Szkolenie dla liderów i wizyta Marszałka Województwa Łódzkiego w Buczku PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
poniedziałek, 13 listopad 2017

 
W dniu 6 listopada br. odbyło się ostatnie z  cyklu szkoleń pt. „Szkolenia dla liderów obszarów wiejskich” organizowanych z  inicjatywy Prezesa - Bronisława Węglewskiego przez Izbę Rolniczą Województwa Łódzkiego, operacja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020,  instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Pierwsze szkolenie odbyło się w powiecie skierniewickim, drugie - łęczyckim, trzecie w powiecie piotrkowskim i ostatnie w powiecie łaskim.
 
Szkolenie dla liderów na obszarach wiejskich - TVR8
Szkolenie  otworzył Pan Bronisław Węglewski – Prezes IRWŁ oraz Wójt Gminy Buczek, który podziękował wszystkim za przybycie, życząc owocnego szkolenia.
Uczestnikami szkolenia byli: wójtowie gmin, ich zastępcy, naczelnicy i pracownicy urzędów gmin i miast, radni, sołtysi, członkowie -Lokalnych Grup Działania, Kół Gospodyń Wiejskich, Rad Powiatowych Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego oraz rolnicy z powiatów: łaskiego, sieradzkiego, zduńskowolskiego, wieruszowskiego, pajęczańskiego oraz bełchatowskiego.
Swoją obecnością zaszczycili: Pan Witold Stępień-Marszałek Województwa Łódzkiego, Pan Marek Mazur-Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego, Pani Grażyna Czyżak- Zastępca Dyrektora OT KOWR w Łodzi, Pani Maria Kaczorowska-Dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich  w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi, Pan Jakub Gajewski-Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi, Pani Anna Bieniawska- Dyrektor Biura Regionalnego TUW „TUW” w Łodzi oraz   Pan  Kamil Kowalski – Kierownik Biura Wsparcia Inwestycyjnego ARIMR w Łodzi  oraz  Pani Anna Doliwa-Prezes Lokalnej Grupy Działania Dolina Rzeki Grabii.
Uczestnicy szkolenia zapoznali się z doświadczeniami w realizacji projektów przez Lokalną Grupę Działania Dolina Rzeki Grabii, nowinkami w ubezpieczeniach rolniczych, działaniami PROW na lata 2014-2020, podstawami Integrowanej ochrony roślin, dostępnymi środkami z Urzędu Marszałkowskiego oraz ich pozyskiwaniem na rozwój obszarów wiejskich, pozyskiwaniem środków na promocję produktu. Każdy z uczestników mógł wybrać coś dla siebie i dla swojego regionu. Szkolenie zakończyło się dyskusją oraz rozdaniem Certyfikatów potwierdzających udział w szkoleniu.
Od inauguracji „Szkolenia dla liderów na obszarach wiejskich” rozpoczęła się nadto wizyta marszałka WŁ Witolda Stępnia i przewodniczącego sejmiku WŁ Marka Mazura w Gminie Buczek. Kolejnym etapem wizyty były odwiedziny w OSP Buczek oraz remizie OSP Malenia. Goszczący włodarzy województwa wójt Bronisław Węglewski pochwalił się również oddaną niedawno do użytku, nowoczesną, wielofunkcyjną halą sportową. To jeden z największych tego typu obiektów w regionie, służący na co dzień dzieciom i młodzieży szkolnej.

 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery