Buczek - gmina truskawką słynąca PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 23 marzec 2012
Image Każda niemal gmina czy miasto mają swoje święto, są to na przykład dożynki gminne, Święto Ziemniaka, Dzień Bociana czy Jarmark św. Dominika. Są to znane imprezy, które poprzez swoją nazwę identyfikowane są z określoną miejscowością. Mają one swoje tradycje i historie. Imprezy promują dane miejscowości przyczyniając się niejednokrotnie do zwiększenia ich szans rozwojowych. Gmina Buczek ma również takie swoje święto. Jest nim organizowane corocznie w czerwcu Święto Truskawki, które łączy w sobie różnorodne elementy tradycji i obyczajowości regionalnej i - oprócz promocji truskawek, jest elementem budowania tożsamości lokalnej, w najwyższym stopniu uwzględniając tradycje regionu. Gmina Buczek to jedna z gmin w województwie łódzkim słynąca z tego, że w jej okolicach znajdują się największe plantacje truskawek. Wojewódzkie Święto Truskawki, czyli największa plenerowa impreza w Buczku odbywa się już od 14 lat. Święto to organizowane
Czytaj całość...
 
Logo wybrane PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 09 marzec 2012

 

 

 8 marca 2012 dokonano rozstrzygnięcia konkursu na znak promocyjny oraz logo marki regionalnej Buczku. Wpłynęło 11 prac konkursowych. Wszystkie spełniały kryteria formalne. Prace konkursowe oceniano m.in.: pod względem oryginalności, pomysłowości, kolorystyki, estetyki jak również powiązania z truskawką.
Informujemy, że zwycięzcą konkursu na znak promocyjny oraz logo marki regionalnej Buczku został: Pan Łukasz Badziak, Wola Buczkowska 6, 98-113 Buczek.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie a zwycięzcy gratulujemy!

 

 

 
Zaproszenie PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
środa, 01 luty 2012

 

Wójt Gminy Buczek serdecznie zaprasza na wręczenie nagrody dla zwycięzcy konkursu na znak promocyjny oraz logo marki regionalnej Buczku, które odbędzie się w dniu 11.03.2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Buczku o godzinie 18:00. Podczas spotkania wystąpi między innymi: zespół folklorystyczny „Buczkowiacy”.

 
Głosuj na "Wydarzenie roku 2011" PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
poniedziałek, 16 styczeń 2012
 
Truskawka 2012 PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 30 grudzień 2011
Gmina Buczek uzyskała dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Działania Marketing i promocja produktów i „marek” regionalnych i lokalnych objętego Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Łódzkiego na organizację „Wojewódzkiego Święta Truskawki - Buczek 2012”. W dniu 14 grudnia 2011r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi odbyło się podpisanie umowy na realizację w/w zadania przez Gminę Buczek, którą reprezentowali Wójt Gminy Buczek Bronisław Węglewski i Skarbnik Gminy Buczek Grażyna Jędryka. Całkowita wartość projektu to 252549,00zł. Głównym celem projektu jest budowa tożsamości regionu łódzkiego w oparciu o stworzenie regionalnej marki Wojewódzkiego Święta Truskawki.
 
 
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 55 - 63 z 73
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery