Inwestycje są realizowane PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 15 kwiecień 2016

 
1. Znacznego tempa nabiera rozbudowa budynku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Buczku. Trwają prace murarskie przy stawianiu ścian nowego skrzydła. Do istniejącego obiektu ma zostać dobudowane skrzydło w kształcie litery „L”, w którym mieścić się będzie przychodnia rehabilitacyjna oraz przychodnia dla dzieci chorych oraz zdrowych. Koszt całej inwestycji to 830 250.00, termin zakończenia prac to koniec października 2016 roku. Prace wykowywane są przez firmę z Piotrkowa Trybunalskiego.
2. Zostały zakończone prace  związane z przygotowaniem terenu oraz zostały wylane fundamenty pod nową halę sportową, która mieści się przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Buczku. Nowy obiekt będzie miał wymiary 51 na 30 metrów. Będzie posiadała pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, nożnej oraz siatkowej z zapleczem oraz widownią na prawie 300 osób. Koszt inwestycji to 3,2 mln, prace wykonywane są przez firmę z Sieradza. Inwestycja współfinansowana jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w 33%. Planowy termin zakończenia inwestycji to luty 2017 roku.

 
3. Została już zakończona rozbudowa budynku Urzędu Gminy w Buczku. Koszt całej inwestycji wyniósł 1,4 mln, prace zostały wykonane przez miejscową firmę z Luciejowa. Wójt Gminy Buczek Bronisław Węglewski od 6 kwietnia 2016 roku (środa) urzęduje już w nowym gabinecie. Sukcesywnie pracownicy Urzędu Gminy będą się przenosić do nowych pokoi.
Rozbudowa urzędu przyczyni się do zmiany wyglądu centrum Buczku a przede wszystkim do poprawy jakości usług oraz poprawy załatwiania wszelkich formalności.

4.Trwają prace przy budowie oczyszczalni  ścieków w Buczku zamontowano już dach na reaktorach  biologicznych,  wykonano zbiornik osadu, zbiornik ścieków uśredniających. Trwają prace przy budowie sieci  kanalizacyjnych  wewnętrznych  i budynku  technologicznym. Koszt inwestycji to ponad 3 mln zł,  50% kosztów jest finansowana z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Prace wykonuje firma z Piotrkowa Trybunalskiego. Termin wybudowania praktycznie nowej  oczyszczalni przewidywany jest  na miesiąc wrzesień 2016r.
5.Lada dzień zakończą się prace przy budowie nowej drogi Buczek-Wola Buczkowska. Na zadaniu  tym wykonano poszerzenie jezdni na całym odcinku drogi, w trakcie wykonywania jest  warstwa wyrównawcza asfaltu  o szerokości 5,70 m z ciągiem pieszo-jezdnym, układana jest kostka  na zatoce autobusowej. Zadanie obejmuje przebudowę istniejącej  drogi  na długości 2,6 km  wzmocnienie istniejącej  nawierzchni dywanikiem asfaltowym z poszerzeniem jezdni ,wyznaczenie ciągu  pieszo-jezdnego, nowe oznakowanie. Inwestycja jest finansowana z Rządowego  Programu Budowy Dróg Lokalnych tzw. „Schetynówka” w wysokości 50% kosztów całego zadania  oraz przy współfinansowaniu Powiatu Łaskiego ( 75% pozostałych kosztów zadania).Koszt całego nie przekroczy 1 mln. Przewidywane zakończenie prac koniec czerwiec 2016 r.

 
wstecz   dalej »
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery