Artykuły wszystkch działów bez obrazków
28 lat Samorządowej Polski PDF Drukuj
wtorek, 02 październik 2018

 
 27 września 2018r. w auli SOLPARK w Kleszczowie odbyła się konferencja pt. „28 lat Samorządowej Polski”. Jednym z głównych punktów programu była uroczysta Gala, podczas której wyróżnieni zostali wielokadencyjni samorządowcy: wójtowie, burmistrzowie, prezydenci, marszałkowie województw i starostowie powiatów .
 
Czytaj całość...
 
INFORMACJA - Spis wyborców PDF Drukuj
piątek, 28 wrzesień 2018
Wójt Gminy Buczek informuje, iż zostały sporządzone spisy wyborców do wyborów Rady Gminy, Rady Powiatu, Sejmiku Województwa oraz Wójta zarządzonych na dzień 21 października 2018 roku. Zgodnie z art. 36 § 1-3 Kodeksu Wyborczego wyborca może sprawdzić czy został uwzględniony w spisie wyborców w Urzędzie Gminy w Buczku, pokój nr 26, od dnia 01.10.2018r. do 15.10.2018r.


                                Wójt Gminy Buczek
                                /-/ Bronisław Węglewski


 
Mała książka  wielki człowiek PDF Drukuj
piątek, 28 wrzesień 2018
 Gminna Biblioteka Publiczna rozpoczyna realizację projektu „Mała książka – wielki człowiek” organizowanego przez Instytut Książki.
Projekt skierowany jest do trzylatków!!!
Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla...” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem przynajmniej jednej książki Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem.
W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice! „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”.
Zapraszamy rodziców wraz z trzyletnimi dziećmi do naszej biblioteki!
Pamiętaj, że miłość do książek jest prezentem na całe życie!
 
 
 
Wójt Gminy Buczek informuje PDF Drukuj
piątek, 21 wrzesień 2018
 Od 19 września 2018r. - osoby fizyczne będące właścicielami domów jednorodzinnych lub osoby posiadające zgodę na rozpoczęcie budowy budynku rodzinnego z terenu Gminy Buczek   mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach programu „Czyste powietrze,  którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzonych do atmosfery przez domy jednorodzinne
 
 
 
Czytaj całość...
 
Suszowa pomoc dla rolników PDF Drukuj
piątek, 21 wrzesień 2018
Gminna Komisja ds. szacowania szkód powstałych na skutek niekorzystnych zjawisk atmosferycznych z inicjatywy Wójta  – Bronisława Węglewskiego-  w ramach procedury szacowania szkód suszowych dokonała oszacowania szkód w 90 gospodarstwach rolnych znajdujących się na terenie Gminy Buczek.
Producenci rolni, których dotknęła susza mogą starać się o pomoc finansową. W pierwszej kolejności o wsparcie finansowe mogą ubiegać się rolnicy, w których gospodarstwach susza spowodowała straty w uprawach w wysokości co najmniej - 70 proc. Wnioski można składać w Biurze ARiMR w Łasku od 14 do 28 września 2018 r. Stawka pomocy wynosi 1 tys. zł do 1 ha, jeśli rolnik miał ubezpieczoną przynajmniej połowę powierzchni upraw (z wyłączeniem łąk i pastwisk). Gospodarz, który nie miał takiej polisy, otrzyma 50 proc. tej kwoty. Do wniosku o pomoc trzeba dołączyć m.in. kopię protokołu oszacowania szkód, zawierającego informacje o powierzchni upraw, w których te szkody powstały. Z kolei rolnicy, w których gospodarstwach szkody w uprawach wyniosły co najmniej 30 proc. i mniej niż 70 proc., wnioski o pomoc mogą składać od 26 września do 17 października 2018 r.  W tym przypadku bazowa stawka pomocy wynosi 500 zł na 1 ha powierzchni uprawy i również jest pomniejszana o połowę, gdy rolnik nie ma polisy.  
      I.R.
 
Gminny Klub Motorowy w Buczku PDF Drukuj
piątek, 21 wrzesień 2018

 
8 września Gminny Klub Motorowy Buczek brał udział w największej imprezie motoryzacyjnej w kraju Verva Street Racing zorganizowanej  w Krakowie .Impreza została zorganizowana na najwyższym poziomie odwiedziło nas wiele gwiazd motosportu .To nasi zawodnicy rozdawali autografy , a poziom wyszkolenia zainteresował zarząd firmy Orlen Platinum.
 
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 71 - 80 z 1038

HARMONOGRAMY WYWOZU

Harmonogramy na 2019
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery