Pasowanie na Przedszkolaka - 2016 PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 21 październik 2016

 

14 października 2016r. był dniem szczególnym w Gminnym Przedszkolu w Buczku, ponieważ odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”, która jest ważnym wydarzeniem w życiu każdego dziecka i jego rodziców.  Część dzieci stała się prawdziwymi przedszkolakami, część awansowała z malucha na średniaka oraz z średniaka na starszaka.
Podczas uroczystości doceniona została praca nauczycieli i wszystkich tych , którzy oddają serce, aby dzieciom w przedszkolu było naprawdę dobrze i bezpiecznie. W związku z Dniem Edukacji Narodowej ciepłe i serdeczne słowa skierowała do grona pedagogicznego oraz pracowników obsługi i administracji Pani  Dyrektor Przedszkola- Monika Kochanek, wręczyła podziękowania oraz nagrody dla Pani Sylwii Goździk, Janiny Tyc i Nadii Romankiewicz. Następnie życzenia i słowa uznania  przekazała  Pani Sekretarz Gminy – Zenona Romankiewicz obecna na uroczystości, która wręczyła Nagrodę Wójta Gminy Buczek Pani Monice Kochanek. Wydarzenie to uświetniły również czerwone różyczki wraz z życzeniami przekazanymi przez przewodniczącą Rady Rodziców panią Martę Maciąg. Złożone życzenia dodały wszystkim pracownikom dużo otuchy i sił do podejmowania wyzwań, jakie czekają w pracy z dziećmi.
 

 
Podczas programu artystycznego dzieci z grupy Biedronki, Motylki i Słoneczka zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły w przedszkolu w postaci piosenek, wierszy i tańca. Dzieci z najstarszej grupy pięknymi wierszykami podziękowały wszystkim nauczycielom za uśmiech, troskliwą opiekę i trud włożony w ich rozwój.
Wiele radości wzbudziło przybycie „Jesiennej Wróżki”, która z zadowoleniem i uznaniem przyglądała się występom małych artystów. Wszystkie przedszkolaki udowodniły swoją postawą, zaangażowaniem i umiejętnościami recytatorskimi, wokalnymi i tanecznymi, że zasługują na pasowanie. Przedszkolaki złożyły uroczyste ślubowanie w obecności „Jesiennej Wróżki” i wszystkich zgromadzonych na uroczystości. Pewnie powtarzały słowa przysięgi, podczas której obiecały: zgodnie się bawić, często uśmiechać, słuchać swoich pań i pomagać innym. Ważnym momentem dla każdego przedszkolaka było przejście przez specjalną „bramę”, symbolizującą prawdziwą przemianę w dzielnego zucha i dobrego kolegę.
 

 
W nagrodę  w salach na dzieci czekały dyplomy, prezenty przygotowane przez rodziców oraz smaczne torty w formie biedronki, motylka i słoneczka.
  Uroczystość pasowania była pierwszym przedszkolnym egzaminem, który wszyscy zdali celująco i od tej chwili będą bez obaw i z uśmiechem przekraczać przedszkolne progi.
                                            SG
 
 
 
 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery