2 Bieg Maleński PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 23 czerwiec 2015
 
 
 Dnia 14 czerwca 2015 roku o godz. 11:00 przy sprzyjającej, słonecznej  aurze wystartowali biegacze z terenu całego naszego województwa w II Biegu Maleńskim. Imprezę uroczyście otworzył Wójt Gminy Buczek Bronisław Węglewski. Zawodnicy występowali w następujących kategoriach: 700m dziewcząt, 700m chłopców, 1400m dziewcząt, 1400m chłopców, 10km kobiet i mężczyzn, Nordic Walking kobiet i mężczyzn. Organizatorem II Biegu Maleńskiego było Stowarzyszenie Oświatowe ,,Mała Szkoła`` w Maleni przy współpracy z Gminą Buczek, Nadleśnictwem Kolumna oraz OSP w Maleni.
Czytaj całość...
 
Mistrzyni Polski z Buczku PDF Drukuj
Napisał: Longin Wróbel   
wtorek, 23 czerwiec 2015

 
 Duży sukces odniosła 9-letnia tenisistka z Buczku - Wiktoria Wróbel.
Zawodniczka LTSR Gieros Buczek triumfowała w ogólnopolskim turnieju tenisa stołowego Pingla Cup. Jest to jedyny turniej rangi krajowej rozgrywany w najmłodszej kategorii wiekowej - "skrzatów" i uznawany za nieoficjalne mistrzostwa Polski dzieci do lat 9 (klasy I-II). Zawody rozegrano na 16 specjalnie obniżonych stołach w hali sportowej OSiR w Grodzisku Mazowieckim k/Warszawy. Zawodniczki i zawodnicy rozstawieni byli na podstawie ogólnopolskiej listy rankingowej PZTS z kategorii "żaków" (do lat 11) gdzie rozgrywa się ogólnopolskie turnieje kwalifikacyjne oraz już oficjalne mistrzostw kraju.
Nasza zawodniczka w Grodzisku była rozstawiona z nr 1 i oczywiście była faworytką do zwycięstwa w tych zawodach, co wcale nie ułatwiało jej zadania.
A oto droga Wiktorii do najwyższego stopnia podium:
1) Wiktoria Wróbel  - Aleksandra Zawadzka (GLKS Nadarzyn) 3 : 0
2) Wiktoria Wróbel  - Amelia Wycichowska (KST Energia Toruń) 3 : 0
3) Wiktoria Wróbel  - Maja Stańczak (GUKS Orzeł Płońsk)   3 : 0
4) Wiktoria Wróbel  - Joanna Banasiak (Bogoria Grodzisk) 3 : 0
5) Wiktoria Wróbel  - Klaudia Wachowiak rozstawiona z nr 3 (LKS Spółdzielca Kobylin) 3 : 0  (ćwierć finał)
6) Wiktoria Wróbel  - Zofia Śliwka ( KS Bogoria Grodzisk Maz.) 3 : 1 (półfinał)
7) Wiktoria Wróbel  - Klara Lemańska rozstawiona z nr 2 (MLKS Sępólno Krajeńskie ) 3 : 1  (finał)

Warto nadmienić, że Wiktoria Wróbel jest córką kilkunastokrotnej medalistki mistrzostw Polski seniorek, byłej reprezentantki kraju - Izabelii Frączak-Wróbel oraz zasłużonego dla polskiego tenisa trenera - Longina Wróbla.

 
25 lat - LTSR Buczek PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 02 czerwiec 2015
 
Z okazji Jubileuszu 25-lecia LTSR Buczek w dniu 13 czerwca 2015r.(sobota, godz. 15.00) w hali sportowej GP 2 Łask przy ul. Batorego odbędzie się VI TURNIEJ ASÓW TENISA STOŁOWEGO. Zagrają najlepsi wychowankowie LTSR grający w polskiej superlidze, a mianowicie:
1. Patryk Chojnowski  - mistrz paraolimpijski z Londynu i wielokrotny medalista mistrzostw Polski seniorów
2. Tomasz Lewandowski - wicemistrz kraju w grze pojedynczej i mistrz Polski w grze podwójnej seniorów
3. Karol Strowski     - wielokrotny mistrz kraju w kat. młodzieżowych
4. Zbigniew Grześlak  - wielokrotny medalista mistrzostw Polski w kat. młodzieżowych
 
 
Dwa medale Wiktorii PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 26 maj 2015
 
Duży sukces odniosła zawodniczka LTSR Gieros Buczek - Wiktoria Wróbel, która podczas rozegranych w Moszczenicy mistrzostw województwa łódzkiego w tenisie stołowym żaczek (do lat 11) zdobyła dwa medale. Młodsza o dwa lata od swoich największych rywalek Wiktoria, została wicemistrzynią w grze pojedynczej oraz mistrzynią w grze podwójnej. Partnerką naszej Wiktorii w grze deblowej była jej imienniczka Wiktoria Wrzosek z  LKS Biała Rawska, która zdobyła również złoto w singlu. Srebrny medal w grze podwójnej zdobyły Marta Holak i Zuzanna Niciak (obie LTSR Gieros Buczek). Kolejny medal dla Buczku wywalczył Seweryn Pisarski, który zdobył brąz w grze deblowej chłopców, a jego partnerem był Brajan Błaszczyk z MULKS Dwójka Rawa Mazowiecka. W grze pojedynczej dziewcząt Marta Holak i Zuzanna Niciak zostały sklasyfikowane na miejscach 5-8. Trenerem buczkowskich tenisistek i tenisistów jest Longin Wróbel.
 
Medale naszych tenisistek PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 28 kwiecień 2015
 Zuzanna Niciak (z lewej), Wiktoria Wróbel, Marta Holak oraz trener Longin Wróbel.
Zuzanna Niciak (z lewej), Wiktoria Wróbel, Marta Holak oraz trener Longin Wróbel.
 
 Młodziutkie zawodniczki LTSR Gieros Buczek zajęły trzecie miejsce podczas rozegranych w Łodzi Drużynowych Mistrzostwach Województwa w tenisie stołowym młodziczek (do lat 13). Nasze tenisistki w składzie: Zuzanna Niciak (11 lat), Wiktoria Wróbel (9 lat) oraz Marta Holak (11 lat) w ćwierćfinale pokonały UKS Maków 3:0, w półfinale uległy 3:0 KS Legionowi Skierniewice, a w meczu o 3 miejsce ograły 3:0 GUKS Gorzkowice.
Złoty medal zdobyły tenisistki Legionu. Należy nadmienić, że podopieczne trenera Longina Wróbla były najmłodsza drużyną mistrzostw.
 
Z kolei w Moszczenicy rozegrano indywidualne mistrzostwa województwa młodziczek. W grze pojedynczej cała trójka naszych tenisistek została sklasyfikowana na miejscach 5-8. Natomiast w grze podwójnej nasze dziewczęta wywalczyły brązowe medale. Zuzanna Niciak grała w parze z Martą Holak, a partnerką Wiktorii Wróbel była Wiktoria Wrzosek z LKS Biała Rawska. Warto podkreślić, że przeciwniczkami naszych zawodniczek były znacznie starsze tenisistki.
 
Sukcesem zakończył się również udział zawodniczek LTSR Gieros Buczek w III Grand Prix Polski żaczek (do lat 11), który rozegrano w Krośnie k/Rzeszowa. Znakomicie zagrała Zuzanna Niciak, która w gronie 64 najlepszych żaczek z całej Polski zajęła 8 miejsce. Miejsce 28 zajęła Wiktoria Wróbel, co dało jej pierwsze miejsce w kategorii skrzatek (do lat 9). Słabszy występ zanotowała tym razem Marta Holak - zajmując 55 lokatę.
Zuzanna Niciak i Wiktoria Wróbel mają już zapewniony udział (z listy krajowej) w mistrzostwach Polski żaczek, które zostaną rozegrane w Międzyzdrojach k/Szczecina w terminie 5-7 czerwca. Marta Holak jest drugą rezerwową z listy krajowej ale nie powinna też mieć problemów z zakwalifikowaniem się z eliminacji wojewódzkich. Na uwagę zasługuje fakt, że nasza Wiktoria jest najmłodszą tenisistką z całej Polski, która uzyskała awans z listy krajowej.
Na podkreślenie zasługuje też fakt, że na krajowej liście skrzatek Wiktoria Wróbel jest pierwsza, a Zuzanna Niciak 9-ta w kategorii żaczek. Marta Holak jest wśród żaczek 34 w kraju.
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 82 - 90 z 130
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery