Wędkarski Puchar Wójta w Buczku PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 07 lipiec 2017

 
 Wędkarstwo to sport, hobby, ale również wspaniały obszar rekreacji, wyciszenia w „zagonionym” życiu, to również lekarstwo na stres, nie wspominając już o zaletach kulinarnych ryb. To w końcu ciekawy sposób spędzenia czasu wolnego, często z rodziną, gdyż łowią również panie i dzieci.
Taką formę rekreacji wybiera prawie na co dzień  dla siebie 40 osób ze Stowarzyszenia Wędkarzy Gminy Buczek.
Każdego roku w początkach czerwca Stowarzyszenie Wędkarzy Gminy Buczek organizuje zawody o Puchar Wójta Bronisława Węglewskiego.Zawody skupiają liczne grono nie tylko dorosłych wędkarzy, ale także dzieci.  W niedzielę 4 czerwca 2016r. już od   wczesnych godzin rannych   28 wędkarzy Stowarzyszenia wraz z prezesem Pawłem Rękiewiczem zajęło miejsca wokół zbiornika retencyjnego w Buczku, chcąc wziąć udział w zawodach o Puchar Wójta.
 
Choć ciepłe dni nie sprzyjają połowom, ale coroczne zarybianie zbiornika i fakt, że woda jest czysta z bogatą florą roślinną powoduje, że ryby mają dobre środowisko rozwoju.
W  br. roku  Stowarzyszenie Wędkarzy wpuściło do zbiornika ok. 400 kg ryb. W zbiorniku oprócz karpia występują jeszcze karasie, leszcze, bąki, amury, tołpygi, sandacze, okonie, liny, płocie i szczupaki.  Najczęściej jednak na rodzinnym stole rybaków gości- nie tylko od święta -karp.
W dniu zawodów złowiono ponad 10 kg ryb. W kategorii seniorów 2.615 kg ryb złowił lider zawodów Włodzimierz Małańczak,  II miejsce zajął Grzegorz Świtała, a miejsce III przypadło Bartłomiejowi Jędryce..Ponad  2.5 kg złowił w kategorii juniorów   Kacper Rękiewicz, wyprzedzając w rywalizacji najmłodszych Huberta Świtałę i Bartłomieja Tosika.
 Finaliści zawodów otrzymali okolicznościowe puchary i dyplomy ufundowane przez wójta Buczku oraz zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi.
 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery