Przedszkole na medal PDF Drukuj
Napisał: M. Kochanek   
czwartek, 30 listopad 2017


 
Od początku września dzieci z Gminnego Przedszkola w Buczku uczestniczą w projekcie „Przedszkole na medal”. Posiłkując się wsparciem  funduszy  europejskich utworzono dwa nowe oddziały, dzięki czemu wszyscy mali buczkowiacy, których rodzice zgłosili do rekrutacji, mogą uczęszczać do przedszkola.
Bardzo ważne dla podniesienia jakości edukacji przedszkolnej są zajęcia dodatkowe, których szeroka oferta została z początkiem roku wzbogacona. Oprócz języka angielskiego (będącego obecnie w podstawie programowej), rytmiki z elementami tańca, zajęć plastycznych z elementami origami i gimnastyki korekcyjnej, zajęć logopedycznych i korekcyjno-kompensacyjnych wprowadzona została innowacja pedagogiczna pn. „Kolorowa matematyka dla smyka”, dzięki czemu wszystkie przedszkolaki mogą uczestniczyć w ciekawych zajęciach rozwijających kompetencje matematyczne. 
Natomiast dzieci potrzebujące wsparcia w rozwoju mowy i umiejętności społecznych zakwalifikowane zostały do zajęć „Zaczynam mówić” oraz „Podaj rączkę”.
Po dość trudnym okresie adaptacji, nadszedł czas, w którym nawet najmłodsze dzieci zaczynają cieszyć się z chwil spędzonych wśród przedszkolnych rówieśników. Oprócz zajęć i zabaw w salach dzieci świetnie się bawią podczas wielu imprez integracyjnych i uroczystości. Wiele radości  sprawiają dzieciom koncerty muzyczne, które odbywają się w przedszkolu cyklicznie. 
Pierwszą ważną uroczystością dla nowych przedszkolaków był Dzień Edukacji Narodowej połączony z Dniem Jabłuszka, podczas którego wójt gminy, Bronisław Węglewski, złożył życzenia wszystkim pracownikom oraz wychowankom przedszkola.
Ogromnym wyzwaniem było również Pasowanie na Przedszkolaka, do którego 16 listopada przystąpiło aż 75 dzieci, prezentując swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Maluszki  były bardzo dzielne i udowodniły, że zasługują na miano prawdziwego przedszkolaka, a w nagrodę dostały dyplomy, prezenty oraz słodki poczęstunek.
 

 
W tym dniu dokonano również  uroczystego otwarcia nowych oddziałów przedszkola zlokalizowanych w szkole podstawowej, a rodzice podarowali kwiaty pani sekretarz, Zenonie Romankiewcz, jako wyraz wdzięczności dla organu prowadzącego za możliwość uczęszczania ich pociech do przedszkola i udziału w projekcie „Przedszkole na medal”.
W tym roku obchodziliśmy  też wspólnie Dzień Przedszkolaka, Bal Jesieni oraz Dzień Pluszowego Misia.
Jak widać, w buczkowskim przedszkolu wiele się dzieje, dlatego należy się cieszyć, że w jego działaniach może uczestniczyć tak duża grupa przedszkolaków.

 
 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery