Artykuły wszystkch działów bez obrazków
III Krajowe Święto Truskawki w Buczku już za nami PDF Drukuj
czwartek, 29 czerwiec 2017

 
Święto Truskawki to wspaniała okazja do rozpoczęcia okresu wakacyjnego w gronie przyjaciół i rodziny. Tegoroczne Święto zgromadziło tłumy ludzi lubiących dobrą zabawę oraz muzykę. W tym roku pogoda jak i zaproszone gwiazdy nie zawiodły. Na Buczkowskiej scenie wystąpiły zagraniczne gwiazdy muzyki rozrywkowej takie jak Kate Ryan i No Mercy oraz gwiazda polskiej sceny Enej. Jak co roku również bawiliśmy się przy rytmach muzyki disco polo: Playboys, Andre, Calibra, D- Bomb, True Colors Band. Dawkę zdrowego humoru zapewnił  Kabaret Pod Wyrwigroszem. Nie zabrakło również imprez towarzyszących tj. Mistrzostwa Polski i Pucharu Polski Super Enduro, Wyścigu Truskawkowego, rozgrywek Truskawkowej Ligi Gminy Buczek w piłce nożnej. Dodatkowymi atrakcjami był teatr kulinarny, wesołe miasteczko, stoiska promocyjne.
Wójt Gminy Buczek - serdecznie pragnie podziękować wszystkim przybyłym uczestnikom III Krajowego Święta Truskawki oraz m.in.: sponsorom, Kołu Gospodyń Wiejskich, Strażom, Komendzie Powiatowej Policji, obsłudze medycznej, ochronie, pracownikom i wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji Święta Truskawki.
 
Czytaj całość...
 
III Krajowe Święto Truskawki - podziękowania dla sponsorów PDF Drukuj
wtorek, 27 czerwiec 2017

 Wójt Gminy Buczek składa serdeczne podziękowania sponsorom  III Krajowego Święta Truskawki:

1. MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO
2. KRAJOWA RADA IZB ROLNICZYCH
3. AGENCJA RYNKU ROLNEGO
4. Państwo Maciej i Małgorzata Stec –finansowali patelnię plenerową
5. WŁODAN- finansował występ  Kate Ryan
6. Europejskie Centrum Gospodarcze-finansowało występ zespołu ANDRE
7. AGROMEX Wojciech i Jacek Fraszka  – finansował występ zespołu ENEJ
8. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łasku
9. LUPOL P. Wojciech Pokora
10.
Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A. Bronisze   
11. TYLUŚ TRANSPORT
12. IND-AGRO
13. GRANUM WODZIERADY
14. GRENE
15. GUCINEX P. KRAKOWSKI RAJMUND
16. „DZIKIE WINO”
17. Bank Spółdzielczy w Warcie
18. P. Kępa Grzegorz
19. Marek Pluciński KOMPUTRONIK
20. Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich
21. P. Szczepan  Pawlicki
22. POLSAD P. Jacek Korczak
23. TOM-KOR
24. P. Daniel Błoński
25. RID –Kapiczyńscy
26. PRO-ELITE
27. P. Grzegorczyk Agnieszka
28. METERING – Państwo A. i W. Moder
29. Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”
30. Prywatny Punkt Weterynaryjny w Buczku Błaszczykiewicz, Gawlik , Chojnacki
31. JANUSZ FENGLER „ORTUS”
32. JARCYK-P. Jarosław Spadliński
33. TARCZEWSKI
34. IZII –P. Dorota Taborowska
35. ALFTRONIC-P. Zygmunt Kruszek

Dziękujemy również Kole Gospodyń Wiejskich z Bachorzyna, Jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Buczek.

 
Nowa Indywidualna Mistrzyni Polski Żaczek PDF Drukuj
czwartek, 22 czerwiec 2017

 
Wiktoria Wróbel (LTSR Buczek) to nowa Indywidualna Mistrzyni Polski Żaczek w tenisie stołowym na rok 2017. Zawody rozegrano w dniach 17-18 czerwca br. na obiektach Centrum Sportu „Bronowianka” w Krakowie. W zawodach startowały zawodniczki z rocznika 2006 i młodsze, wyłonione w eliminacjach wojewódzkich (32) oraz z krajowej listy rankingowej (32).
Rozstawiona z pierwszym numerem wychowanka trenera Longina Wróbla nie dała żadnych szans swoim przeciwniczkom i stanęła na najwyższym stopniu podium. W finale nasza Wiktoria rozgromiła 3:0 (5,3,6) Natalię Bogdanowicz (LUKS Warmia Lidzbark Warmiński). Warto przypomnieć, że to już trzeci medal młodziutkiej tenisistki w mistrzostwach kraju w tym roku. Miesiąc wcześniej Wiktoria Wróbel zdobyła złoty medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodziczek (do lat 13) oraz brąz w IPM młodziczek, które rozegrano w Krośnie.
Tenisistka z Buczku wygrała również z wielką przewagą krajowy ranking PZTS żaczek (za sezon 2016/17), a wkategorii młodziczek zajęła drugie miejsce. Ogromne gratulacje.

 
Wiki podbija Europę PDF Drukuj
wtorek, 13 czerwiec 2017
Największa nadzieja kobiecego tenisa stołowego w Polsce, czyli  11-letnia Wiktoria Wróbel, zaczyna już podbijać Europę. Niezwykle utalentowana zawodniczka LTSR i jednocześnie uczennica Szkoły Podstawowej w Buczku, z powodzeniem grała w Championnats Internationaux de Luxembourg, które rozegrano w dniach 09-11.06 2017r. w Luksemburgu. W zawodach startowało 18 reprezentacji z kilkunastu państw europejskich w kategorii młodzik, kadet i junior.                      
W pierwszym etapie – gra w grupach – nasza zawodniczka grająca w kategorii młodziczka (do lat 13) odniosła 6 zwycięstw, doznała 2-ch porażek i awansowała do turnieju głównego. W drugim etapie Wiktoria pokonała kolejno: Schuler Annę (Niemcy) 3:1, Hubgen Magdalenę (Szwajcaria) 3:0 oraz Gliewe Natalie (Belgia) 3:0 i niespodziewanie awansowała do półfinału.W walce o finał nasza mistrzyni spotkała się z Hiszpanką Lutz Charlotte i chociaż prowadziła już 2:1 to niestety po dramatycznym meczu przegrała 2:3. Hiszpanka wygrała później finał 3:1.
„Biorąc pod uwagę, że córka grała z wieloma starszymi przeciwniczkami to moim zdaniem  awans  do półfinału jest znakomitym wynikiem i świetną promocją nie tylko naszego kraju ale i gminy Buczek. Wiktoria  potwierdziła, że wiele już potrafi i będzie jedną z faworytek do medalu podczas Euro Mini Champs 2017 (nieoficjalne mistrzostwa Europy żaczek), które zostaną rozegrane pod koniec wakacji w Strasburgu” – mówi trener i tata Longin Wróbel.

 
Nasze sołectwa - Józefatów PDF Drukuj
piątek, 09 czerwiec 2017

 
Józefatów to sołectwo zamykające z kierunku południowo-wschodniego gminę Buczek, praktycznie położone wzdłuż jednej drogi gminnej z obustronną zabudową. Z Buczkiem łączy się drogami wojewódzkimi: drogą nr 484 w kierunku Kamieńska i pośrednio także nr 483 w kierunku Częstochowy, a także asfaltową drogą gminną.
Ta droga biegnąca z Buczku prostopadle do sołectwa Józefatów w przyszłym roku objęta zostanie przebudową w ramach tzw. schetynówek, czyli środków z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Droga oprócz nowej nawierzchni od ul. Prostej zostanie poszerzona o ciąg pieszo jezdny i z pewnością przedłużona do Ignacowa.
Czytaj całość...
 
Wróbel zagrała w reprezentacji kraju PDF Drukuj
czwartek, 01 czerwiec 2017

 
Wiktoria Wróbel - zawodniczka LTSR Buczek i jednocześnie najmłodsza reprezentantka Polski w tenisie stołowym, zaliczyła swój pierwszy międzynarodowy turniej, który jako jedyny w Europie  zaliczany jest do  4-ch najwyżej punktowanych na świecie. We Władysławowie-Cetniewie w dniach 24-28.05.2017r. rozegrano Polish Junior-Cadet Open ITTF w kategorii junior (do lat 18) i kadet   (do lat 15), w którym poza Chinami wystartowały najlepsze reprezentacje świata. Zawody tej rangi rozgrywane są tylko jeszcze w Chinach, Hongkongu i Tajlandii. Turniej juniorek zakończył się zwycięstwem Japonki Yuki Minagawy, a w kadetkach zwyciężyła również jej rodaczka –            Odo Satsuki. Wiktoria będąca zdecydowanie najmłodszą uczestniczką zawodów miała okazję zagrać z Niemką,Czeszką, Białorusinką, Rosjanką, Szwedką oraz Chinką grającą w barwach USA.
Tylko jedno spotkanie (z Czeszką) zakończyło się zwycięstwem naszej jedenastolatki, która jeszcze nie miała większych szans w rywalizacji ze znacznie starszymi tenisistkami. „Chcemy aby Wiktoria grała jak najwięcej, aby zdobywać doświadczenie w meczach z mocnymi przeciwniczkami. Tylko wówczas (za 3-4 lata) będzie mogła zdobywać medale w imprezach najwyższej rangi”- mówi Longin Wróbel, tata Wiktorii i jednocześnie jeden z trenerów prowadzących naszą reprezentację w Cetniewie.

 
 
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 81 - 90 z 926
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery