PERFEKCYJNE ŚWIĘTO TRUSKAWKI PDF Drukuj
Napisał: Ewelina Kępa   
piątek, 01 lipiec 2011

Piotr Anrzejak sieradz.com.pl <<< Wejście do galerii 

 Jak corocznie w ostatni weekend czerwca  Gmina Buczek była  organizatorem Święta Truskawki. W tym roku odbyło się 25-26 czerwca na terenie Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Buczku przy ulicy Parkowej.
       Wojewódzkie Święto truskawki podsumowuje zbiory tego szlachetnego i smacznego owocu. Patronat na tegorocznych obchodach objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki oraz Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.
       Na tegorocznym  Wojewódzkim Święcie Truskawki, które jak w poprzednim roku trwało dwa dni, gwiazdami estrady byli: sobota- zespoły disco polo AKCENT, MILANO, TOPLES, niedziela- THE POSTMAN- POLSCY BEATELSI, NOWA ENERGIA oraz  zespół PERFECT-gwiazda wieczoru. Święto w sobotę  rozpoczęło się o godzinie 15.30 blokiem artystycznym Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Buczku. Wystąpiły zespoły m.in. : Zespół Ludowy Buczkowiacy, Zespół Bogoria, Kabaret Cudoki, Zespół Kana. Następnie dzień  upłynął pod znakiem Wojewódzkiego Święta Ludowego oraz zespołów disco polo-AKCENT, MILANO, TOPLES. Już od godziny 900 w niedzielę na boisku sportowym Orlik przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Buczku rozegrano finał  Orlikowej Ligi Piłki Nożnej Sołectw w Gminie Buczek. Zwycięzcą został UKS Buczek zajmując pierwsze miejsce. Na dalszych miejscach uklasyfikowali się:
       II miejsce-sołectwo Czestków B
       III miejsce- sołectwo Bachorzyn
       IV miejsce- sołectwo Czestków F
Czytaj całość...
 
Truskawka 2011 PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
środa, 08 czerwiec 2011

Czytaj całość...
 
Tym, którzy pomogli... PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 13 lipiec 2010
Wójt Gminy Buczek Bronisław Węglewski i przewodniczący Rady Gminy Andrzej Zieliński składają serdeczne podziękowania:
  • Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Buczku
  • Radnym i pracownikom Urzędu Gminy
  • Członkom Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Buczek
  • Powiatowej Komendzie Policji w Łasku
  • Kołom Gospodyń Wiejskich
  • A. i W. Moder
za pomoc okazaną przy organizacji i zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom III Wojewódzkiego Święta Truskawki w Buczku 2010.
 
Już po "Święcie Truskawki 2010" PDF Drukuj
Napisał: Andrzej Zieliński   
wtorek, 13 lipiec 2010
 
Już po raz trzeci w Buczku odbyło się Wojewódzkie Święto Truskawki, wcześniej obchody miały charakter gminny, bądź powiatowy. W tym roku ostatni weekend czerwca zgromadził kilkanaście tysięcy miłośników dobrej zabawy i rozrywki. Dwudniowe święto obfitowało w atrakcyjny program artystyczny i sportowy. Nie zabrakło też ofert handlowych i gastronomicznych stoisk oferujących swoje produkty i napoje, a także ofert atrakcji wesołego miasteczka. Można też było odbyć przejażdżkę konną, zobaczyć pokaz wyrobów garncarskich i napić się piwa truskawkowego.
W sobotę prezentowały się głównie zespoły lokalne: KANA, Bogoria, a także zespół Hip-Hop.
Na boisku „Orlik 2012” w Buczku rozegrano rodzinne potyczki sportowe, a w sali gimnastycznej ZSPiGP odbył się V Turniej Asów z udziałem najlepszych zawodników tenisa stołowego w Polsce, którego założeniem była promocja tenisa stołowego w naszej gminie – szczególnie wśród dzieci i młodzieży.
Czytaj całość...
 
Truskawka 2009 - Już po święcie PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
niedziela, 12 lipiec 2009
 „Wojewódzkie Święto Truskawki”
27 czerwca 2009r.

 
X Jubileuszowy Przegląd Orkiestr Dętych, występy gwiazd polskiej estrady Lidii Kopani i Dody to główne , ale nie jedyne atrakcje
II Wojewódzkiego Święta Truskawki w Buczku.   
Od wielu lat corocznie w ostatni weekend czerwca nasza gmina jest organizatorem „Święta Truskawki”. Tegoroczne święto odbyło się w ostatni weekend czerwca na terenach Gminnej Spółdzielni w Buczku.
Święto - do niedawna gminne - dziś o statusie wojewódzkim podsumowuje zbiory tego szlachetnego, delikatnego, ale smacznego owocu.
Patronat na tegorocznym Świętem objęli Minister Rolnictwa i Marszałek Województwa.
 
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 73 - 81 z 85
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery