Dzień buczkowskiej truskawki 2018 PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 22 czerwiec 2018

 GALERIA ZDJĘĆ ze ŚWIĘTA TRUSKAWKI - 2018

 

 Słonecznie, świątecznie, truskawkowo...
Występy artystyczne, stoiska rękodzielnicze, wesołe miasteczko, konkursy, zabawy oraz moc innych atrakcji z truskawką w tle! Jak co roku, już po raz dwudziesty ten smakowity owoc obchodził swoje święto w Buczku  - nie bez kozery zwanym truskawkowym zagłębiem. W tym roku święto truskawki było wyjątkowo huczne, trwało aż 3 dni (15-17 czerwca 2018r.)!
Piękna słoneczna pogoda oraz mnóstwo atrakcji, jakie zapewnili Organizatorzy sprawiły, że chętnych do świętowania były tysiące!                            
Piątek był dniem koncertowym. W tym dniu od godziny 18:30 do późnych godzin wieczornych pasjonaci muzyki i dobrej zabawy mieli nie lada gratkę! Atrakcją wieczoru był występ „Sławomira”. Natomiast na występ gwiazdy wieczoru - zespołu „Akcent" przybyły prawdziwe tłumy. Przy hitach „Przez Twe oczy zielone", „Życie to są chwile"  i wielu innych publiczność bawiła się wyśmienicie. Wieczór zakończyła dyskoteka pod gwiazdami przy muzycznych hitach zespołu „Active”.

Drugi dzień święta rozpoczął się rozgrywkami Truskawkowej Ligi Gminy Buczek. W rozgrywkach brało udział 7 drużyn. Do finału rozgrywek zakwalifikowały się drużyny: Auto Komis Czestków, Bachorzyn, Młodzi Buczek i  Oldboy Buczek.     Rozgrywki.wygrała drużyna z Bachorzyna, II miejsce zajęła drużyna Oldboy Buczek, III miejsce Młodzi Buczek, IV miejsce Auto Komis Czestków. Najlepszym strzelcem rozgrywek został Dawid Kępniak, natomiast najlepszym bramkarzem Andrzej Lotczyk. Podczas święta truskawki odbył się mecz zakończenia sezonu Łódzkiej IV Ligii GKS Orkan Buczek – Boruta Zgierz, w którym drużyna Orkan Buczek pokonała mistrzowsko rywala z wynikiem 11:1. Imprezą towarzyszącą była I runda Mistrzostw Polski i Puchar Polski Super Enduro.                                    
W sobotę występy artystyczne na scenie rozpoczął blok tematyczny Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Buczku. Następnym punktem programu był występ zespołu Loverboy. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał wójt Gminy Buczek Bronisław Węglewski, który przedstawił w krótkim zarysie historię święta truskawki. Podziękował  poprzedniemu Wójtowi Wojciechowi Ciebiadzie za zapoczątkowanie tego święta. Życzył wszystkim obecnym następnych jubileuszy, mając również nadzieję aby w kolejnym jubileuszu za 5 lat spotkać się w takim samym gronie albo jeszcze większym. Po oficjalnym otwarciu imprezy nastąpiło wręczenie aktów nadania tytułu Honorowego Obywatela Gminy Buczek dla druha Wojciecha Pokory i generała Jacka Pszczoły. Następnie wręczono nagrody zwycięzcom w konkursach truskawkowych: w konkursie na największy owoc truskawki oraz w konkursie kulinarnym „Truskawkowy przebój roku”. Największym „hitem” kulinarnym 2018 roku okazało się ciasto, które przygotowała Pani Jolanta Izydorczyk (I miejsce), II miejsce zajęła Pani Edyta Ciapa i przygotowana przez nią nalewka, III miejsce ciasto w wykonaniu Pani Iwony Wojciechowskiej. Dwa specjalne wyróżnienia za pomysł, kreatywność i oryginalność otrzymało Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich z Bachorzyna za Bukiet truskawek w skorupce mięsnej oraz Pani Katarzyna Sobala za sałatkę truskawkową. W konkursie na największą truskawkę nagrodę otrzymała pani Sylwia Bordowicz, która jako jedyna dostarczyła owoc truskawki ważący 53 gramy. Kolejnym punktem imprezy był koncert zespołu Extazy, talent Show oraz gwiazda wieczoru Lady Pank. Wieczór zakończył się pokazem sztucznych ogni.                               
    Niedziela to kolejne atrakcje i koncerty. O godzinie 13-stej na scenie ponownie pojawili się podopieczni Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Buczku. Następnie odbył pokaz mody truskawkowej i wyłonienie Miss i Mistera truskawki. Najmłodszym uczestnikiem pokazu była Pola Kominiak (11 miesięcy) a najstarszą maja Sobala (9 lat). Pozostali to Amelia Michalak (2 latka), Hanna Sobala (3 latka) oraz Antoni Michalak (7 lat). Wszystkie stroje były wykonane różnorakimi technikami a dzieci prezentowały się w nich przepięknie. Komisja miała bardzo trudny wybór. Oceniana była estetyka ubioru, nawiązanie do tematyki konkursu, kreatywność a także autoprezentacja uczestnika konkursu. Miss Truskawki 2018 została wybrana Hania Sobala. Jej strój wykonany był z materiału, spódniczka z tiulu, opaska i ozdoba pod szyją z filcu oraz koszyczek a w nim truskaweczki. Nagrodę Mistera Truskawki 2018 otrzymał jedyny chłopiec w konkursie Antoni Michalak. Jego strój zrobiony  był z materiału poliestrowego. Dla zwycięzców konkursów przygotowano cenne nagrody. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i gratulujemy wysokiego poziomu zgłoszonych prac konkursowych.                       
Po emocjach konkursowych przyszedł czas na odrobinę humoru. Na scenie wystąpił Marcin Daniec, który skutecznie rozbawił licznie zgromadzoną publiczność i wprawił w wyjątkowo rozrywkowe nastroje.  Jednak to była dopiero namiastka tego, co działo się podczas koncertu zespołu Weekend i koncertu gwiazdy wieczoru – Sylwii Grzeszczak z zespołem! Zwieńczeniem imprezy był niezwykle efektowny pokaz fajerwerków.           
Jedną z głównych atrakcji tegorocznego święta truskawki były powietrzne akrobacje Grupy „Żelazny”. Odbyły się dwa pokazy, jeden solo w wykonaniu Wojciecha Krupy oraz pokaz dwóch samolotów, piloci: Wojciech Krupa i Piotr Haberland. Pokaz był niezwykle widowiskowy i emocjonujący.      Grupa  „Żelazny” to jedyna w Polsce cywilna grupa akrobacyjna, która lata na tłokowych, charakterystycznych, biało-czerwonych samolotach. Mówi się, że to „najwięksi twardziele wśród pilotów.” Bo niełatwo wykonywać podniebne akrobacje w zespole. Akrobacja zespołowa jest o tyle wymagająca, że samoloty są blisko siebie. Podczas takiej akrobacji samoloty mogą lecieć w odległości 2-4 metrów od siebie z prędkością dochodzącą do 300 km/h. Pokazy Grupy Żelazny to maksimum koncentracji i skupienia zarówno dla samych pilotów, ale także dla widzów, którym trudno oderwać oczy od „żelaznych” beczek, mijanek i wiraży. Formacja słynie z wykonywania najtrudniejszych i najbardziej widowiskowych ewolucji w powietrzu. Mamy nadzieję, że Grupa „Żelazny” będzie czołowym punktem programu kolejnych edycji święta truskawki.       
      Wójt Gminy Buczek - serdecznie pragnie podziękować wszystkim przybyłym uczestnikom XX-go Jubileuszowgo Święta Truskawki oraz m.in.: sponsorom, Państwu Annie i Wioldowi Moder (Firma P.H.U. Metering) za udostępnienie pomieszczeń, Pani Iwonie Kardas (Firma Daskar) za udostępnienie chłodni, Kołu Gospodyń Wiejskich z Bachorzyna, Strażom, Komendzie Powiatowej Policji, obsłudze medycznej, ochronie, pracownikom i wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji Święta Truskawki.


 
wstecz   dalej »

Psy do adopcji

 
Małe pieski w ilości 5 szt. poszukują domu. Są samodzielne, matką jest młoda suczka rasy owczarek niemiecki.
Więcej informacji w Urzędzie Gminy w Buczku  pod nr tel. 436774497


 
 
 
 

 I Sesja Rady Gminy Buczek

TVR


 

 Światłowód w Gminie Buczek

 

 RELACJA 8TVR

ze Święta Truskawki 2018

 


 

AGROEXPRESS z do z 10 VI 2018

 

 

 

 

GAZYFIKACJA

ANKIETY

 

 

 


 

Zapraszamy na „Wieści Regionalne”, w których rozmowa z Wójtem Gminy Buczek Bronisławem Węglewskim m.in. o rozstrzygniętych przetargach i planowanych inwestycjach.

Otwarcie hali sportowej

Otwarcie hali sportowej

 

Relacja TVR8 z Gali Bokserskiej

 

SESJA na ŻYWO
 SESJE ARCHIWALNE

 Materiały i relacje TV


Honorowi obywatele

wieslaw-golanski.jpg

AKCYZA 2019

 

 .

Panorama

   
 
Panorama Łaska - II 2019
 
 
 
 
 
 

 
 
Mapy działek 542 przeznaczonych do sprzedaży
 
 

_______________________________

Osoby odpowiedzialne w gminie za:

Drogi:

Piotr Ludwisiak -

tel 43 677 44 97; 607 801 118

Woda, kanalizacja, wywóz śmieci:

Marek Ratajczyk -

tel 43 677 44 94; 605 904 304

 Woda, kanalizacja - awarie w

soboty i niedziele

 Ratajczyk Daniel

tel 660 820 950

43 677 42 98

 Inwestycje w gminie:

Wiesław Szczepaniak  -

tel 43 677 44 95; 601 055 221

Andrzej Szymczak

43 677 44 95

Oświetlenie uliczne z wyjątkiem

oświetlenia fotowoltaicznego:

Kamil Woźniak

tel. 600808193

 _______________________________

INFORMACJE

 Świadczenia rodzinne 

Fundusz alimentacyjny

 
 
 

 

 

 

 

 

Nowe samochody

Straż ma nowe samochody

 

 

 
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery