Artykuły wszystkch działów bez obrazków
III Krajowe Święto Truskawki - Buczek 2017 PDF Drukuj
sobota, 27 maj 2017

Niezmiennie od kilkunastu lat w ostatni weekend czerwca w gminie Buczek obchodzone jest Święto Truskawki. Ranga organizowanego święta wzrasta z roku na rok. W tym roku impreza zapowiada się równie imponująco jak w latach ubiegłych. Od roku 2009 Święto Truskawki znajduje się  w randze święta wojewódzkiego, w tym roku pod Patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałka Województwa Łódzkiego odbędzie się III Krajowe Święto Truskawki pn.: ”Buczkowska truskawka – marką województwa łódzkiego”. W imprezie plenerowej bierze udział kilkanaście tysięcy osób z całego kraju i z zagranicy. Święto tego jakże smacznego owocu ma na celu przedstawić truskawkę w jak najlepszym świetle oraz poprzez zabawę zintegrować społeczeństwo. Jest to święto podsumowujące zbiory truskawek oraz przygotowane z nich produkty tj. dżemy, nalewki, ciasta, zupy itd. Gmina Buczek postrzegana jest jako jedno z większych „zagłębi truskawkowych” w regionie, dlatego święto to stało się tradycją naszej gminy. 

 

Czytaj całość...
 
Konkurs na nalewkę truskawkową PDF Drukuj
wtorek, 23 maj 2017

 
 
 
Konkurs na najładniejsze ciasto truskawkowe PDF Drukuj
wtorek, 23 maj 2017

 
 
 
Przebudowa drogi gminnej nr 103108E w Buczku przy ulicy Szadek PDF Drukuj
piątek, 19 maj 2017

 
15 maja 2017  r podpisana została umowa na wykonanie przebudowy drogi gminnej nr 103108E  – Szadek.
Zwycięzca przetargu , którą została firma Włodan  A. Włodarczyk  Sp. Jawna  zaoferowała wykonanie inwestycji za kwotę 796 967,39 zł brutto udzielając  60 miesięcznej gwarancji na wykonane roboty. Termin wykonania inwestycji  mija w dniu 14.09.2017 roku. Gmina złożyła wniosek na dofinansowanie tego zadania w UM  w Łodzi do kwoty 60% kosztu inwestycji.
W ramach modernizacji i przebudowy wykonana zostanie nowa nawierzchnia z mieszanek mineralno-asfaltowych o długości 1,486  km ,na dojściu do osiedla od drogi wojewódzkiej wykonany zostanie jednostronny chodnik z kostki brukowej. Zaprojektowana szerokość jezdni po wykonaniu poszerzeń będzie wynosić 5,50 m. Wyremontowane zostaną przepusty drogowe i wjazdy do posesji. Lokalizacja wjazdów do posesji pozostaje bez zmian. Wjazdy do posesji otrzymają nawierzchnię z kostki betonowej, istniejące wjazdy na działki rolne otrzymają nawierzchnię z tłucznia kamiennego. Odmulone zostaną rowy przy drodze.
W trakcie prowadzonych prac związanych z przebudową drogi nastąpią częściowe utrudnienia w ruchu. Przewidywany termin rozpoczęcia prac - lipiec br.
Przepraszamy użytkowników drogi za  powstałe niedogodności  i liczymy  na wyrozumiałość.
 
 
 
Mistrzynie Polski z Buczku PDF Drukuj
wtorek, 09 maj 2017

 
Zespół LTSR Buczek zdobył tytuł Drużynowego Mistrza Polski Młodziczek w tenisie stołowym.
Turniej rangi mistrzowskiej (dla drużyn do lat 13) rozgrywany był w dniach 4-5 maja 2017r. na  hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Krośnie. Drużyna z Buczku (w składzie: Wiktoria Wróbel, Zuzanna Niciak oraz Marta Holak) pokonała w fazie grupowej KU AZS Wrocław 3:2, MKS Lewart Lubartów 3:0, a w ćwierćfinale MLUKS Nadwiślana Płock również 3:0. W walce o finał buczkowianki ograły KS Gorce Nowy Targ 3:1 (punkty zdobyły: W.Wróbel 2, Z.Niciak 1). W walce o złoty medal, tenisistki LTSR po dramatycznym meczu trwajacym prawie dwie godziny, pokonały JKTS Jastrzębie-Zdrój 3:2 ( dwa zwycięstwa W.Wróbel i jedno Z. Niciak). Liderka naszej drużyny i jednocześnie jedna z najmłodszych zawodniczek zawodów została również najlepszą zawodniczką turnieju drużynowego (8 zwycięstw, 0 porażek).
Mistrzostwo kraju do największy sportowy sukces w historii gminy Buczek.
 
Czytaj całość...
 
Wygrana w gpp na urodziny PDF Drukuj
wtorek, 25 kwiecień 2017

 
Zwycięstwem Wiktorii Weroniki Wróbel (LTSR Buczek) zakończylo się 3 Grand Prix Polski Żaczek w tenisie stołowym, rozgrywane na obiektach hali widowiskowo-sportowej w Kwidzynie.
W klasyfikacji końcowej Wiktoria w dniu swoich 11-ch urodzin wyprzedziła Malwinę Jarecką (MLKS Viktoria Jelcz laskowice), Zofię Ślifkę (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki) oraz Klarę Lemańską (MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie). To trzecia wygrana z rzędu liderki krajowego rankingu żaczek, która praktycznie zapewniła sobie już zwycięstwo w klasyfikacji końcowej PZTS żaczek za sezon 2016/17. Warto również podkreslić, że Wiktoria Wróbel w tym sezonie była już
5-krotnie na podium GPP (pierwsza i trzecia w GPP młodziczek) co jest niewątpliwie wydarzeniem bez precedensu w rozgrywkach na szczeblu krajowym.
 
 
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 10 z 841
© 2017 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery