Artykuły wszystkch działów bez obrazków
Dzień Kobiet - 2017 PDF Drukuj
czwartek, 09 marzec 2017

 
W niedzielę 5 marca 2017 roku o godz. 17.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Buczku, odbył się koncert z okazji „Dnia Kobiet”. Na uroczystość przybyła Pani Wicemarszałek Joanna Zięba-Gzik. Życzenia, śpiew, umiejętności aktorskie i muzyczne zaprezentowała : orkiestra dęta, zespół „Kana”, „Bogoria”, kabaret „Cudoki”. Gościnnie wystąpili : śpiewaczka (sopran) Wiesława Wawrzyniak oraz śpiewak (baryton) Mirosław Owczarek. Życzenie i kwiaty otrzymały Panie od Wójta Gminy Buczek Bronisława Węglewskiego i Przewodniczącego Rady Gminy Buczek Andrzeja Zielińskiego.
Miła atmosfera, jaka panowała podczas koncertu, pozwoliła Paniom na oderwanie się od codziennych trosk i obowiązków oraz zapewniła chwile radości i uśmiechu.
      J.N.
 
 
Wygrane w II lidze PDF Drukuj
wtorek, 07 marzec 2017
W rozgrywkach o mistrzostwo II ligi mężczyzn LTSR Buczek rozgromił u siebie w sobotę Księżaka Łowicz 9:1, a w niedzielę wygrał ze Startem Przygłów aż 10:0. Punkty dla Buczku zdobyli: Witold Uzarczyk 4, Michał i Łukasz Oraczowie po 4, Michał Uzarczyk 3 oraz deble: bracia Uzarczykowie 1 i bracia Oraczowie 1. Drużyna trenera Longina Wróbla zajmuje 8 miejsce w tabeli.

W drugiej lidze kobiet LTSR przegrał w Rawie Mazowieckiej z liderem – MLUKS Dwójka  8:2, a w Buczku najmłodsza drużyna ligi wygrała niespodziewanie z ULKS Moszczenica 6:4. Punkty dla Buczku zdobyły: niespełna 11-letnia Wiktoria Wróbel 4, Zuzanna Niciak 2 oraz deble: Wróbel/Izabela Frączak-Wróbel i Niciak/ Marta Holak po 1. Buczkowianki zajmują IV miejsce w tabeli.
 
Oświata w Gminie Buczek - wywiad z wójtem PDF Drukuj
piątek, 03 marzec 2017
 
Ogłoszenie o naborze wniosków PDF Drukuj
wtorek, 28 luty 2017
OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW NA BUDOWĘ PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW
 
Wójt Gminy Buczek z podstawie § 4 ust. 1 ”Regulaminu udzielania dotacji celowej z budżetu Gminy Buczek na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków” (Uchwała Nr XXI/157/2016 Rady Gminy Buczek z dnia 28 grudnia 2016 r.) ogłasza nabór wniosków o dotację na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Wnioski przyjmowane będą od dnia 3 kwietnia 2017r. Limit środków pieniężnych jest ograniczony w związku z powyższym o przyznaniu dotacji na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków decydować będzie kolejność złożonych wniosków
 
 
Rekultywacja składowiska PDF Drukuj
wtorek, 14 luty 2017
W dniu 29.12.2016 r. Wójt Gminy Buczek Bronisław Węglewski podpisał umowę pomiędzy Gmina Buczek a WFOŚiGW w Łodzi na realizację zadania „Rekultywacja składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w m. Brodnia Górna, gm. Buczek, pow. łaski, woj. łódzkie. Dofinansowanie z WFOŚiGW w Łodzi w formie pożyczki wynosi - 315 047,00 zł (słownie trzysta piętnaście złotych czterdzieści siedem złotych), dotacji= 146 620, 00 zł (słownie: sto czterdzieści sześć złotych sześćset dwadzieścia złotych).  W ramach zadania zostaną przeprowadzone prace przygotowawcze, studnie odgazowania, drenaż płytowy gazu i uszczelnienie, transport ziemi do wykonania rekultywacji, rekultywacyjna warstwa izolacji końcowej, rekultywacyjna warstwa glebowa, budowa zbiornika, odcieków i rowów opaskowych, rekultywacja biologiczna nasadzenia i obsiewy oraz rozbiórka i demontaż zabezpieczenia.
link do strony www.zainwestujwekologie.pl
 
 

 
Na ferie w góry PDF Drukuj
piątek, 10 luty 2017

 
W czasie ostatnich ferii zimowych 20 uczniów z Gminy Buczek wyjechało na 10 dni w góry. Zimowiska  sfinansowane zostały  głównie ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników, w części ze środków budżetowych gminy Buczek i opłat rodziców. Organizatorem wyjazdu był Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników w Warszawie. W tym roku dzieci wyjechały do Ośrodka Wypoczynkowego „Bernadetta” w Białym Dunajcu.
 Spokojna okolica sprzyjała miłemu wypoczynkowi. Podczas pobytu uczestnicy zimowiska mieli zapewnione zakwaterowanie, pełne, wyjątkowo dobre wyżywienie, ubezpieczenie, całodobową opiekę pedagogiczną i medyczną, a także ciekawy program wychowawczy uwzględniający aktywny wypoczynek. Przewidziano też kilka wycieczek krajoznawczych.
Największą popularnością cieszył się wyjazd do aquaparku, kręgielni, na lodowisko w Zakopanem, a także zajęcia sportowe na sali gimnastycznej. Stałym punktem spacerów są Krupówki, gdzie wszyscy  zamienili swoje kieszonkowe na pamiątki dla siebie i najbliższych.
Nie mogło też zabraknąć wycieczek, choćby tej  z przewodnikiem na Wiktorówki. 
 
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 91 - 100 z 914
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery