Artykuły wszystkch działów bez obrazków
Konkurs na logo cd. PDF Drukuj
poniedziałek, 29 listopad 1999
 W dniu 29 lutego zakończył się nabór na konkurs na  znak promocyjny oraz logo marki regionalnej Buczku zorganizowany w ramach projektu pn.: „Wojewódzkie Święto Truskawki – Buczek 2012” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013. Wpłynęło 11 prac konkursowych. Komisja Konkursowa do dnia 8 marca wyłoni zwycięzcę konkursu. Prace konkursowe oceniane będą między innymi pod względem artystycznym, oryginalności, kolorystyki.
Informacja o rozstrzygnięciu konkursu zostanie podana do publicznej wiadomości na stronie internetowej www.buczek.org.pl
 
Zima w Buczku nie musi być nudna PDF Drukuj
poniedziałek, 29 listopad 1999

 
Wójt Gminy Buczek i GBP po raz ostatni zaprosili mieszkańców naszej gminy na jesienno-zimowe spotkanie. Tematem spotkania było 1050 rocznica Chrztu Polski. Prelekcję na ten temat wygłosił Pan Albin Gajda – historyk z Łasku. Wśród uczestników spotkania rozegrany został konkurs wiedzy o regionie. Upominki ufundowane przez Wójta Bronisława Węglewskiego tym razem trafiły do Pani Marioli Urbaniak, Genowefy Grąckiej i Krystyny Bartosik.
Tradycyjnie wyświetlony został film fabularny, hiszpańskiego reżysera Pedro Almodovara pt. „Skóra, w której żyję”.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych spotkań i liczymy, że wyrazicie Państwo chęć ich kontynuowania ponownie jesienią.

 
Sportowe sukcesy - c.d. PDF Drukuj
Ogromny, historyczny sukces odnieśli uczniowie Gimnazjum Publicznego w Buczku. Drużyna w składzie: Witold Uzarczyk i Piotr Podsędek wywalczyła brązowy medal podczas Ogólnopolskiej Gimnazjady Młodzieży w tenisie stołowym. Zawody rozegrano w Brzegu Dolnym k/Wrocławia. Wcześniej drużyna w Buczku prowadzona przez nauczycielkę w-f  Justynę Mikołajczyk zdobyła złoty medal w zawodach wojewódzkich w Wieruszowie. W/w uczniowie na co dzień trenują w ŁTRS BroWęg Łask ( druga liga tenisa stołowego mężczyzn) pod okiem Longina Wróbla.
Warto również nadmienić, że inny uczeń szkoły podstawowej w Buczku-Mateusz Kaflak, trenujący w ŁTSR BroWęg, zaliczony jest do ścisłej czołówki młodzików w naszym województwie
A.Z.
 
TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM PDF Drukuj
 
 
 Wzorem lat poprzednich w bieżącym roku odbyła się kolejna edycja Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.  W turnieju składającym się z trzech etapów udział brali  uczniowie klas 4 - 6 szkół podstawowych oraz gimnazjaliści. Pierwszy etap szkolny  zorganizowany został przez  dyrekcje szkoły i organy prowadzące szkoły. W wyniku eliminacji szkolnych tworzone były czteroosobowe drużyny danej szkoły podstawowej (2 chłopców i 2 dziewczynki w każdej drużynie) oraz trzyosobowe drużyny danej szkoły gimnazjalnej, reprezentujące ją w dalszych etapach Turnieju. Uczniowie szkół podstawowych i uczniowie gimnazjów stanowiły oddzielne drużyny z odrębną klasyfikacją.
 
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 91 92 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 911 - 914 z 914
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery