prezes, Jacek Kacperski – vice prezes i Łukasz Mielczarek wraz z kierownikiem Pawłem Marciniakiem starali się stworzyć jak najlepsze warunki do gry zawodnikom, nad których rozwojem sportowym i dyscypliną taktyczna na boisku czuwał trener Mariusz Gałaj. Pomocną ręką był też sprawujący rolę fizjoterapeuty Krzysztof Lider.

Nadmienić należy, że powyższego sukcesu sportowego nie było by gdyby nie wsparcie finansowe Gminy Buczek z Panem Bronisławem Węglewskim na czele – Wójtem Gminy Buczek. To głównie z otrzymywanych dotacji finansowych Klub Sportowy Tęcza w Brodni może sprawnie funkcjonować i z roku na rok rozwijać się sportowo. Otrzymywane wsparcia pozwala zatrudnić profesjonalnego trenera, zakupić sprzęt sportowy, zorganizować zawody piłkarskie i wiele innych niezbędnych potrzeb związanych z prowadzeniem drużyny piłkarskiej jest zapewnionych dzięki otrzymanym funduszom. Gmina Buczek to sponsor strategiczny Klubu, ale nie oznacza to, że jedyny. Zarząd i osoby którym na sercu leży dobro Klubu cały czas nawiązują współpracę z różnymi firmami i osobami prywatnymi. Dzięki wsparciu lokalnych firm udaje się uzbierać znaczną kwotę funduszy które w całości przeznaczone są na cele drużyny. Lista firm wspierających KS Tęcza można znaleźć na fanpeagu klubu K.S. Tęcza Brodnia na Facebooku lub na stronie internetowej „teczabrodnia 1952.futbolowo.pl”.

W dniu 18 sierpnia 2018r przed meczem rozgrywanym w roli gospodarza na boisku gminnym w Buczku miejsce miał miły akcent dla zawodników oraz kibiców drużyny Tęczy Brodnia. Za osiągnięty sukces z sezonu ubiegłego Prezes OZPN w Sieradzu Pan Jan Łochowski wręczył na ręce Jarosława Filipczaka i Łukasza Mielczarka okazały puchar oraz piłki treningowe.

Premierowy sezon piłkarski w Klasie Okręgowej bardzo dobrze rozpoczął się dla zawodników Tęczy. W czterech meczach odnieśli 3 zwycięstwa i jedną porażkę. Na inaugurację rozgrywek niestety przegrali 1:3 z MKS Zduńska Wola ale już w kolejnym meczu efektownie pokonali drużynę LKS Zapole bo aż 7:0. Następnie Tęcza pokonała Unię Sulmierzyce 2:1. W derbach powiatu łaskiego Tęcza w roli gościa na stadionie CSiR Łask wysoko 6 do 1 pokonała MULKS Łask!

Celem Klubu w bieżących rozgrywkach jest utrzymanie się w Klasie Okręgowej. Aby to osiągnąć do drużyny dołączyło przed sezonem kilku bardzo dobrych zawodników, którzy swoją grą podniosą jakość ale także wprowadzą odrobinę rywalizacji o skład wyjściowy na mecz. Priorytetem dla KS Tęcza jest zbudowanie drużyny opierającej się na graczach z Gminy Buczek oraz okolicznych miejscowości jak Łask czy Zelów. Uzupełnieniem kadry mogą być zawodnicy spoza powiatu którzy wyróżniają się szczególnymi umiejętnościami piłkarskimi. Takich graczy w obecnej kadrze właśnie posiada Tęcza Brodnia. To wszystko sprawia, że trzon drużyny stanowią gracze miejscowi natomiast pozostali zawodnicy wnoszą świeżość i jakość czy to w meczach czy na treningach. Praca i zaangażowanie zawodników buduje kolektyw i spaja ze sobą poszczególne formacje podczas rozgrywania meczu piłkarskiego, dzięki temu panuje dobra atmosfera w drużynie.

Ł.M
 
wstecz   dalej »

Psy do adopcji

 
Małe pieski w ilości 5 szt. poszukują domu. Są samodzielne, matką jest młoda suczka rasy owczarek niemiecki.
Więcej informacji w Urzędzie Gminy w Buczku  pod nr tel. 436774497


 
 
 
 

 I Sesja Rady Gminy Buczek

TVR


 

 Światłowód w Gminie Buczek

 

 RELACJA 8TVR

ze Święta Truskawki 2018

 


 

AGROEXPRESS z do z 10 VI 2018

 

 

 

 

GAZYFIKACJA

ANKIETY

 

 

 


 

Zapraszamy na „Wieści Regionalne”, w których rozmowa z Wójtem Gminy Buczek Bronisławem Węglewskim m.in. o rozstrzygniętych przetargach i planowanych inwestycjach.

Otwarcie hali sportowej

Otwarcie hali sportowej

 

Relacja TVR8 z Gali Bokserskiej

 

SESJA na ŻYWO
 SESJE ARCHIWALNE

 Materiały i relacje TV


Honorowi obywatele

mieczyslaw-luczak.jpg

AKCYZA 2019

 

 .

Panorama

   
 
Panorama Łaska - II 2019
 
 
 
 
 
 

 
 
Mapy działek 542 przeznaczonych do sprzedaży
 
 

_______________________________

Osoby odpowiedzialne w gminie za:

Drogi:

Piotr Ludwisiak -

tel 43 677 44 97; 607 801 118

Woda, kanalizacja, wywóz śmieci:

Marek Ratajczyk -

tel 43 677 44 94; 605 904 304

 Woda, kanalizacja - awarie w

soboty i niedziele

 Ratajczyk Daniel

tel 660 820 950

43 677 42 98

 Inwestycje w gminie:

Wiesław Szczepaniak  -

tel 43 677 44 95; 601 055 221

Andrzej Szymczak

43 677 44 95

Oświetlenie uliczne z wyjątkiem

oświetlenia fotowoltaicznego:

Kamil Woźniak

tel. 600808193

 _______________________________

INFORMACJE

 Świadczenia rodzinne 

Fundusz alimentacyjny

 
 
 

 

 

 

 

 

Nowe samochody

Straż ma nowe samochody

 

 

 
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery