Mazurek Dąbrowskiego dla Wiktorii Wróbel PDF Drukuj
Napisał: Longin Wróbel   
wtorek, 07 listopad 2017

 
Wychowanka LTSR Buczek, 11-letnia Wiktoria Wróbel była jedyną reprezentantką Polski podczas bardzo prestiżowego międzynarodowego turnieju „STIGA Masters Minimes”, który rozegrano w Belgii w dniach 28-29 października 2017r. Do zawodów ETTU zaprosiła  14 najlepszych w Europie młodziczek i młodzików. Uczennica szkoły podstawowej w Buczku zajmując w tych zawodach  pierwsze miejsce potwierdziła przynależność do ścisłej europejskiej czołówki.
Podopieczna trenera Longina Wróbla w 1/8 finału pokonała reprezentantkę gospopdarzy Eloise Duvivier 3:1, a w ćwierćfinale wygrała z Portugalką Ines Fernandes 3:0. W półfinale rywalką Polki była niemiecka nadzieja w tej dyscyplinie sportu, a mianowicie Annet Kaufmann. Tym razem nasza nadzieja tenisa stołowego okazała się lepsza i wygrała 3:1. Warto przypomnieć, że podczas niedawnych nieoficjalnych mistrzostw Europy żaczek we Francji Wiktoria przegrała z Kaufmann w meczu o brązowy medal. W finale buczkowianka zmierzyła się z Białorusinką Veraniką Varabyovą. Varabyova to aktualna wicemistrzyni Europy żaczek, rozstawiona w tym turnieju z „jedynką”.
Wiktoria zagrała znakomite spotkanie i niespodziewanie wygrała z Białorusinką 3:0. Trzecie miejsce przypadło Kaufmann.
„To chyba największy sukces Wiktorii w jej dotychczasowej 5-letniej karierze sportowej. Sam udział w tego typu imprezach to zdobywanie nowych doświadczeń, nawiązywanie międzynarodowych przyjaźni, a czasem nawet udaje się poznawać piękne miejsca na ziemi. W Brukseli córka miała okazję zobaczyć „Mini Europa Park”, w którym mogła podziwiać całą Europę w pomniejszeniu (również z polskimi akcentami). Nie bez znaczenia były również ogromne emocje towarzyszące nie tylko poszczególnym pojedynkom ale przede wszystkim słuchając podczas dekoracji Mazurka Dąbrowskiego „– mówi dumny trener i tata naszej mistrzyni Longin Wróbel. Serdecznie gratulujemy.
 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery