Papierosy kontra warzywa i owoce PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 25 listopad 2016

 
,,Rzuć papierosa, przytul witaminy, serce i płuca będą cię lubiły!”
„Przestań palić, bo już pora! Więcej warzyw i owoców, będziesz zdrowy, to jest sposób!”
Z takimi hasłami dnia 17 listopada 2016r. grupa uczniów ze SP Czestków i GP w Buczku reprezentowała naszą gminę w konkursie na najlepszą sałatkę oraz najciekawsze hasło antynikotynowe, organizowanym przez PSSE w Łasku z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia.
Uczniowie bardzo sumiennie przygotowywali się do tej konkurencji, analizowali różnorodne przepisy kulinarne, by wybrać tę najlepszą sałatkę. Wspólnie układali hasła mówiące o zgubnym nałogu, jakim jest palenie papierosów. Zaprezentowali je na pięknych, kolorowych, dopracowanych plakatach. Dzięki życzliwości Wójta Gminy Buczek Pana Bronisława Węglewskiego nasi uczniowie wystrojeni byli w czerwone fartuszki i czapeczki z logo gminy. Mimo to, że nasze pyszne, zdrowe sałatki i hasła antynikotynowe nie znalazły uznania w oczach i smakach szanownej komisji, to dzieci wypadły wspaniale i godnie reprezentowały swoje szkoły.
Podziękowania za włożoną pracę należą się Jakubowi Pawlakowi, Martynie Wróbel, Dominice Czajce z GP Buczek i Dominice Groblewskiej, Anicie Baczyńskiej oraz Pawłowi Owczarkowi z SP Czestków.

EN
 
 

 
 
 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery