Artykuły wszystkch działów bez obrazków
Jak inwestowały samorządy PDF Drukuj
wtorek, 23 październik 2018
 
Dzień Edukacji Narodowej w Gminnym Przedszkolu w Buczku PDF Drukuj
wtorek, 23 październik 2018
 „Jakże nie pisać wierszy,
jakże nie płonąć w podzięce,
za dar najpiękniejszy, za serce"
 
 
 Praca w przedszkolu ma charakter szczególny, ponieważ nauczyciel pomaga stawiać dziecku pierwsze kroki na ścieżce edukacji, wypełniając wyjątkową misję, którą jest kształtowanie człowieka od maleńkości. Jest to ogromne wyzwanie, które pracownicy  naszej placówki realizują z  wielkim sercem  oraz otwartym umysłem pełnym wspaniałych pomysłów.
 
 
 
Czytaj całość...
 
Podziękowanie dla mieszkańców PDF Drukuj
wtorek, 23 październik 2018
 

Podziękowanie dla mieszkańców Gminy Buczek za udział w wyborach samorządowych i powierzenie mandatu wójta Gminy

 
 
 
W imieniu swoim własnym i radnych z KWW OSP „Wspólna Sprawa” składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach samorządowych w gminie Buczek. Po raz kolejny obdarzyliście mnie Państwo zaufaniem, powierzając mi  stanowisko wójta Naszej Gminy. Zaufanie do naszych działań i przedsięwzięć w przeszłości przyczyniło się do wprowadzenia również 14 radnych  z naszego komitetu do Rady Gminy.
     
Dziękuję za oddane na mnie głosy i zobowiązuję się,  tak kierować gminą, aby dalej dynamicznie się rozwijała.
     
Dzięki aktywnemu udziałowi w wyborach Gmina Buczek odnotowała wysoką frekwencję, co pozwoliło  na wprowadzenie do rady powiatu łaskiego dwóch radnych, podobnie jak w minionej kadencji, jest to duży sukces.
 
Wyrazy uznania i podziękowania kieruję dla wszystkich pracowników urzędu gminy zaangażowanych w obsługę wyborów, członków gminnej komisji wyborczej i komsji obwodowych.
Z wyrazami szacunku
Bronisław Węglewski
Wójt Gminy Buczek

 
 
Duże pieniądze na rozwój dzieci w Czestkowie PDF Drukuj
czwartek, 18 październik 2018
 Miło nam poinformować, że Gmina  Buczek, a konkretnie Szkoła Podstawowa w Czestkowie otrzymała dofinansowanie na ponad 740 tysięcy na realizacje projektu pn.: „Uczymy się dla życia”. Gmina Buczek złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi ramach XI Osi Priorytetowej Edukacja Kwalifikacje Umiejętności, Działanie XI.1 Wysoka jakość edukacji.                    
Z projektu skorzystają przede wszystkim dzieci, a także nauczyciele. Dzięki dofinansowaniu realizowany będzie szereg zajęć pozalekcyjnych z matematyki, nauk przyrodniczych i kompetencji informatycznych w formie zajęć wyrównawczo-dydaktycznych oraz dokształcenie nauczycieli. W ramach projektu nastąpi przede wszystkim: wzbogacenie bazy dydaktycznej szkoły w atrakcyjne dla uczniów pomoce służące do nauk, modernizacja pracowni do przedmiotów ścisłych, utworzenie pracowni informatycznej (w tym zakup komputerów, tabletów) oraz modernizacja sieci komputerowych.
 
 
 
 
Integracja międzypokoleniowa sołectwa Bachorzyn PDF Drukuj
środa, 17 październik 2018

 
 12 października 2018 roku  w Świetlicy Wiejskiej w Bachorzynie odbyło się spotkanie integracyjne sołectwa Bachorzyn, w którym uczestniczyło około 90 osób.  
Wśród zaproszonych gości  uczestniczyli: Przewodniczący Rady Gminy Pan Andrzej Zieliński, Wójt Gminy Pan Bronisław Węglewski, Skarbnik Gminy Pani Grażyna Jędryka,  Dyrektor GOKiS Pani Jolanta Nietupska,  Pani Dorota Krysiak pracownica Urzędu Gminy, dzieci szkolne wraz ze swoją opiekunką Panią Aleksandrą Zielińską oraz radni i sołtysi z terenu Gminy Buczek.
 
 
 
 
Czytaj całość...
 
Biało - czerwono w Czestkowie - Bieg dla Niepodległej PDF Drukuj
środa, 17 październik 2018

 
W niedzielę, 14 października 2018 roku,  odbył się w Szkole Podstawowej w Czestkowie Bieg z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości pod patronatem Wójta Gminy Buczek Pana Bronisława Węglewskiego. Wydarzenie stało się okazją do rodzinnego świętowania z okazji tej tak ważnej dla wszystkich rocznicy.
Uroczyste otwarcie biegu zaplanowane zostało na godzinę 1130. Pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Czestkowie Agnieszka Badowska oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Grzegorz Dębkowski rozpoczęli  uroczystość,  witając wszystkich uczestników biegu,  nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz zaproszonych gości. Oficjalnego otwarcia biegu dokonał Wójt Gminy Buczek, który patronował wydarzeniu.
 
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 21 - 30 z 1005
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery