Artykuły wszystkch działów bez obrazków
Wędkarski Puchar Wójta w Buczku PDF Drukuj
piątek, 07 lipiec 2017

 
 Wędkarstwo to sport, hobby, ale również wspaniały obszar rekreacji, wyciszenia w „zagonionym” życiu, to również lekarstwo na stres, nie wspominając już o zaletach kulinarnych ryb. To w końcu ciekawy sposób spędzenia czasu wolnego, często z rodziną, gdyż łowią również panie i dzieci.
Taką formę rekreacji wybiera prawie na co dzień  dla siebie 40 osób ze Stowarzyszenia Wędkarzy Gminy Buczek.
Każdego roku w początkach czerwca Stowarzyszenie Wędkarzy Gminy Buczek organizuje zawody o Puchar Wójta Bronisława Węglewskiego.Zawody skupiają liczne grono nie tylko dorosłych wędkarzy, ale także dzieci.  W niedzielę 4 czerwca 2016r. już od   wczesnych godzin rannych   28 wędkarzy Stowarzyszenia wraz z prezesem Pawłem Rękiewiczem zajęło miejsca wokół zbiornika retencyjnego w Buczku, chcąc wziąć udział w zawodach o Puchar Wójta.
 
Czytaj całość...
 
Nasze sołectwa - Sycanów PDF Drukuj
piątek, 07 lipiec 2017

 
Samorządowe władze gminy Buczek zawsze dbały o zrównoważony rozwój wszystkich sołectw.
W skład niewielkiego sołectwa Sycanów wchodzą dwie wsie Sycanów liczące 120 mieszkańców i Dąbrowa – liczy 64 mieszkańców. Z przykrością należy stwierdzić, że sołectwo w ciągu ostatnich 10 lat zmniejszyło się o ponad 100 osób.
W zakresie inwestycji w infrastrukturze nie ważne jest jak duże jest sołectwo, ważne by ludzie mieli dobre drogi, wodę, oczyszczalnię ścieków (choćby przyzagrodową, tam gdzie nieuzasadniona ekonomicznie jest kanalizacja sieciowa), miejsce integracji wspólnoty lokalnej, nowe instalacje ekologiczne (fotowoltaika, solary, pompy ciepła). Ważna jest też dobra edukacja dzieci, a nie bez znaczenia są też niskie podatki, w tym dla rolników podatek rolny. To oczywiście nie jedyne, ale podstawowe oczekiwania większości mieszkańców wsi. Realizację tych oczekiwań od wielu lat sukcesywnie materializuje wójt Gminy  Buczku, naturalnie przy czynnej współpracy z sołtysami i radnymi.
Czytaj całość...
 
Finał Wojewódzki Ligi Orlikowej PDF Drukuj
piątek, 07 lipiec 2017

 
W dniu 2 czerwca 2017r. z okazji Dnia Dziecka na boisku Orlik w Buczku rozegrany został Finał Wojewódzki Konkursu Orlikowej Ligi Mistrzów „Gry i zabawy” dla uczniów klas I-IV. Uczniowie wcześniej z powodzeniem kwalifikowali się w konkursie eliminacyjnym w Łodzi. Uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej rzadko mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z uczniami innych szkół, dlatego dla wszystkich było to ogromnym przeżyciem i nawet nie szczególnie tęsknili za licznymi atrakcjami, które z okazji Dnia Dziecka przygotowali rodzice  z dyrekcją szkoły.
Czytaj całość...
 
III Krajowe Święto Truskawki - relacja TVR PDF Drukuj
piątek, 07 lipiec 2017
 
UWAGA - Półkolonie letnie w Gminie Buczek PDF Drukuj
wtorek, 04 lipiec 2017
Gmina Buczek wraz z Krajową Radą Izb Rolniczych w Warszawie organizuje półkolonie letnie dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat dla mieszkańców gminy. Półkolonie zorganizowane będą przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Buczku w terminie od 16 do 25 sierpnia 2017 r. (10 dni kalendarzowych wraz z sobotą i niedzielą). Uczestnikami mogą być dzieci rodziców, którzy  opłacają składkę w KRUS (wymagane zaświadczenie) lub ZUS. Z uwagi na dofinansowanie przez Krajową Radę Izb Rolniczych w Warszawie, koszt uczestnictwa dzieci, których rodzice opłacają ubezpieczenie w  KRUS wynosi 50 zł, dla pozostałych 100 zł. Jednocześnie informujemy, że liczba dzieci z KRUS musi być równa liczbie dzieci z ZUS.
Na dzieci czeka wiele gier, zabaw i atrakcji m.in. kajaki, wyjazdy do kina i na basen.
Zapisy w Urzędzie Gminy w Buczku pok. Nr 24, tel. 43 677 44 96

 
Zaproszenie do biblioteki PDF Drukuj
piątek, 30 czerwiec 2017
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 91 - 100 z 942
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery