Artykuły wszystkch działów bez obrazków
Ostatnia Sesja Rady Gminy kadencji 2014-2018 w Buczku PDF Drukuj
czwartek, 15 listopad 2018

 
W środę 14 listopada 2018r. odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy w Buczku, na sesję przybyli wszyscy radni mijającej kadencji, a także sołtysi i kierownicy jednostek organizacyjnych gminy. W porządku obrad znalazło się kilka uchwał istotnych dla budżetu m.in. uchwała dotycząca podatków od nieruchomości, obniżenia średniej ceny skupu żyta jako podstawy do ustalenia podatku rolnego,  podatków  od  środków  transportowych, zakupu nowych urządzeń diagnostycznych dla  SPZPOZ  w Buczku, a także udzielaniu dotacji na wymianę dotychczasowego źródła ciepła na kocioł gazowy.
 
Czytaj całość...
 
Gminne obchody 11 Listopada w Buczku PDF Drukuj
środa, 14 listopad 2018

 
11 listopada br. to dzień szczególny - 100 rocznica odzyskania niepodległości zainspirowała wielu mieszkańców do uczczenia tego jubileuszu w sposób szczególny i wielce zróżnicowany.
Przed 2 tygodniami z inicjatywy dyrektora szkoły, rodziców, dzieci i nauczycieli w Szkole Podstawowej  w Czestkowie odbył się „Bieg dla Niepodległej” z udziałem uczniów, rodziców,  a także strażaków.
 
Czytaj całość...
 
Uczennice z Buczku mistrzami celuloidowej piłeczki PDF Drukuj
wtorek, 13 listopad 2018

 
 Na przełomie października i listopada Szkoła Podstawowa  w Buczku była gospodarzem zarówno Mistrzostw Powiatu Łaskiego, jak   i półfinałów  oraz  w dniu 6.11.2018r. finałów Mistrzostw Województwa Łódzkiego w tenisie stołowym dziewcząt w cyklu zawodów „Igrzyska Młodzieży Szkolnej”. W tych zawodach biorą udział uczniowie starszych klas szkół podstawowych i gimnazjów. Szkołę Podstawową w Buczku reprezentowały: Marta Holak, Zuzanna Niciak i Aleksandra Jaszczak. Uczennice ze Szkoły Podstawowej Buczku, nie przegrały we wszystkich cyklach rozgrywek żadnego meczu i zajmując I miejsce w finale wojewódzkim  z kompletem punktów  zakwalifikowały się do Mistrzostw Polski.
Zawodniczkom życzymy powtórzenia sukcesów na stołach tenisowych zawodów ogólnopolskich!

 
 
Zajęcia komputerowe dla seniorów PDF Drukuj
wtorek, 13 listopad 2018
 
107 lat PDF Drukuj
piątek, 09 listopad 2018

 

 

Dostojnemu  Jubilatowi
Honorowemu Obywatelowi Gminy Buczek
Panu
Józefowi Woźniakowi


Z okazji 107 urodzin
składamy Panu najserdeczniejsze życzenia, szczęścia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym. W dniu tak zaszczytnego Jubileuszu proszę przyjąć życzenia wielu kolejnych lat życia w dobrym zdrowiu.
Niewielu ludziom dane jest świętować tak piękny Jubileusz.
Życzymy, aby kolejne lata mijały Panu wśród najbliższych, w atmosferze miłości i wsparcia. Niech szczęście, jakim obdarzył Pana los przyniesie wiele radości z życia codziennego.

 Przewodniczący Rady Gminy Buczek   Wójt Gminy Buczek
 Andrzej Zieliński Bronisław Węglewski                            Buczek,11.11.2018 rok

 

 

 
Informacja o żywności PDF Drukuj
piątek, 26 październik 2018
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Buczku informuje, że w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Buczku (ul. Szkolna 1), w dniu 27 listopada 2018r. /wtorek/ w godzinach 9:00 – 14:00 odbędzie się wydawanie bezpłatnej żywności
dla mieszkańców gminy Buczek z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2018.
Osoby uprawnione proszone są o zgłoszenie się w wyznaczonym terminie po odbiór żywności.
 
 
INFORMACJA O PROGRAMIE
 
 
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 10 z 993
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery