Szkolenie dla liderów i wizyta Marszałka Województwa Łódzkiego w Buczku PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
poniedziałek, 13 listopad 2017

 
W dniu 6 listopada br. odbyło się ostatnie z  cyklu szkoleń pt. „Szkolenia dla liderów obszarów wiejskich” organizowanych z  inicjatywy Prezesa - Bronisława Węglewskiego przez Izbę Rolniczą Województwa Łódzkiego, operacja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020,  instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Pierwsze szkolenie odbyło się w powiecie skierniewickim, drugie - łęczyckim, trzecie w powiecie piotrkowskim i ostatnie w powiecie łaskim.
 
Szkolenie dla liderów na obszarach wiejskich - TVR8
Szkolenie  otworzył Pan Bronisław Węglewski – Prezes IRWŁ oraz Wójt Gminy Buczek, który podziękował wszystkim za przybycie, życząc owocnego szkolenia.
Uczestnikami szkolenia byli: wójtowie gmin, ich zastępcy, naczelnicy i pracownicy urzędów gmin i miast, radni, sołtysi, członkowie -Lokalnych Grup Działania, Kół Gospodyń Wiejskich, Rad Powiatowych Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego oraz rolnicy z powiatów: łaskiego, sieradzkiego, zduńskowolskiego, wieruszowskiego, pajęczańskiego oraz bełchatowskiego.
Swoją obecnością zaszczycili: Pan Witold Stępień-Marszałek Województwa Łódzkiego, Pan Marek Mazur-Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego, Pani Grażyna Czyżak- Zastępca Dyrektora OT KOWR w Łodzi, Pani Maria Kaczorowska-Dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich  w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi, Pan Jakub Gajewski-Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi, Pani Anna Bieniawska- Dyrektor Biura Regionalnego TUW „TUW” w Łodzi oraz   Pan  Kamil Kowalski – Kierownik Biura Wsparcia Inwestycyjnego ARIMR w Łodzi  oraz  Pani Anna Doliwa-Prezes Lokalnej Grupy Działania Dolina Rzeki Grabii.
Uczestnicy szkolenia zapoznali się z doświadczeniami w realizacji projektów przez Lokalną Grupę Działania Dolina Rzeki Grabii, nowinkami w ubezpieczeniach rolniczych, działaniami PROW na lata 2014-2020, podstawami Integrowanej ochrony roślin, dostępnymi środkami z Urzędu Marszałkowskiego oraz ich pozyskiwaniem na rozwój obszarów wiejskich, pozyskiwaniem środków na promocję produktu. Każdy z uczestników mógł wybrać coś dla siebie i dla swojego regionu. Szkolenie zakończyło się dyskusją oraz rozdaniem Certyfikatów potwierdzających udział w szkoleniu.
Od inauguracji „Szkolenia dla liderów na obszarach wiejskich” rozpoczęła się nadto wizyta marszałka WŁ Witolda Stępnia i przewodniczącego sejmiku WŁ Marka Mazura w Gminie Buczek. Kolejnym etapem wizyty były odwiedziny w OSP Buczek oraz remizie OSP Malenia. Goszczący włodarzy województwa wójt Bronisław Węglewski pochwalił się również oddaną niedawno do użytku, nowoczesną, wielofunkcyjną halą sportową. To jeden z największych tego typu obiektów w regionie, służący na co dzień dzieciom i młodzieży szkolnej.

 
wstecz   dalej »
 

ZAWIADOMIENIE STAROSTY

z 1 października 2018

 

 Kwartalnik 8TVR IV - VI

 


 

 ZBIÓRKA ODPADÓW

WIELKOGABARYTOWYCH

 

 

 

 Światłowód w Gminie Buczek

 

 RELACJA 8TVR

ze Święta Truskawki 2018

 


 

AGROEXPRESS z do z 10 VI 2018

 

 

 

 

GAZYFIKACJA

ANKIETY

 

 

 


 

Zapraszamy na „Wieści Regionalne”, w których rozmowa z Wójtem Gminy Buczek Bronisławem Węglewskim m.in. o rozstrzygniętych przetargach i planowanych inwestycjach.

Otwarcie hali sportowej

Otwarcie hali sportowej

 

Relacja TVR8 z Gali Bokserskiej

 

 Materiały i relacje TV


WYBORY

Wybory - 2018

Honorowi obywatele

t-wesolowska.jpg

AKCYZA 2018

 

 .

Panorama

   
 
Panorama Łaska - IX 2018
 
 
 
 
 
 

 
 

Wywóz śmieci - 2018


 

REGION 1

Buczek, Wola Buczkowska, Czestków A, Czestków F. 

 
 Harmonogram dla Regionu 1
REGION 2
Wilkowyja, Brodnia Dolna i Górna, Czestków B, Czestków – Osiedle, Bachorzyn,
Józefatów, Wola Bachorska, Petronelów, Kowalew, Gucin, Grzeszyn, Sowińce,
Strupiny, Malenia, Czarny Las, Sycanów, Luciejów, Dąbrowa, Dąbrówka.
  Harmonoogram dla Regionu 2

 

Mapy działek 542 przeznaczonych do sprzedaży
 
 

_______________________________

Osoby odpowiedzialne w gminie za:

Drogi:

Piotr Ludwisiak -

tel 43 677 44 97; 607 801 118

Woda, kanalizacja, wywóz śmieci:

Marek Ratajczyk -

tel 43 677 44 94; 605 904 304

 Woda, kanalizacja - awarie w

soboty i niedziele

 Ratajczyk Daniel

tel 660 820 950

43 677 42 98

 Inwestycje w gminie:

Wiesław Szczepaniak  -

tel 43 677 44 95; 601 055 221

Andrzej Szymczak

43 677 44 95

Oświetlenie uliczne z wyjątkiem

oświetlenia fotowoltaicznego:

Kamil Woźniak

tel. 600808193

 _______________________________

INFORMACJE

 Świadczenia rodzinne 

Fundusz alimentacyjny

 
 
 

 

 

 

 

 

Nowe samochody

Straż ma nowe samochody

 

 

 
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery