Wiki podbija Europę PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 13 czerwiec 2017
Największa nadzieja kobiecego tenisa stołowego w Polsce, czyli  11-letnia Wiktoria Wróbel, zaczyna już podbijać Europę. Niezwykle utalentowana zawodniczka LTSR i jednocześnie uczennica Szkoły Podstawowej w Buczku, z powodzeniem grała w Championnats Internationaux de Luxembourg, które rozegrano w dniach 09-11.06 2017r. w Luksemburgu. W zawodach startowało 18 reprezentacji z kilkunastu państw europejskich w kategorii młodzik, kadet i junior.                      
W pierwszym etapie – gra w grupach – nasza zawodniczka grająca w kategorii młodziczka (do lat 13) odniosła 6 zwycięstw, doznała 2-ch porażek i awansowała do turnieju głównego. W drugim etapie Wiktoria pokonała kolejno: Schuler Annę (Niemcy) 3:1, Hubgen Magdalenę (Szwajcaria) 3:0 oraz Gliewe Natalie (Belgia) 3:0 i niespodziewanie awansowała do półfinału.W walce o finał nasza mistrzyni spotkała się z Hiszpanką Lutz Charlotte i chociaż prowadziła już 2:1 to niestety po dramatycznym meczu przegrała 2:3. Hiszpanka wygrała później finał 3:1.
„Biorąc pod uwagę, że córka grała z wieloma starszymi przeciwniczkami to moim zdaniem  awans  do półfinału jest znakomitym wynikiem i świetną promocją nie tylko naszego kraju ale i gminy Buczek. Wiktoria  potwierdziła, że wiele już potrafi i będzie jedną z faworytek do medalu podczas Euro Mini Champs 2017 (nieoficjalne mistrzostwa Europy żaczek), które zostaną rozegrane pod koniec wakacji w Strasburgu” – mówi trener i tata Longin Wróbel.

 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery