Artykuły wszystkch działów bez obrazków
Harmonogramy wywozu śmieci na rok 2019 PDF Drukuj
poniedziałek, 31 grudzień 2018

HARMONOGRAMY WYWOZU ŚMIECI NA 2019 rok

 
Uwaga zmiany odbiorcy śmieci PDF Drukuj
piątek, 28 grudzień 2018

Od 01.01.2019 r.  odpady komunalne z terenu Gminy Buczek odbierać będzie firma:


Wywóz Nieczystości oraz Przewóz Ładunków Wiesław Strach, ul. Bór 169, 42-202 Częstochowa.
 
Po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym nastąpiła zmiana odbiorcy odpadów komunalnych.
W związku z powyższym firma rozstawiać będzie swoje pojemniki i dostarczać worki do właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Buczek.
 
Będą to 4 pojemniki do gromadzenia odpadów oraz worki :
 
- żółty oznaczony naklejką z napisem „Metale i tworzywa sztuczne”
- grafitowy oznaczony naklejką z napisem „Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne”
- zielony oznaczony naklejką z napisem „Szkło”
- brązowy oznaczony naklejką z napisem „Popiół”
- worek brązowy z napisem „Bio”
- worek niebieski z napisem „Papier”
 
Od chwili otrzymania pojemników i worków od firmy Wywóz Nieczystości oraz Przewóz Ładunków Wiesław Strach, prosimy gromadzić odpady w pojemnikach i workach dostarczonych przez nową firmę.
 
Za niedogodności wynikające ze zmiany przepraszamy

 
Wójt o inwestycjach PDF Drukuj
piątek, 28 grudzień 2018
Rok 2018 dobiega końca. Był to rok wyborczy.  Wszystkim mieszkańcom naszej gminy dziękuję za ponowny wybór mojej osoby na stanowisko Wójta, a także radnych z komitetu OSP „Wspólna Sprawa”. Mijający rok uważam za dobry rok, zrealizowanych  zostało dużo inwestycji.
2019 rok zaczniemy niskimi podatkami, które od 14 lat nie zostały podniesione i utrzymać je na  takim samym poziomie. Nieco gorzej wygląda opłata za wodę (1,99 zł brutto) oraz ścieki (3,99 zł brutto). Jest to jedna z najniższych opłat w województwie łódzkim. Jeżeli ceny energii elektrycznej wzrośnie o  ponad 50% to  będę zmuszony podnieść opłaty. Najgorzej wygląda sytuacja opadów komunalnych  (5zł segregowane oraz 10 zł niesegregowane), jest to najniższa opłata w regionie, cały czas  wzrastają wymagania do ochrony środowiska. Do końca roku z budżetu gminy dokładana jest kwota ok 250 tys. złotych, ale od stycznia wszystko ulegnie zmianie gdyż po ogłoszonym i rozstrzygniętym przetargu cena śmieci wzrosła do niespodziewanej wysokości aż  o ponad 250%, a co za tym idzie będzie zwiększona opłata za odpady komunale w naszej gminie, a ponadto zmieni się firma odbierająca.
Czytaj całość...
 
Znów sie rodzisz, Panie, w nas... PDF Drukuj
piątek, 28 grudzień 2018

 
Tradycją Szkoły Podstawowej w Buczku jest, że w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia odbywają się jasełka bożonarodzeniowe.
Tegoroczne przedstawienie nawiązujące do wydarzeń związanych z narodzinami Jezusa w Betlejem można było obejrzeć w naszej szkole dwukrotnie. Najpierw na widowni hali sportowej zasiedli uczniowie wszystkich klas, natomiast o godzinie 17.00 gościliśmy rodziców, nauczycieli emerytów, Pana Wójta Bronisława Węglewskiego z małżonką, Panią Kierownik Biblioteki Publicznej w Buczku Alicję Hans, Panią Prezes Zarządu Lokalnej Grupy Działania "Dolina rzeki Grabi" Annę Doliwę.
 
 
Czytaj całość...
 
Przedsiębiorcy dla samotnych PDF Drukuj
piątek, 21 grudzień 2018

 
15 grudnia 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Buczku odbyła się kolacja wigilijna „Przedsiębiorcy dla samotnych”. Władze samorządowe gminy Buczek z Wójtem Bronisławem Węglewskim na czele oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu brały udział w organizacji uroczystej wigilii dla osób samotnych.
W uroczystej kolacji udział wzięli zaproszeni goście : Wicestarosta Łaski Teresa Wesołowska,
Radni Powiatu Łaskiego Jerzy Gawlik oraz Grzegorz Dąbkowski, Komendant Powiatowej Policji w Łasku mł. insp. Piotr Bielewski, Proboszcz Parafii Buczek Rafał Mazurczyk oraz Prezes LGD Anna Doliwa. Nie zabrakło też radnych, przedstawicieli wszystkich jednostek OSP, którzy towarzyszyli  samotnym osobom na uroczystą kolację.

Czytaj całość...
 
Święta Bożego Narodzenia - 2018 PDF Drukuj
czwartek, 20 grudzień 2018
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 31 - 40 z 1038

HARMONOGRAMY WYWOZU

Harmonogramy na 2019
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery