Artykuły wszystkch działów bez obrazków
Na ludową nutę PDF Drukuj
środa, 23 kwiecień 2008
 Gmina Buczek złożyła w ramach konkursu do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi wniosek o dofinansowanie realizacji projektu p.n. „Na ludową nutę” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 – Działanie 7.3 „Promocja integracji społecznej”, który został pozytywnie rozpatrzony.        
Głównym celem projektu „Na ludową nutę” jest stworzenie warunków do rozwijania aktywności twórczej wśród młodzieży, integracja ich środowiska, zainteresowanie okolicznej ludności kulturą i podnoszeniem kompetencji kulturalnych społeczeństwa. Projekt sfinansuje zakup strojów ludowych oraz pokryje koszty prowadzenia warsztatów plastycznych i warsztatów tańca ludowego dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Buczek.
 
Centrum Edukacyjno - Oświatowe PDF Drukuj
wtorek, 22 kwiecień 2008

 Internetowe Centrum Edukacyjno-Oświatowe

W dniu 21 kwietnia 2008r. nastąpiło oficjalne otwarcie Internetowego Centrum Edukacyjno – Oświatowego w Strażnicy OSP Buczek. W otwarciu Centrum uczestniczyli: Koordynator Wojewódzki ICEO Mieczysław Serwa, Wójt Gminy Buczek, Radni, Sołtysi, Mieszkańcy Gminy Buczek. Centrum wyposażone jest w 5 komputerów stacjonarnych, notebooka, rzutnik multimedialny oraz wielofunkcyjne urządzenie drukujące (skaner, drukarka, faks, ksero). Wszystkie komputery podłączone są do Internetu.


Czytaj całość...
 
Historia fotografi PDF Drukuj
czwartek, 03 kwiecień 2008
 Gminna Biblioteka Publiczna w Buczku zwraca się z prośbą do mieszkańców gminy o pomoc w zorganizowaniu wystawy pt. "Historia fotografii".
Wszystkich, którzy posiadają stary sprzęt fotograficzny (aparaty, lampy i inne) prosimy o wypożyczenie go na okres 2 miesiecy. Gwarantujemy zwrot w nienaruszonym stanie. Telefon kontaktowy  043 677 44 43.
 
Nowości z Biblioteki PDF Drukuj
niedziela, 30 marzec 2008

Przekształcenie biblioteki w samorządową instytucję kultury przyniosło wiele korzyści. W styczniu biblioteka otrzymała 243 woluminy na sumę 6941 zł. (z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Łodzi). Z dotacji otrzymanej z budżetu gminy przeznaczonej na działalność biblioteki wydzielono kwotę 6500 zł. na zakup nowości wydawniczych. To jeszcze nie koniec osiągniętych korzyści. Jako instytucja kultury mogliśmy wystąpić z wnioskiem o dotację do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tą drogą wpłynęły do biblioteki kolejne pieniądze na książki. Uzupełniliśmy swoje księgozbiory w cenne pozycje poszukiwane przez czytelników, głównie studentów i uczniów szkół średnich. Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych czytelnikach dla nich zakupiliśmy ponad 200 książek. W ciągu całego roku do biblioteki zapisało się 582 czytelników, którzy wypożyczyli 6137 książek. Chociaż biblioteka zajmuje niedużą powierzchnię w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, to dzieje się w niej niemało. Do tradycji należą lekcje biblioteczne dla uczniów szkoły podstawowej i  gimnazjum, konkursy, wystawy tematyczne oraz coroczny kiermasz książek na Gminnym Święcie Truskawki.
Każdego roku biblioteka zaprasza na spotkanie znanego i lubianego pisarza. W 2007 roku była to Izabella Klebańska.        
Już początek 2008 roku przyniósł ciekawe wydarzenia. Przy bibliotece zawiązany został Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci i młodzieży. Inauguracją DKK było spotkanie z Grzegorzem Kasdepke, pisarzem dla dzieci.
Sukcesem biblioteki jest uzyskanie grantu z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu Równać Szanse, na realizację projektu „Strażnicy wspomnień”. Młodzież z Gimnazjum Publicznego w Buczku od stycznia stawia pierwsze kroki w dziedzinie fotografi. Dzięki dotacji zakupiono dwa aparaty fotograficzne, literaturę fachową. Efekty pracy 15 uczniów zaprezentowane będą na wystawie fotograficznej w czerwcu.
Alicja Hans

 
Strażnicy wspomnień PDF Drukuj
sobota, 22 marzec 2008
 Od stycznia 2008 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Buczku realizowany jest projekt
"Strażnicy wspomnień"
Grupa 15 uczniów z Gimnazjum w Buczku zmaga się z fotografią. Zakupione dwa aparaty fotograficzne, zatrudniony instruktor,  warsztaty fotograficzne i odpowiednia literatura pozwalaja młodzieży na rozwijanie umiejetności fotograficznych. Pierwsze efekty przedstawiamy w galerii zdjęć.
 
Wesele w Maleni PDF Drukuj
niedziela, 02 marzec 2008
Projekt Ochotniczej Straży Pożarnej w Maleni pn. „Jak wesele to tylko w Maleni” został wyróżniony w konkursie „Nasza wieś – naszą szansą” i otrzymał dotację w wysokości 10.000 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na modernizację istniejącej świetlicy, która użyczana będzie na wesela i imprezy okolicznościowe, w niej też skupiać się będzie życie kulturalne dzieci, młodzieży, mieszkańców Maleni i okolic. Wszystkie prace remontowo – budowlane zostaną wykonane w czynie społecznym przez członków OSP, lokalną społeczność z udziałem miejscowych rzemieślników. Dotacja zostanie przeznaczona na zakup niezbędnych materiałów budowlanych.
 
<< « start < wstecz 91 92 93 94 95 96 97 98 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 911 - 920 z 973
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery