SOBOTA BOKSERSKA NA OTWARCIE HALI SPORTOWEJ W BUCZKU PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
poniedziałek, 13 listopad 2017
 
 
W dniu 11.11.2017 r. (sobota) w Hali Sportowej w Buczku przy ul. Szkolnej  3   odbyła się Sobota Bokserska „O Puchar Wójta Gminy Buczek Bronisława Węglewskiego”  pod hasłem „BOKS W RINGU NIE NA ULICY”.
 

 
Zawody były połączone z otwarciem hali sportowej wybudowanej w br. przez władze samorządowe gminy Buczek. Hala wraz z zapleczem kosztowała 3.500.000 zł netto a 4.400.000 zł brutto z czego ok. 1 mln to środki pozabudżetowe.  Wykonawcą hali była firma Zbigniewa Borka z Luciejowa. Hala ma wymiary 51m x 30m łącznie z galerią i widownią na której może zasiąść 300 osób. Podczas zawodów bokserskich było wprawdzie ponad 500 osób, ale umieszczono dodatkowe miejsca, a wiele osób obserwowało zawody  z galerii. Otwarcia hali dokonał wójt Buczku Bronisław Węglewski w towarzystwie m.in. Przewodniczącego  Sejmiku Samorządowego  Woj. Łódzkiego Marka Mazura, Starosty Łaskiego Teresy Wesołowskiej, d-cy 32 BLT płk Roberta Gurzędy. Halę poświecił  proboszcz Parafii Buczek ks. Rafał Mazurczyk.

 
Wśród gości honorowych byli obecni m.in. Paweł Skrzecz- wicemistrz olimpijski  (Moskwa 1980), wicemistrz świata (Monachium 1982), a także olimpijczycy Ryszard Pasiewicz i Damian Rożek.
W hali mogą odbywać się praktycznie wszystkie rodzaje gier zespołowych z piłką halową (futsal) włącznie, a w piłkę siatkową można nawet grać równocześnie na  2 pełnowymiarowych boiskach.  Sala na co dzień służy przede wszystkim dzieciom  i młodzieży szkolnej, ale w listopadzie już rozpoczną tu treningi również sportowcy z poza szkoły. Publiczność biorąca udział w turnieju kierowała w stronę Wójta Bronisława Węglewskiego niezliczoną ilość słów uznania i aprobaty dla organizacji turnieju, a przede wszystkim za wybudowanie tak okazałego i wspaniałego obiektu jakim jest nowo oddana hala sportowa.
Do zawodów „O Puchar Wójta Gminy Buczek Bronisława Węglewskiego”  zostało zgłoszonych 31 zawodników i zawodniczek z 11 klubów z całej Polski :
1. Jungle Gym Łódź
2.  KS Skalnik Wiśniówka
3.  KB Legia Warszawa
4.  Boxing Radom
5.  Bagadasarian Boxing Club Poznań
6.  Radomiak Radom
7.  Tom Center Piotrków Trybunalski
8.  Prosna Kalisz
9.  Zagłębie Konin
10.  MUKS Widzew Łódź
11.  Shark Łódź
oraz zawodnik niestowarzyszony z Poznania.

W trakcie zawodów odbyło się 14 pojedynków  z czego pierwsze trzy zostały przeprowadzone jako walki sparingowe punktowane. Poniżej zestawienie i wyniki walk rozegranych w ramach Soboty Bokserskiej. Zwycięzcy pogrubionym drukiem.
 
 w
 
Po zakończeniu walk Soboty Bokserskiej „O Puchar Wójta Gminy Buczek Bronisława Węglewskiego zostały wręczone nagrody specjalne:
  
najlepszy zawodnik    - Damian Szczepański Radomiak Radom
 
najlepszy technik       -  Piotr Stegienta Zagłębie Konin
 
Walki w ringu i na punkty oceniali:, Marta Leszner, Paweł Szymański, Łukasz Cieślak, Zdzisław Tomaszewski, Wielisław Hering (wszyscy OZB Łódź). Sędzia Główny zawodów Sławomir Milczarek (OZB Łódź), Delegat Sportowy Zdzisław Maciejewski (OZB Łódź). Lekarz zawodów Marek Jarzębowski.
Nadmieniam, że będziemy organizować zawody sportowe między innymiTurniej "Mirosa" w halowej piłce nożnej a także I ligę koszykówki Widzewa oraz w planie są spotkania siatkarzy Skry Bełchatów
   Andrzej Zieliński
 
 
 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery