Wigilia - Przedsiębiorcy dla samotnych - w Maleni PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 22 grudzień 2017

 
Tradycją stały się już wigilie środowiskowe organizowane w gminie Buczek. Również w bieżącym roku dla osób starszych i samotnych z inicjatywy wójta Bronisława Węglewskiego, a przy wsparciu organizacyjnym Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Buczku zorganizowano spotkanie mieszkańców z całej gminy przy stole wigilijnym.
W br. gospodarzem wigilii, która odbyła się 16 grudnia była jednostka OSP w Maleni. Uroczystość wigilijna odbyła się  w odświętnie udekorowanej pracą druhów strażnicy OSP, gdzie przyjęto blisko 140 uczestników.
Środki finansowe i rzeczowe na zorganizowanie wigilii udało się wygospodarować z budżetu gminy, GOPS-u, a w dużej części także od sponsorów.
W nastrój wieczerzy i radosnego oczekiwania na narodzenie Pana wprowadziła zebranych orkiestra dęta Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Buczku pod batutą Adama Kobalczyka przepiękną kolędą „Bóg się rodzi”.
W uroczystości wzięli udział m.in.: Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Jolanta Zięba Gzik, Starosta Łaski Teresa Wesołowska, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jerzy Gawlik, Komendant PSP st. brygadier Piotr Rudecki,  Komendant Powiatowy Policji młodszy insp. Piotr Bielewski, a także proboszcz parafii Buczek ks. Rafał Mazurczyk.  Na wigilii była również obecna prezes LGD „Dolina Rzeki Grabi” Pani Anna Doliwa.
Nie zabrakło też radnych, przedstawicieli wszystkich jednostek OSP, którzy przywieźli samotne osoby z poszczególnych miejscowości gminy Buczek. Część osób przybyło też wynajętym przez władze gminy autokarem.
Ks. proboszcz fragmentem ewangelii o narodzeniu Pańskim oraz krótką modlitwą przypomniał o sakralnym znaczeniu Świąt Bożego Narodzenia, a następnie Wicemarszałek Jolanta Zięba-Gzik, Starosta Łaski Teresa Wesołowska i Wójt Bronisław Węglewski złożyli życzenia świąteczno – noworoczne wszystkim zebranym i mieszkańcom gminy Buczek.
W trakcie brzmienia kolęd łamano się opłatkiem i składano życzenia.
Nad organizacyjną stroną wigilii,  pieczę sprawowała szefowa GOPS Joanna Jarosławska, ale w przygotowanie sali, obsługę gości i pomoc w podawaniu posiłków zaangażowali się druhowie i druhny OSP w Maleni.
Kolacja wigilijna była szczególnie uroczysta, świąteczna z zachowaniem tradycyjnego postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Panie ze Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich z Bachorzyna ze swoją szefową Jadwigą Ratajczyk przez 3 dni przygotowywały najwspanialsze wytwory wigilijnej sztuki kulinarnej. Tradycyjne, postne potrawy, pięknie przyrządzone i podane wzbudzały zachwyt uczestników wigilii smakiem i wyglądem. Potrawy przygotowywane przez Panie smakowały także wszystkim gościom wieczerzy wigilijnej wyśmienicie. 
Wspólne świętowanie  w atmosferze radosnego oczekiwania na Narodzenie Chrystusa, sprzyja integracji lokalnej społeczności, bliższemu poznaniu, wysłuchaniu radości i trosk dnia codziennego znajomych i sąsiadów, a także wspólnym śpiewaniu kolęd.
W atmosferę zbliżających się Świąt wprowadziły także lokalne zespoły artystyczne działające przy GOKiS: orkiestra dęta pod dyrekcją Adama Kobalczyka, chór „Bogoria” z kierownikiem artystycznym Zbigniewem Mierzwińskim, zespół „Kana”, a także znakomita wokalistka Paulina Makulska w towarzystwie akompaniamentu w aranżacji Łukasz Maciejewskiego.
W repertuarze wszystkich  zespołów wokalnych i instrumentalnych mogliśmy usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pastorałki.
 
Wszyscy uczestnicy wigilii zostali obdarowani przez wójta i kierownika GOPS paczkami, które podobnie jak produkty na stół wigilijny można było zakupić dzięki sponsorom i darczyńcom, wśród których znaleźli się: radni gminy Buczek,  Firma „Joltek” Jolanty i Mariusza Kowalczyków, Auto Komis Kłos, Grzegorz Głowiński, Anna Moder, Grzegorz Kępa, Elżbieta Praśkiewicz, Andrzej Subczyński, Zbigniew Borek, Lecznica dla zwierząt w Buczku, Bartłomiej Moder, Szczepan Pawlicki, Krzysztof Tomczyk, Mleczarnia Łask oraz firma „Bro-Węg” Bronisława i Dominika Węglewskich.

Wspólne świętowanie przeciągnęło się do późnych godzin nocnych, a na koniec wójt gminy Bronisław Węglewski dziękując gościom za obecność,  artystom za wspaniałą prezentację słowno-muzyczną, a panią ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich z Bachorzyna za wyśmienite posiłki już zaprosił wszystkich na wigilię za rok. 

Andrzej Zieliński
 
wstecz   dalej »
 
 
 

 I Sesja Rady Gminy Buczek

TVR


 

 Światłowód w Gminie Buczek

 

 RELACJA 8TVR

ze Święta Truskawki 2018

 


 

AGROEXPRESS z do z 10 VI 2018

 

 

 

 

GAZYFIKACJA

ANKIETY

 

 

 


 

Zapraszamy na „Wieści Regionalne”, w których rozmowa z Wójtem Gminy Buczek Bronisławem Węglewskim m.in. o rozstrzygniętych przetargach i planowanych inwestycjach.

Otwarcie hali sportowej

Otwarcie hali sportowej

 

Relacja TVR8 z Gali Bokserskiej

 

SESJA na ŻYWO
 SESJE ARCHIWALNE

 Materiały i relacje TV


Honorowi obywatele

jolanta-zieba-gzik.jpg

AKCYZA 2019

 

 .

Panorama

   
 
Panorama Łaska - II 2019
 
 
 
 
 
 

 
 

HARMONOGRAMY WYWOZU

Harmonogramy na 2019
Mapy działek 542 przeznaczonych do sprzedaży
 
 

_______________________________

Osoby odpowiedzialne w gminie za:

Drogi:

Piotr Ludwisiak -

tel 43 677 44 97; 607 801 118

Woda, kanalizacja, wywóz śmieci:

Marek Ratajczyk -

tel 43 677 44 94; 605 904 304

 Woda, kanalizacja - awarie w

soboty i niedziele

 Ratajczyk Daniel

tel 660 820 950

43 677 42 98

 Inwestycje w gminie:

Wiesław Szczepaniak  -

tel 43 677 44 95; 601 055 221

Andrzej Szymczak

43 677 44 95

Oświetlenie uliczne z wyjątkiem

oświetlenia fotowoltaicznego:

Kamil Woźniak

tel. 600808193

 _______________________________

INFORMACJE

 Świadczenia rodzinne 

Fundusz alimentacyjny

 
 
 

 

 

 

 

 

Nowe samochody

Straż ma nowe samochody

 

 

 
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery