Już po "Święcie Truskawki" PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
środa, 04 lipiec 2012
 
   
 
  Jak co roku w ostatni weekend czerwca Gmina Buczek była organizatorem Wojewódzkiego Święta Truskawki, które łączy w sobie różnorodne elementy tradycji i obyczajowości regionalnej i - oprócz promocji truskawek, jest elementem budowania tożsamości lokalnej, w najwyższym stopniu uwzględniając tradycje regionu. Święto stanowiło swoiste podsumowanie zbiorów tego smacznego owocu.
Patronat nad tegorocznymi obchodami objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień oraz Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska.
Wojewódzkie Święto Truskawki odbyło się w tym roku w ramach projektu pn.: „Wojewódzkie Święto Truskawki–Buczek 2012” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013. Impreza po raz czwarty już ma rangę imprezy wojewódzkiej a swoją obecnością gminę Buczek  zaszczycają goście zarówno ze szczebla kraju, województwa, powiatu jak i gminy.
 

>>>> Galeria zdjęć z Wojewódzkiego Święta Truskawki <<<<

osobne relacje z soboty i niedzieli

___________________________________________________________

Czytaj całość...
 
Już niedługo... PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 12 czerwiec 2012
 
Truskawkowe konkursy - 2012 PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
niedziela, 27 maj 2012
 

 
Czytaj całość...
 
Truskawkowa konferencja 2012 PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 24 kwiecień 2012
 
 
 
 
 
 15 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Buczku odbyła się konferencja dla plantatorów truskawek poświęcona szeroko pojętej uprawie truskawki. Konferencja została zorganizowana w ramach projektu pn. „Wojewódzkie Święto Truskawki  - Buczek 2012” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013
Czytaj całość...
 
Buczek - gmina truskawką słynąca PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 23 marzec 2012
Image Każda niemal gmina czy miasto mają swoje święto, są to na przykład dożynki gminne, Święto Ziemniaka, Dzień Bociana czy Jarmark św. Dominika. Są to znane imprezy, które poprzez swoją nazwę identyfikowane są z określoną miejscowością. Mają one swoje tradycje i historie. Imprezy promują dane miejscowości przyczyniając się niejednokrotnie do zwiększenia ich szans rozwojowych. Gmina Buczek ma również takie swoje święto. Jest nim organizowane corocznie w czerwcu Święto Truskawki, które łączy w sobie różnorodne elementy tradycji i obyczajowości regionalnej i - oprócz promocji truskawek, jest elementem budowania tożsamości lokalnej, w najwyższym stopniu uwzględniając tradycje regionu. Gmina Buczek to jedna z gmin w województwie łódzkim słynąca z tego, że w jej okolicach znajdują się największe plantacje truskawek. Wojewódzkie Święto Truskawki, czyli największa plenerowa impreza w Buczku odbywa się już od 14 lat. Święto to organizowane
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 55 - 63 z 77
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery