Truskawka 2009 - Konkursy PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 09 czerwiec 2009
ImageWójt Gminy Buczek ogłasza konkursy  na: 
 

Nagrody zostaną wręczone w dniu 28.06.2009 r. na „Wojewódzkim Święcie Truskawki”
Zgłoszenia chętnych do udziału w konkursie należy składać do 16.06.2009r. w Urzędzie Gminy (pok. Nr 5). 
 
Święto Truskawki 2009 PDF Drukuj
Napisał: Dorota Krysiak   
wtorek, 19 maj 2009
 Gmina Buczek organizuje w czerwca 2009 roku „Wojewódzkie Święto Truskawki”, nad którym po raz drugi patronat objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki oraz Marszałek Województwa Łódzkiego Włodzimierz Fisiak. Jest to najważniejsza impreza letnia w Gminie Buczek, która niezmiennie przyciąga setki ludzi. Święto stanowi kulminację żniw truskawkowych na terenie naszej Gminy – słynącej z uprawy tych owoców. Jest to święto podsumowujące zbiory tego szlachetnego i smacznego owocu. Gmina Buczek jest największym „zagłębiem truskawkowym” w regionie, dlatego święto wpisało się w tradycję naszej miejscowości. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach 27-28.06.2009r. Miejscem imprezy będzie plac przy ulicy parkowej w Buczku a nie jak dotychczas przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Buczku..
Święto Truskawki cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców gminy, powiatu,  województwa oraz zaproszonych gości. Ranga organizowanego Święta wzrasta z roku na rok. W tym roku impreza zapowiada się równie imponująco jak w poprzednich latach.
Czytaj całość...
 
Już po "Święcie Truskawki 2008" PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
sobota, 28 czerwiec 2008

Tegoroczne Święto Truskawki objęli patronatem Minister Rolnictwa Marek Sawicki oraz Marszałek Województwa Łódzkiego Włodzimierz Fisiak. Zyskało ono więc status imprezy wojewódzkiej. Blok programów artystycznych rozpoczął się już od godz. 13.00. Jednak oficjalne rozpoczęcie Święta, które zgromadziło w tym roku około 3 tysięcy osób, nastąpiło o godz. 16.30. Wójt gminy Buczek Bronisław Węglewski powitał przedstawicieli rządu, obu izb parlamentu, władz wojewódzkich, a także samorządu województwa, powiatu i sąsiednich gmin. Po oficjalnym powitaniu Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Artur Ławniczak odznaczył osoby, które w różnych obszarach swojej działalności zawodowej wspierają rolników i sadowników, służąc im pomocą i radą.
Czytaj całość...
 
Program na "Święto Truskawki 2008" PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 03 czerwiec 2008

 Dnia 22 czerwca 2008 r. odbędzie się impreza pt. "Wojewódzkie Święto Truskawki" Impreza rozpocznie się od godz. 13.00. Przewidziana jest prezentacja fachowej literatury, Konsultacje tematyczne, okazjonalne kiermasze np: roślin ozdobnych. Zobaczymy wystawę fotograficzną uczestników projektu "Strażnicy wspomnień", oraz obrazy olejne Jolanty Nietupskiej. Dla dzieci przewidziane jest "Wesołe Miasteczko", a dla dorosłych smaczne potrawy z grilla. W nocy niebo rozbłyśnie sztucznymi ogniami.

Czytaj całość...
 
Święto Truskawki 2008 PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
sobota, 31 maj 2008

ImageTRUSKAWKA będzie główną bohaterką imprezy w dniu 22 czerwca br. w Buczku. W zagłębiu tego smacznego owocu zorganizowane zostanie  tym dniu po raz pierwszy wojewódzkie Święto Truskawki. Patronat nad imprezą objął Minister Rolnictwa - Marek Sawicki i Marszałek Województwa Łódzkiego - Włodzimierz Fisiak.

(Panorama Łaska 5/2008) 

Program imprezy już niedługo. Tymczasem zapraszamy do zwiedzenia migawki zdjęciowej z 2007r. w naszej galerii GMINNY OBIEKTYW

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 73 - 78 z 78

HARMONOGRAMY WYWOZU

Harmonogramy na 2019
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery