Na ferie w góry PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 10 luty 2017

 
W czasie ostatnich ferii zimowych 20 uczniów z Gminy Buczek wyjechało na 10 dni w góry. Zimowiska  sfinansowane zostały  głównie ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników, w części ze środków budżetowych gminy Buczek i opłat rodziców. Organizatorem wyjazdu był Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników w Warszawie. W tym roku dzieci wyjechały do Ośrodka Wypoczynkowego „Bernadetta” w Białym Dunajcu.
 Spokojna okolica sprzyjała miłemu wypoczynkowi. Podczas pobytu uczestnicy zimowiska mieli zapewnione zakwaterowanie, pełne, wyjątkowo dobre wyżywienie, ubezpieczenie, całodobową opiekę pedagogiczną i medyczną, a także ciekawy program wychowawczy uwzględniający aktywny wypoczynek. Przewidziano też kilka wycieczek krajoznawczych.
Największą popularnością cieszył się wyjazd do aquaparku, kręgielni, na lodowisko w Zakopanem, a także zajęcia sportowe na sali gimnastycznej. Stałym punktem spacerów są Krupówki, gdzie wszyscy  zamienili swoje kieszonkowe na pamiątki dla siebie i najbliższych.
Nie mogło też zabraknąć wycieczek, choćby tej  z przewodnikiem na Wiktorówki. 
 
Pobyt w górach zbiegł się z konkursem skoków w Zakopanem, wskutek braku biletów gorący doping panował w  stworzonej „strefie kibica”, gdzie atmosfera była równie gorąca jak pod krokwią. Kompleks skoczni uczestnicy zimowisk zwiedzili tuż przed konkursem. Ciekawym doświadczeniem w obcowaniu z przyrodą tatrzańską był też pobyt w nowym Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN.
Niezapomniane wrażenia przyniósł wszystkim góralski kulig na saniach ciągnionych przez konie z pochodniami, a ponadto zjazdy na „jabłuszkach”  i sankach, a także wiele gier i zabaw integracyjnych: „ Mam talent”, „Karaoke”, wieczorne dyskoteki itp. Wiele dzieci po raz pierwszy było w górach. W pamięci wszystkich pozostaną  cudne krajobrazy zimowych Tatr. 
Na uczestników zimowisk po powrocie oczekiwali stęsknieni rodzice, którzy bardzo cieszyli się z powrotu dzieci i z tego, że  wszyscy wrócili zdrowi.
Należy dodać, że od kilku lat głównym inicjatorem wyjazdów dzieci z rodzin rolniczych, zarówno w okresie zimowym jak i letnim jest Wójt Gminy Bronisław Węglewski.

A.Z
 
wstecz   dalej »

HARMONOGRAMY WYWOZU

Harmonogramy na 2019
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery