Dzień dziecka PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 10 czerwiec 2008
 Dzień Dziecka na lotnisku i w szkole

    31 maja  Dowództwo 32 Bazy Lotniczej przy współudziale władz samorządowych Buczku i Łasku oraz Starostwa Powiatowego w Łasku zorganizowało na lotnisku Dzień Dziecka pod nazwą „Lotnicy Dzieciom”.
Z naszej Gminy na lotnisko udały się, aż 3 autokary. Dzieci pod opieką nauczycieli i rodziców mogły wziąć udział w grach, zabawach i konkursach, zobaczyć pokazy modeli latających i różne typy samolotów i pojazdów wojskowych. Wielu uczniów jeździło bryczką, na koniu, zasiadło za sterami prawdziwych samolotów oraz skorzystało z atrakcji wesołego miasteczka. Dla odważnych przewidziano nawet przelot samolotem. Po trudach zwiedzania uczniowie

otrzymali żetony na wesołe miasteczko i skorzystali z posiłku regeneracyjnego, jakim tradycyjne w wojsku jest grochówka. Uczniowie doskonalący swe umiejętności taneczne i wokalne w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu w Buczku prezentowali się też na scenie wykonując najciekawsze fragmenty ze swojego repertuaru artystycznego. (Patrz GOK i S na lotnisku)

   W poniedziałek również w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Buczku przygotowano dla uczniów sporo atrakcji. Tym razem były to przede wszystkim zawody sportowe i konkursy. Dzień Dziecka rozpoczęto meczem rodziców z piłkarską drużyną UKS „Browęg-Konopnik”. Uczniom niestety nie udało się jeszcze w tym roku wygrać z  rodzicami, gdyż mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla „seniorów”.
Następnie rywalizowano w sportach zespołowych: w piłkę nożną, w siatkówkę, hokej halowy, strzelano piłką nożną do celu.
 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery