Sołtysówka 2017 PDF Drukuj
Napisał: WP   
środa, 20 wrzesień 2017

 
26 sierpnia br w Petronelowie odbyła się impreza integracyjna dla mieszkańców sołectwa Kowalew. Imprezę zorganizowano dzięki pomocy finansowej przyznanej w formie dotacji celowej w wysokości 5.000 zł, z przeznaczeniem na dofinansowanie bieżących zadań własnych gminy w zakresie realizacji w miejscowości Kowalew i Petronelów projektu lokalnego pod nazwą: „Integracja mieszkańców sołectwa Kowalew”, o wartości całkowitej 7 500 złotych.
Na rozpoczęcie spotkania przybył Pan Bronisław Węglewski wraz z małżonką oraz Przewodniczący Rady Gminy w Buczku, Pan Andrzej Zieliński.
 

 
 
Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców , bardzo wiele osób włączyło się w przygotowania do imprezy. W spotkaniu wzięło udział 105 osób. W czasie wydarzenia można było obejrzeć wystawę makatek kuchennych, wydobytych z dna szaf, a także prace rękodzielnicze wykonane przez mieszkanki sołectwa. Podczas imprezy miał miejsce konkurs na bukiet kwiatów polnych i kwiatów z przydomowego ogródka. Do konkursu wystawiono 9 przepięknych kolorowych bukietów, wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.
I miejsce zajął Hubert Krąkowski, II miejsce przypadło Martynie Marciniak, zaś III – Dorocie Kacprzak. Dzieci mogły się zapoznać z pracą na tradycyjnym warsztacie tkackim.
Spotkaniu towarzyszył poczęstunek, można było skosztować pysznego żurku oraz wyśmienitych ciast, a także upiec kiełbasę przy ognisku.
Imprezę uświetnił występ artystyczny, zabawa trwała do późnych godzin nocnych.
Zrealizowany projekt wpłynął na pogłębienie więzi międzysąsiedzkich, pojawiły się dalsze pomysły dotyczące potrzeb lokalnej społeczności.
                                                  W.P.
 

 
wstecz   dalej »
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery