Wędkarski Puchar Wójta w Buczku PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek
sobota, 25 sierpień 2018

W piękny słoneczny niedzielny poranek w gminie Buczek odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Buczek Bronisław Węglewskiego.
Zawody skupiły liczne grono nie tylko dorosłych wędkarzy, ale także dzieci.
W niedzielę 19 sierpnia 2018r. już od godz. 6.45 około dwudziestu sześciu wędkarzy Stowarzyszenia zajęło miejsca wokół zbiornika retencyjnego w Buczku, chcąc wziąć udział w zawodach o Puchar Wójta.

W dniu zawodów złowiono ok. 10 kg ryb, przeważał karp.
W kategorii seniorów ponad 2,7 kg ryb złowił lider zawodów Urbaniak Michał,  II miejsce zajął Bartłomiej Jędryka , a miejsce III przypadło Włodzimierzowi Ratajczykowi.
W kategorii juniorów ponad  1,2 kg ryb zwycięzcą został Hubert Świtała, II miejsce zajął Kacper Rękiewicz , natomiast trzecie  miejsce przypadło Adrianowi Światale.
Bardzo miłą niespodzianką okazał się występ w zawodach jedynej dziewczyny, która wygrała w  kategorii juniorów. Monika Marynowska złowiła ok. 0.7 kg ryb.
Finaliści zawodów otrzymali okolicznościowe puchary ufundowane przez wójta  Gminy Buczku.