W Buczku będzie się działo ! PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 27 maj 2014
 
 Ze śmietaną...? Z cukrem...? Z szampanem...? A może prosto z krzaczka...? Bez względu na sposób podania jedno jest pewne - wszyscy lubimy truskawki! Jak wielka jest nasza sympatia do tych małych, smakowitych owoców będzie można się przekonać już 28 i 29 czerwca 2014r.  w Buczku na imprezie plenerowej pn.: „Buczkowska truskawka marką województwa łódzkiego” współfinansowanej z funduszy Unii Europejskiej. Podobnie jak w latach ubiegłych, organizatorzy przygotowali mnóstwo truskawkowych atrakcji zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Impreza będzie okazją do posłuchania koncertów muzycznych i obejrzenia występów tanecznych oraz występu kabaretu z Kopydłowa. Również na najmłodszych smakoszy truskawek będzie czekało sporo niespodzianek, w tym przedstawienie dla dzieci - kącik malucha,  wesołe miasteczko i przejażdżki konne. Ci którzy wolą spędzać czas aktywnie będą mogli wziąć udział w potyczkach sportowych  zaś kibice będą mieli możliwość dopingować drużyny piłkarskie w finale truskawkowej ligi gminy Buczek. Podczas święta truskawki odbywać się będzie Truskawkowy wyścig rowerowy oraz Finał Mistrzostw Polski i Puchar Polski Super Enduro. Impreza gromadzić będzie liczne stoiska handlowe, gastronomiczne i rękodzieła ludowego. W programie przewidziano konkursy związane z truskawką  oraz prezentację kulinarną potrawy z truskawką w roli głównej na ogromnej patelni plenerowej. Jeżeli dodamy do tego stoły uginające się od rozmaitych truskawkowych pyszności, to mamy najsmaczniejszy przepis na spędzenie ostatniego czerwcowego weekendu u nas w Buczku.                        
W sobotę na buczkowskiej scenie wystąpią: zespół Respect, Rafał Brzozowski, zespół PIERSI, zespół BONEY M. W niedzielę dołączą do nich Michał Wiśniewski oraz Maryla Rodowicz.
Serdecznie zapraszamy do Buczku i zachęcamy do wspólnego spędzenia wielu truskawkowych chwil!
Czytaj całość...
 
Zapytanie ofertowe na ochronę Święta Truskawki 2014 PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 25 kwiecień 2014
 
W związku z realizacją projektu pn.:  „Buczkowska truskawka – marką województwa łódzkiego” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III Osi Priorytetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013  zwracamy się z prośbą o złożenie oferty cenowej na zapewnienie ochrony imprezy masowej pn.: „Buczkowska truskawka – marką województwa łódzkiego”  w dniach  28-29 czerwca 2014r.
 
 
 
 
 
Kolejne targi już na za nami ! PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
czwartek, 24 kwiecień 2014
 
 Gmina Buczek wzięła udział w  VI edycji Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL w Kielcach, które odbyły się w dniach 11-13 kwietnia 2014r.
Targi były prawdziwą gratką dla wszystkich miłośników wypoczynku na łonie natury i  wyjątkową okazją do znalezienia w jednym miejscu ciekawych ofert na atrakcyjny urlop lub weekendowy wyjazd za miasto. Nie mogło w Kielcach zabraknąć również stoiska gminy Buczek, która wspólnie ze Stowarzyszeniem Gospodyń Wiejskich w Bachorzynie prezentowała walory naszego regionu, promując gminę Buczek i jej produkt - truskawkę jako markę województwa łódzkiego. Stowarzyszenie
 
 
Czytaj całość...
 
Gmina Buczek Na Styku Kultur PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 25 luty 2014
 

W dniach 21- 23 lutego odbyły się w Łodzi XX Jubileuszowe Targi – „Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR”,  podczas których spotykają się miłośnicy podróży - tych dalekich i tych bliskich. Podczas trzydniowych targów można się było spotkać z ponad 140 wystawcami z całej Polski i zagranicy oraz dowiedzieć się o wielu ciekawych miejscach.
 

Czytaj całość...
 
Święto truskawki Buczku ma błyszczeć od popularnych gwiazd PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 20 grudzień 2013
 "Będzie zabawa! Będzie się działo! I znowu nocy będzie mało. Będzie głośno, będzie radośnie. Znów przetańczymy razem całą noc - słowa piosenki zespołu Piersi znakomicie oddają atmosferę, jaka ma panować w Buczku, w czerwcu przyszłego roku, podczas dorocznego Wojewódzkiego Święta Truskawki w Buczku. Stanie się to o tyle łatwiejsze , że nie jest wykluczone, iż na scenie pojawi się zespół Piersi i zagra dla gości najbliższego świata truskawki.
Najbliższe Święto Truskawki ma się w ogóle roić od ulubionych i popularnych gwiazd estrady. Listę potencjalnych wykonawców wymienił podczas ostatniej sesji Rady Gminy Buczek wójt Bronisław Węglewski".
(Wit L. Leśniewicz, Nasz Tygodnik, Piątek, 20 grudnia 2013)
 
 
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 37 - 45 z 79

HARMONOGRAMY WYWOZU

Harmonogramy na 2019
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery