SGW z Bachorzyna na wyjeździe PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 04 wrzesień 2018

 
 Członkinie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich z Bachorzyna na wyjeździe w Międzyzdrojach – Świnoujściu - Koserow
 
 Członkinie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich z Bachorzyna na czele z Panią Przewodnicząca Jadwigą Ratajczyk mimo ciężkiej pracy, potrafią również czerpać przyjemności z turystyki. Przynajmniej dwa razy w roku wyjeżdżają na wycieczki turystyczno-krajoznawcze. Wiosną są to 3 dniowe wyjazdy w góry, a latem 6 dniowe nad morze.
Będąc  na takich  wyjazdach spotykają się również z koleżankami z tamtejszych kół gospodyń. Zaprzyjaźnionymi Kołami Stowarzyszenia są Koła : we Władysławowie, Wiśle, Rewalu, Śliwinie, czy Krępie Kaszubskiej.

 
 W sierpniu br. członkinie przebywając w Międzyzdrojach, spotkały się z kolejnym Kołem,
tj. Kołem Kobiet „Perełki z Wisełki” z jej przewodniczącą p. Hanną Kosterską na czele. Koło Kobiet to Zespół Wokalny, zajmujący się śpiewaniem  i graniem na swoich instrumentach muzycznych. W spotkaniu tym również uczestniczyli Panowie z Wisełki, w tym Sołtys p. Zbigniew Kosterski, który przekazał od Pana Burmistrza Wolina pozdrowienia dla członkiń Stowarzyszenia z Bachorzyna.  Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze, przy występie zespołu Koła Kobiet „Perełki z Wisełki”.
Na wspólnym spotkaniu promowano nie tylko swoje miejscowości,  ale również swoje gminy, powiaty i województwa. Panie mogły podzielić się w swoimi  doświadczeniami dotyczącymi prowadzenia działalności swoich Kół. W trakcie trwania spotkania panie wręczyły sobie nawzajem upominki, nawiązujące do historii i tradycji danego regionu.
 

 
Będąc w Międzyzdrojach Panie z Bachorzyna postanowiły wybrać się na wycieczkę do Świnoujścia i na Wyspę Uznam po stronie Niemieckiej do miejscowości Koserwow – wioski truskawkowej, zwanej truskawkowym rajem – Farmy Karls.
Karls to rodzinne przedsiębiorstwo, które dawniej zajmowało się głównie uprawą truskawek i ich sprzedażą. Z czasem zainteresowanie było tak duże, że ofertę poszerzono o truskawkowe przetwory, a obecnie na Farmie Karls znajduje się truskawkowy park rozrywki. Ten świetny park rozrywki dla całej rodziny  mogły zobaczyć członkinie z Bachorzyna.
Mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych bezpłatne. Panie z Bachorzyna zwróciły uwagę,  jak ten park jest urządzony. Ma wygląd starego gospodarstwa rolnego -
wszystko proste i z duszą dawnych czasów.
Ciekawie urządzony w swoim wystroju posiada ponad 40 tysięcy dzbanków do kawy, które są ozdobą ścian. Kolekcja dzbanków do kawy została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa.
Również członkinie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich z Bachorzyna podczas pobytu w Farmie Karls podarowały na pamiątkę do kolekcji swój dzbanek z motywem truskawki      i logo, nawiązujący do zagłębia truskawkowego Gminy Buczek. Podarowany dzbanek obecnie znajduje się na półce w kolekcji dzbanków w miejscowości Koserow.
Na hali znajduję się mnóstwo rzeczy do kupienia i pooglądania. Wyrobów, które są robione na miejscu można przed zakupem spróbować.
Członkinie  na żywo obserwowały jak wytwarza się dżemy, chleb i pyszne cukierki, a następnie te wytworzone produkty degustowały.
Truskawkowe dżemy gotowane były przez cały czas za wielką szybą. Na hali unosił  się obłędny zapach truskawek. Panie skorzystały również z degustacji  soków i win, przede wszystkim  o smaku truskawkowym. Bezpłatne degustacje zachęcały do testowania produktów.

Podczas pobytu w Międzyzdrojach oprócz wyżej wymienionych atrakcji, w których  członkinie uczestniczyły można by jeszcze wymienić :przeprawę  promową  i zwiedzanie Świnoujścia, rejs statkiem po Morzu Bałtyckim, spacer po molo, spacer Aleją Gwiazd, czy przejażdżkę kolejką  po Międzyzdrojach.
Na zakończenie można powiedzieć, że takie miłe spotkania, wymiana doświadczeń oraz nowe znajomości - to dodatkowy walor tychże wyjazdów.
 Duże podziękowania za ogromny trud w organizacje wycieczki a zarazem integrację społeczności lokalnej składamy Pani Jadwidze Ratajczyk-Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Bachorzynie.

 
 
 
 
 
 
 
wstecz   dalej »

Psy do adopcji

 
Małe pieski w ilości 5 szt. poszukują domu. Są samodzielne, matką jest młoda suczka rasy owczarek niemiecki.
Więcej informacji w Urzędzie Gminy w Buczku  pod nr tel. 436774497


 
 
 
 

 I Sesja Rady Gminy Buczek

TVR


 

 Światłowód w Gminie Buczek

 

 RELACJA 8TVR

ze Święta Truskawki 2018

 


 

AGROEXPRESS z do z 10 VI 2018

 

 

 

 

GAZYFIKACJA

ANKIETY

 

 

 


 

Zapraszamy na „Wieści Regionalne”, w których rozmowa z Wójtem Gminy Buczek Bronisławem Węglewskim m.in. o rozstrzygniętych przetargach i planowanych inwestycjach.

Otwarcie hali sportowej

Otwarcie hali sportowej

 

Relacja TVR8 z Gali Bokserskiej

 

SESJA na ŻYWO
 SESJE ARCHIWALNE

 Materiały i relacje TV


Honorowi obywatele

jacek-pszczola.jpg

AKCYZA 2019

 

 .

Panorama

   
 
Panorama Łaska - II 2019
 
 
 
 
 
 

 
 
Mapy działek 542 przeznaczonych do sprzedaży
 
 

_______________________________

Osoby odpowiedzialne w gminie za:

Drogi:

Piotr Ludwisiak -

tel 43 677 44 97; 607 801 118

Woda, kanalizacja, wywóz śmieci:

Marek Ratajczyk -

tel 43 677 44 94; 605 904 304

 Woda, kanalizacja - awarie w

soboty i niedziele

 Ratajczyk Daniel

tel 660 820 950

43 677 42 98

 Inwestycje w gminie:

Wiesław Szczepaniak  -

tel 43 677 44 95; 601 055 221

Andrzej Szymczak

43 677 44 95

Oświetlenie uliczne z wyjątkiem

oświetlenia fotowoltaicznego:

Kamil Woźniak

tel. 600808193

 _______________________________

INFORMACJE

 Świadczenia rodzinne 

Fundusz alimentacyjny

 
 
 

 

 

 

 

 

Nowe samochody

Straż ma nowe samochody

 

 

 
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery