Nasza biblioteka PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
czwartek, 10 listopad 2016

 
Każdy miesiąc działalności biblioteki przynosi nowe doświadczenia. To nie tylko nowe książki, które regularnie wzbogacają księgozbiór i zachwycają czytelników, ale różnorodne formy działalności dla mieszkańców naszej gminy.
W październiku odbyły się trzy działania, o których warto wspomnieć. Dla wszystkich chcących zadbać o swoją sylwetkę w  ramach ogólnopolskiej akcji „Uwaga nadwaga” w bibliotece odbyło się spotkanie z dietetykiem z firmy Naturhouse w Zduńskiej Woli. Podczas spotkania promującego zdrowe żywienie można było uzyskać szczegółowe informacje na temat diety, odchudzania.
Niezwykłą podróż w czasie odbyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Buczku uczestnicząc w warsztatach czerpania papieru. W średniowiecznej scenerii odbyły się zajęcia ręcznego wytwarzania papieru. Warsztaty miały na celu przybliżenie historii papiernictwa w powiązaniu z zabawą, tak, aby uświadomić uczniom jaka rolę wciąż odgrywa papier.
 
 
 
 W niedzielę 23 października odbyło się podsumowanie projektu „Teoria wielości”. który Stowarzyszenie Eikon realizowało w naszej buczkowskiej placówce. Projekt, który trwał zaledwie dwa miesiące i realizowany był poprzez warsztaty multimedialne, zaowocował autorskimi produkcjami filmowymi.
Każdy z uczestników projektu kierując się sentencją filozoficzną „Na tysiąc ludzi odrąbujących gałęzie zła, tylko jedna karczuje korzenie” przygotował scenariusz swojej etiudy filmowej. Tematów nie brakowało! Sztuką zrealizowania filmu przez każdego z ”reżyserów” było takie przedstawienie tematu, aby widz zinterpretował go na swój sposób. Filmy już można oglądać na stronie internetowej biblioteki. Każdy z uczestników projektu nagrodzony został statuetką oscara.
Przed nami kolejne spotkania. I dla dzieci i dla dorosłych. Wystarczy tylko chcieć, aby w nich uczestniczyć.
                                                                                                 Alicja Hans

 
wstecz   dalej »

HARMONOGRAMY WYWOZU

Harmonogramy na 2019
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery