Przedszkole na medal PDF Drukuj
Napisał: M. Kochanek   
czwartek, 30 listopad 2017


 
Od początku września dzieci z Gminnego Przedszkola w Buczku uczestniczą w projekcie „Przedszkole na medal”. Posiłkując się wsparciem  funduszy  europejskich utworzono dwa nowe oddziały, dzięki czemu wszyscy mali buczkowiacy, których rodzice zgłosili do rekrutacji, mogą uczęszczać do przedszkola.
Bardzo ważne dla podniesienia jakości edukacji przedszkolnej są zajęcia dodatkowe, których szeroka oferta została z początkiem roku wzbogacona. Oprócz języka angielskiego (będącego obecnie w podstawie programowej), rytmiki z elementami tańca, zajęć plastycznych z elementami origami i gimnastyki korekcyjnej, zajęć logopedycznych i korekcyjno-kompensacyjnych wprowadzona została innowacja pedagogiczna pn. „Kolorowa matematyka dla smyka”, dzięki czemu wszystkie przedszkolaki mogą uczestniczyć w ciekawych zajęciach rozwijających kompetencje matematyczne. 
Natomiast dzieci potrzebujące wsparcia w rozwoju mowy i umiejętności społecznych zakwalifikowane zostały do zajęć „Zaczynam mówić” oraz „Podaj rączkę”.
Po dość trudnym okresie adaptacji, nadszedł czas, w którym nawet najmłodsze dzieci zaczynają cieszyć się z chwil spędzonych wśród przedszkolnych rówieśników. Oprócz zajęć i zabaw w salach dzieci świetnie się bawią podczas wielu imprez integracyjnych i uroczystości. Wiele radości  sprawiają dzieciom koncerty muzyczne, które odbywają się w przedszkolu cyklicznie. 
Pierwszą ważną uroczystością dla nowych przedszkolaków był Dzień Edukacji Narodowej połączony z Dniem Jabłuszka, podczas którego wójt gminy, Bronisław Węglewski, złożył życzenia wszystkim pracownikom oraz wychowankom przedszkola.
Ogromnym wyzwaniem było również Pasowanie na Przedszkolaka, do którego 16 listopada przystąpiło aż 75 dzieci, prezentując swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Maluszki  były bardzo dzielne i udowodniły, że zasługują na miano prawdziwego przedszkolaka, a w nagrodę dostały dyplomy, prezenty oraz słodki poczęstunek.
 

 
W tym dniu dokonano również  uroczystego otwarcia nowych oddziałów przedszkola zlokalizowanych w szkole podstawowej, a rodzice podarowali kwiaty pani sekretarz, Zenonie Romankiewcz, jako wyraz wdzięczności dla organu prowadzącego za możliwość uczęszczania ich pociech do przedszkola i udziału w projekcie „Przedszkole na medal”.
W tym roku obchodziliśmy  też wspólnie Dzień Przedszkolaka, Bal Jesieni oraz Dzień Pluszowego Misia.
Jak widać, w buczkowskim przedszkolu wiele się dzieje, dlatego należy się cieszyć, że w jego działaniach może uczestniczyć tak duża grupa przedszkolaków.

 
 
wstecz   dalej »
 
 
 

 I Sesja Rady Gminy Buczek

TVR


 

 Światłowód w Gminie Buczek

 

 RELACJA 8TVR

ze Święta Truskawki 2018

 


 

AGROEXPRESS z do z 10 VI 2018

 

 

 

 

GAZYFIKACJA

ANKIETY

 

 

 


 

Zapraszamy na „Wieści Regionalne”, w których rozmowa z Wójtem Gminy Buczek Bronisławem Węglewskim m.in. o rozstrzygniętych przetargach i planowanych inwestycjach.

Otwarcie hali sportowej

Otwarcie hali sportowej

 

Relacja TVR8 z Gali Bokserskiej

 

SESJA na ŻYWO
 SESJE ARCHIWALNE

 Materiały i relacje TV


Honorowi obywatele

andrzej-biernat.jpg

AKCYZA 2019

 

 .

Panorama

   
 
Panorama Łaska - II 2019
 
 
 
 
 
 

 
 

HARMONOGRAMY WYWOZU

Harmonogramy na 2019
Mapy działek 542 przeznaczonych do sprzedaży
 
 

_______________________________

Osoby odpowiedzialne w gminie za:

Drogi:

Piotr Ludwisiak -

tel 43 677 44 97; 607 801 118

Woda, kanalizacja, wywóz śmieci:

Marek Ratajczyk -

tel 43 677 44 94; 605 904 304

 Woda, kanalizacja - awarie w

soboty i niedziele

 Ratajczyk Daniel

tel 660 820 950

43 677 42 98

 Inwestycje w gminie:

Wiesław Szczepaniak  -

tel 43 677 44 95; 601 055 221

Andrzej Szymczak

43 677 44 95

Oświetlenie uliczne z wyjątkiem

oświetlenia fotowoltaicznego:

Kamil Woźniak

tel. 600808193

 _______________________________

INFORMACJE

 Świadczenia rodzinne 

Fundusz alimentacyjny

 
 
 

 

 

 

 

 

Nowe samochody

Straż ma nowe samochody

 

 

 
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery