Dobranocka w szkole PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
środa, 30 listopad 2016

 
W dniu 25.11.2016r. w Szkole Filialnej w Czestkowie odbyła się „ Dobranocka w szkole’. Celem tej akcji było promowanie czytelnictwa oraz spędzanie czasu wolnego bez telefonów komórkowych i komputerów.
Kiedy zapadł zmierzch uczniowie ubrani w kamizelki odblaskowe (które otrzymali w prezencie od Wójta Gminy Buczek Pana Bronisława Węglewskiego) oraz zaopatrzeni w latarki zebrali się przed budynkiem szkolnym. Policjanci z Komendy Powiatowej w Łasku na czele z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Pawłem Romańskim przeprowadzili pogadankę dla uczniów na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie uczniowie, nauczyciele oraz rodzice w eskorcie policji oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Czestkowie przemaszerowali przez wieś w celu promowania mody na odblaski. „Jasny  marsz” cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Czestkowa, którzy wychodzili z domów pozdrawiając uczestników marszu. Wyrażali oni swoje pozytywne opinie na temat akcji, deklarując, iż również oni będą „świecić” dobrym przykładem, nosząc odblaski.
 

 
Kierowcy przejeżdżający obok uczestników, marszu zatrzymywali się i chwalili uczniów za akcję.
Po powrocie do szkoły uczniowie udali się do świetlicy szkolnej, gdzie mieli okazję wziąć udział w teleturnieju „ Jeden z dwudziestu”, obejrzeć teatrzyk cieni pt. „Kłopoty Burka z podwórka”. Dużym powodzeniem cieszyło się również wspólne śpiewanie piosenek – karaoke.
Miłą niespodziankę dzieciom sprawili rodzice, którzy zamówili na kolację pizzę. Wszystkim bardzo smakowała. Posileni i w dobrych humorach uczniowie wzięli udział w dyskotece andrzejkowej, w trakcie której odbyły się różnego rodzaju zabawy integracyjne. Około godziny 2200  uczniowie wraz z wychowawcami zaczęli przygotowywać sobie miejsca do spania. Po wieczornej toalecie, udali się na „nocny odpoczynek”, rozpoczynając wspólne czytanie ulubionych opowiadań i wierszy oraz słuchanie literatury dziecięcej z płyt analogowych. Noc minęła wszystkim spokojnie. Uczniowie zostali odebrani przez rodziców około godziny 800 rano. Wszyscy wracali do domów pełni wrażeń oraz wspaniałych wspomnień.
 

 
Nie brakowało pytań o to, kiedy odbędzie się kolejna noc w szkole. Akcja spotkała z dużym poparciem ze strony rodziców i dziadków, którzy serdecznie dziękowali Kierownikowi Szkoły i wychowawcom za noc pełną atrakcji.
 
 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery