Buczkowskie półkolonie PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 05 sierpień 2016
Już po raz kolejny w wakacje odbyły się półkolonie dla dzieci z naszej gminy. Ich organizatorami byli: KRIR z Warszawy oraz Gmina Buczek. Zajęcia odbywały się od 25.07.2016r. do 03.08.2016r. Brało w nich udział 60 dzieci. Koszt za 10 dniowy pobyt  dziecka ubezpieczonych rodziców w KRUS wyniósł 50zł, a w ZUS 100zł. 
 
 
Uczestnicy mieli zapewnioną opiekę wychowawczą, medyczną, bogaty program sportowo-rekreacyjny i dobrze zaopatrzoną stołówkę. Dzieci na  półkolonii  otrzymywały codziennie śniadanie, a także obiad  z deserem. Zajęcia integracyjne oraz sportowe odbywały się w obiektach Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Buczku oraz na kompleksie boisk „Orlika”.


W programie znalazły się  zajęcia taneczne przeprowadzone przez pana M. Ziębaczewskiego - instruktora pracującego w GOKiS w Buczku, a także wizyta w naszej gminnej bibliotece połączona z zabawami dla młodszych uczestników. 


Pogoda dopisała, tak więc dużą radość sprawiły dzieciom wyjazdy do „Solparku” do Kleszczowa. Podczas trzech pobytów można było sprawdzić swoją kondycję, pokonując kolejne metry na dużym basenie albo spędzić czas w ciepłym jakuzzi czy poszaleć na zjeżdżalni.


Wszyscy, którzy lubią relaks na wodzie, mogli popływać kajakami po buczkowskim stawie.
Na zakończenie pobytu odbyła się wycieczka do kina na bajkę „Epoka lodowcowa 5”, która spodobała się zarówno młodszym jak i starszym dzieciom. 
Codziennie wychowawcy przeprowadzali gry i zabawy integracyjne lub rozgrywki sportowe.
Program został tak ułożony, aby zaciekawić i zadowolić naszych milusińskich.
 

Dziesięć dni minęło bardzo szybko. Został jeszcze miesiąc wakacyjnej laby, później „krótki” rok szkolny i znowu będzie można się spotkać na półkoloniach. Tak więc, do zobaczenia za rok!!!
 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery