Kolejny wyjazd turystyczny i kolejne spotkanie integracyjne PDF Drukuj
Napisał: Jadwiga Ratajczyk   
wtorek, 10 maj 2016

 
Członkinie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich z Bachorzyna ciężko pracują na każdy sukces, ale też potrafią się bawić i czerpać przyjemności z turystyki. Przynajmniej dwa razy w roku wyjeżdżają na wycieczki turystyczno-krajoznawcze. Będąc  na takich  wyjazdach spotykają się również z koleżankami z tamtejszych kół gospodyń. Takie spotkania odbyły się już we Władysławowie, Wiśle, Rewalu, Śliwinie,  Krępie Kaszubskiej.
W pierwszy weekend maja br. członkinie przebywając na terenie Kotliny Jeleniogórskiej, spotkały się z właścicielami Ośrodka Wczasowego „Horyzont”  w Szklarskiej Porębie-Piechowicach oraz grupą turystów przebywających w tymże  Ośrodku.
Podczas spotkania Prezes Jadwiga Ratajczyk promowała nie tylko Bachorzyn, ale również gminę, powiat i województwo.
Najpierw w swojej wypowiedzi nawiązała do naszego województwa, następnie do powiatu podkreślając, że znany jest nie tylko w Polsce ale również za granicą, ze względu na zlokalizowane w powiecie, na terenie Gminy Buczek  lotnisko 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego, które obok Krzesin pod Poznaniem jest jednym z najważniejszych baz powietrznych NATO w Europie Środkowej.

 
W dalszej swojej wypowiedzi przekazała obecnym, że Gmina Buczek położona jest w zagłębiu truskawkowym, a najważniejszą imprezą o charakterze społecznym jest czerwcowe Święto Truskawki, które uzyskało status święta krajowego.
Prezes Jadwiga  Ratajczyk w kilku zdaniach powiedziała o aktywnej działalności Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Bachorzynie, którego celem jest kultywowanie polskiej kultury i tradycji.
Na zakończenie podkreśliła, że takie miłe spotkania, wymiana doświadczeń i rad oraz nowe znajomości - to dodatkowy walor tychże  wyjazdów.

Jadwiga Ratajczyk


 
wstecz   dalej »
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery