Artykuły wszystkch działów bez obrazków
Patriotyczny miesiąc dla członkiń Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich z Bachorzyna PDF Drukuj
piątek, 30 listopad 2018

 
Członkinie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich z Bachorzynie w miesiącu listopadzie aktywnie uczestniczyły w uroczystościach poświęconych obchodom z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości.
11 listopada 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, w której udział wzięły członkinie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich z Bachorzyna.
 
Czytaj całość...
 
W Radzie Gminy Buczek prawie bez zmian PDF Drukuj
piątek, 23 listopad 2018

 
W całym kraju w ostatnim czasie odbywają się pierwsze sesje organów samorządu terytorialnego gminy, powiatu, sejmiku województwa.
Pierwsza sesja rady gminy ma szczególne znaczenie, gdyż to w jej trakcie zostaną wybrane władze rady. Radnych na I sesję nowej 5 letniej kadencji rady gminy zaprosił komisarz wyborczy.
21 listopada 2018r. w Urzędzie Gminy w Buczku, sala konferencyjna wypełniła się gośćmi, kierownikami  jednostek organizacyjnych gminy, radnymi, sołtysami, a także przedstawicielami mediów.
 
Czytaj całość...
 
Ostatnia Sesja Rady Gminy kadencji 2014-2018 w Buczku PDF Drukuj
czwartek, 15 listopad 2018

 
W środę 14 listopada 2018r. odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy w Buczku, na sesję przybyli wszyscy radni mijającej kadencji, a także sołtysi i kierownicy jednostek organizacyjnych gminy. W porządku obrad znalazło się kilka uchwał istotnych dla budżetu m.in. uchwała dotycząca podatków od nieruchomości, obniżenia średniej ceny skupu żyta jako podstawy do ustalenia podatku rolnego,  podatków  od  środków  transportowych, zakupu nowych urządzeń diagnostycznych dla  SPZPOZ  w Buczku, a także udzielaniu dotacji na wymianę dotychczasowego źródła ciepła na kocioł gazowy.
 
Czytaj całość...
 
Gminne obchody 11 Listopada w Buczku PDF Drukuj
środa, 14 listopad 2018

 
11 listopada br. to dzień szczególny - 100 rocznica odzyskania niepodległości zainspirowała wielu mieszkańców do uczczenia tego jubileuszu w sposób szczególny i wielce zróżnicowany.
Przed 2 tygodniami z inicjatywy dyrektora szkoły, rodziców, dzieci i nauczycieli w Szkole Podstawowej  w Czestkowie odbył się „Bieg dla Niepodległej” z udziałem uczniów, rodziców,  a także strażaków.
 
Czytaj całość...
 
Uczennice z Buczku mistrzami celuloidowej piłeczki PDF Drukuj
wtorek, 13 listopad 2018

 
 Na przełomie października i listopada Szkoła Podstawowa  w Buczku była gospodarzem zarówno Mistrzostw Powiatu Łaskiego, jak   i półfinałów  oraz  w dniu 6.11.2018r. finałów Mistrzostw Województwa Łódzkiego w tenisie stołowym dziewcząt w cyklu zawodów „Igrzyska Młodzieży Szkolnej”. W tych zawodach biorą udział uczniowie starszych klas szkół podstawowych i gimnazjów. Szkołę Podstawową w Buczku reprezentowały: Marta Holak, Zuzanna Niciak i Aleksandra Jaszczak. Uczennice ze Szkoły Podstawowej Buczku, nie przegrały we wszystkich cyklach rozgrywek żadnego meczu i zajmując I miejsce w finale wojewódzkim  z kompletem punktów  zakwalifikowały się do Mistrzostw Polski.
Zawodniczkom życzymy powtórzenia sukcesów na stołach tenisowych zawodów ogólnopolskich!

 
 
Zajęcia komputerowe dla seniorów PDF Drukuj
wtorek, 13 listopad 2018
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 11 - 20 z 1005
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery