Artykuły wszystkch działów bez obrazków
Młodzi kolarze śladami olimpijczyków PDF Drukuj
środa, 12 lipiec 2017
 
W czwartek 13 lipca br. rusza XXIV Wyścig Kolarski „Po Ziemi Łódzkiej” – Karton Polska Tour. Na starcie zamelduje się około 100 zawodników z kraju i zagranicy. Będą m.in. goście z Białorusi, Niemiec i Ukrainy.
 
– Tegoroczną edycję rozpocznie etap „Dookoła Sędziejowic”, który poprzedzi oficjalne otwarcie wyścigu. Drugiego dnia zawodnicy rywalizować będą na etapie „Po powiecie zduńskowolskim”. Dzień później rozegrany zostanie etap „Po powiecie łaskim”, będący jednocześnie XI Memoriałem Piotra Buszyńskiego i Kamili Niemier, a cały wyścig zakończy rozegrany w sobotę etap „Dookoła Buczku” – wylicza Andrzej Syska, dyrektor wyścigu i prezes stowarzyszenia „Akcja dla Kolarstwa”.
Czytaj całość...
 
Ogłoszenie wyników naboru PDF Drukuj
piątek, 07 lipiec 2017

 
Informuję, że w wyniku przeprowadzonego w Urzędzie Gminy w Buczku naboru na wolne stanowiska pracy do Gminnego Przedszkola w Buczku, do oddziałów zlokalizowanych w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Buczku, ul. Szkolna 3 na pomoc nauczyciela wychowania przedszkolnego (liczba etatów - 2), ramach projektu POLK „Przedszkole na medal” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Oś Priorytetowa XI „Edukacja, Kwalifikacje, Umiejętności” Działanie XI.1 „Wysoka jakość edukacji” Poddziałanie XI.1.1 „Edukacja Przedszkolna”, pomyślnie rekrutację przeszły:
Pani Agata Ozimek zam. Buczek,
Pani Joanna Niemiec zam. Buczek.

Kandydatki spełniły stawiane w ogłoszeniu wymagania oraz uzyskały największą liczbę punktów podczas rozmowy kwalifikacyjnej.Przewodnicząca Komisji
                                                                                                                         Kwalifikacyjnej
                                                                                                                        Małgorzata Zawisza

Czytaj całość...
 
Ogłoszenie wyniku naboru PDF Drukuj
piątek, 07 lipiec 2017

 
Informuję, że w wyniku przeprowadzonego w Urzędzie Gminy w Buczku naboru na wolne stanowisko pracy do Gminnego Przedszkola w Buczku, do oddziałów zlokalizowanych w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Buczku, ul. Szkolna 3 na pomoc techniczną (liczba etatów - 1), ramach projektu POLK „Przedszkole na medal” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Oś Priorytetowa XI „Edukacja, Kwalifikacje, Umiejętności” Działanie XI.1 „Wysoka jakość edukacji” Poddziałanie XI.1.1 „Edukacja Przedszkolna”, pomyślnie rekrutację przeszła:
Pani Agnieszka Śliwińska zam. Buczek
Kandydatka spełniła stawiane w ogłoszeniu wymagania oraz uzyskała największą liczbę punktów podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
Przewodnicząca Komisji
                                                                                                                         Kwalifikacyjnej
                                                                                                                        Małgorzata Zawisza
Czytaj całość...
 
Dotacje na sport - II półrocze PDF Drukuj
piątek, 07 lipiec 2017
Wójt Gminy Buczek zgodnie z Uchwałą Nr XII/88/2011 Rady Gminy Buczek z dnia 4 listopada 2011 r. w sprawie określenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu informuje, że w dniach 14.07.2017-21.07.2017 roku można składać wnioski o dotacje na zadania z zakresu sprzyjania rozwojowi sportu na II półrocze 2017 roku.
Wniosek wraz z załącznikami należy złożyć w Urzędzie Gminy w Buczku, pokój nr 26.

     Wójt Gminy Buczek
   /-/ Bronisław Węglewski
 
 
 
 
Wędkarski Puchar Wójta w Buczku PDF Drukuj
piątek, 07 lipiec 2017

 
 Wędkarstwo to sport, hobby, ale również wspaniały obszar rekreacji, wyciszenia w „zagonionym” życiu, to również lekarstwo na stres, nie wspominając już o zaletach kulinarnych ryb. To w końcu ciekawy sposób spędzenia czasu wolnego, często z rodziną, gdyż łowią również panie i dzieci.
Taką formę rekreacji wybiera prawie na co dzień  dla siebie 40 osób ze Stowarzyszenia Wędkarzy Gminy Buczek.
Każdego roku w początkach czerwca Stowarzyszenie Wędkarzy Gminy Buczek organizuje zawody o Puchar Wójta Bronisława Węglewskiego.Zawody skupiają liczne grono nie tylko dorosłych wędkarzy, ale także dzieci.  W niedzielę 4 czerwca 2016r. już od   wczesnych godzin rannych   28 wędkarzy Stowarzyszenia wraz z prezesem Pawłem Rękiewiczem zajęło miejsca wokół zbiornika retencyjnego w Buczku, chcąc wziąć udział w zawodach o Puchar Wójta.
 
Czytaj całość...
 
Nasze sołectwa - Sycanów PDF Drukuj
piątek, 07 lipiec 2017

 
Samorządowe władze gminy Buczek zawsze dbały o zrównoważony rozwój wszystkich sołectw.
W skład niewielkiego sołectwa Sycanów wchodzą dwie wsie Sycanów liczące 120 mieszkańców i Dąbrowa – liczy 64 mieszkańców. Z przykrością należy stwierdzić, że sołectwo w ciągu ostatnich 10 lat zmniejszyło się o ponad 100 osób.
W zakresie inwestycji w infrastrukturze nie ważne jest jak duże jest sołectwo, ważne by ludzie mieli dobre drogi, wodę, oczyszczalnię ścieków (choćby przyzagrodową, tam gdzie nieuzasadniona ekonomicznie jest kanalizacja sieciowa), miejsce integracji wspólnoty lokalnej, nowe instalacje ekologiczne (fotowoltaika, solary, pompy ciepła). Ważna jest też dobra edukacja dzieci, a nie bez znaczenia są też niskie podatki, w tym dla rolników podatek rolny. To oczywiście nie jedyne, ale podstawowe oczekiwania większości mieszkańców wsi. Realizację tych oczekiwań od wielu lat sukcesywnie materializuje wójt Gminy  Buczku, naturalnie przy czynnej współpracy z sołtysami i radnymi.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 71 - 80 z 926
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery