Kolejny udany start tenisistek PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 13 listopad 2015
W dniu 11 listopada 2015r. w Skierniewicach rozegrano II Wojewódzki Turniej kwalifikacyjny  w tenisie stołowym młodziczek (szkoła podstawowa). Kolejny  udany start zanotowały tenisistki LTSR Gieros Buczek. Wiktoria Wróbel przegrała dopiero w finale ze starszą o 3-lata Natalią Wieczorek z Legionu Skierniewice zajmując drugie miejsce i prawo gry w II GPP, który zostanie rozegrany w dniach 20-22 listopada w Zielonej Górze. Czwarte miejsce zajęła Zuzanna Niciak, a 9 była Marta Holak. Dobrze wypadł również Seweryn Pisarski sklasyfikowany na miejscach 9-12.
 
Tenis w październiku PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 10 listopad 2015
W dniach 6-8 października br. w Jastrzębiu Zdroju rozegrano 1 Grand Prix Polski żaczek w tenisie stołowym. Z bardzo dobrej strony pokazała się nam najmłodsza tenisistka LTSR Gieros Buczek - Wiktoria Weronika Wróbel, która ukończyła zawody na dziewiątej pozycji. Nasza mistrzyni kraju skrzatek (do lat 9) przez najbliższe dwa lata rywalizować będzie w kategorii żaczek (do lat 11). Warto podkreślić, że w gronie 64 zawodniczek z całego kraju tylko kilka dziewczynek grało z rocznika buczkowskiej tenisistki i dlatego występ Wiktorii należy uznać za bardzo udany.

Z kolei w Łodzi rozegrano I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny juniorów (do lat 18). Bardzo dobrze w tych zawodach wypadł tenisista z LTSR Gieros Buczek - Michał Oracz, który zajął drugie miejsce i tym samym zakwalifikował się na II GPP juniorów do Zielonej Góry. Warto nadmienić, że ten zaledwie 16 letni tenisista znajduje już miejsce w podstawowym składzie II ligowej drużyny trenera Longina Wróbla.
 
Finał Orlikowej Ligi Mistrzów w Buczku PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
czwartek, 15 październik 2015

 W dniu 9 października na  boisku Orlik przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Buczku odbył się finał Orlikowej Ligi Mistrzów w piłce nożnej. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.  Władze Gminy Buczek- Wójta Gminy Bronisław Węglewskiego oraz Przewodniczący Rady Gminy Buczek Andrzej Zieliński powitali serdecznie przybyłych gości w osobach: Marcin Młynarczyk-Dyrektor Kancelarii Marszałka Województwa  Łódzkiego Pana Witolda Stępnia,  Bogdan Krawczyk  z Urzędu Marszałkowskiego z  Wydziału Kultury Fizycznej i Sportu, Wicestarosta Powiatu Łaskiego  Marek Krawczyk, Komendant  Komendy Powiatowej Policji  w Łasku  Piotr Bielewski oraz  Mariusz Kuświk Sekretarz Łódzkiego Szkolnego Związku  Sportowego z Łodzi.
Czytaj całość...
 
Tenisowe rozgrywki ligowe PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
poniedziałek, 12 październik 2015
Rozgrywki ligowe rozpoczęły tenisistki i tenisiści LTSR Gieros Buczek. W meczach o mistrzostwo II ligi mężczyzn LTSR przegrał u siebie z LKS Biała Rawska 1:9 oraz niespodziewanie gładko 10 : 0 pokonał  na wyjeździe Włókniarza Pabianice. Punkty dla Buczku w obu meczach zdobyli: bracia Witold i Michał Uzarczykowie po 2, bracia Łukasz i Michał Oraczowie również po 2 i deble - Uzarczykowie 2 i Oracze 1.
Z kolei w rozgrywkach o mistrzostwo III ligi kobiet nasze dziewczęta (najmłodsza drużyna w lidze) wygrały u siebie 6:4 z WKS Prosna Wieruszów. Najwięcej punktów dla Buczku zdobyły: Wiktoria Wróbel i Zuzanna Niciak po 2,5 oraz Marta Holak - 1 punkt.
Warto nadmienić, że do składu drużyny kobiet trener Longin Wróbel wystawia praktycznie same młodziczki i raczej nie liczył na wygranie jakiegokolwiek meczu. W  składzie drużyny męskiej grać będą juniorzy i tylko 2-ch seniorów. Ogrywanie najmłodszych ma procentować w przyszłości.Tylko w przypadku zagrożenia spadkiem trener sięgnie do rezerw seniorskich. W Łodzi rozegrano I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny seniorów. Z naszych zawodników najlepiej zaprezentował się Łukasz Oracz (10 miejsce) oraz Michał Uzarczyk (14 miejsce). Z kolei w Moszczenicy rozegrano I WTK juniorów. Dobrze zagrał 16-letni Michał Oracz, który zakończył turniej na 5 -miejscu.

 
Orkan idzie jak burza PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 09 październik 2015

Za nami połowa rundy jesiennej sieradzkiej klasy okręgowej. Po dziesięciu  rozegranych meczach GKS ORKAB Buczek wskoczył na miejsce lidera tabeli. Imponująca statystyka bramek, 39 strzelonych przy 9 straconych pokazuje, że jesteśmy skuteczni zarówno w defensywie jak i ofensywie. Równolegle do ligi okręgowej GKS bierze udział w rozgrywkach Pucharu Polski. Po czterech wygranych meczach w tym z IV ligową drużyną Jutrzenki Warta (4:0) zakwalifikowaliśmy się do ćwierćfinału okręgu sieradzkiego. Od nowego sezony trenerem drużyny jest Jacek Berensztajn, były reprezentant Polski i legenda drużyny ekstraklasy GKS Bełchatów.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 73 - 81 z 131
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery