Finał Wojewódzki Ligi Orlikowej PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 07 lipiec 2017

 
W dniu 2 czerwca 2017r. z okazji Dnia Dziecka na boisku Orlik w Buczku rozegrany został Finał Wojewódzki Konkursu Orlikowej Ligi Mistrzów „Gry i zabawy” dla uczniów klas I-IV. Uczniowie wcześniej z powodzeniem kwalifikowali się w konkursie eliminacyjnym w Łodzi. Uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej rzadko mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z uczniami innych szkół, dlatego dla wszystkich było to ogromnym przeżyciem i nawet nie szczególnie tęsknili za licznymi atrakcjami, które z okazji Dnia Dziecka przygotowali rodzice  z dyrekcją szkoły.
Zespół z Buczku zajął w konkursie IV miejsce, ulegając w finale zespołom z Zelowa, Łodzi i Skierniewic. Młodzi sportowcy chcą wziąć jednak rewanż w konkursie w przyszłym roku, gdyż liga ma formułę cykliczną i uczniowie obecnych klas I,II i III za rok mogą również wystartować.
Zmaganiom uczestników przyglądali się i kibicowali wójt Buczku Bronisław Węglewski, Dyrektor Kancelarii Marszałka Województwa Pan Marcin Młynarczyk oraz Dyrektor  Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Pani  Barbara Woźniak.
Sędzią głównym finału wojewódzkiego był nauczyciel ZSPiGP w Buczku Włodzimierz Czech, a organizacyjną pieczę nad konkursem objął Dyrektor Mariusz Kuświk z Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Łodzi.
                                                A.Z.
 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery