Plany, cele i marzenia KS Tęcza Brodnia PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 09 luty 2016
 
 Klub Sportowy Tęcza Brodnia aktualnie występuje w II grupie sieradzkiej "A" klasy. Po rundzie jesiennej sezonu rozgrywkowego 2015/2016 zajmuje 9 miejsce z dorobkiem 25 punktów. Do lidera rozgrywek traci 12 punktów, jednak do 5 miejsca w tabeli już tylko 7. Celem na rewanżową rundę jest osiągnięcie minimum 5 miejsca w tabeli, straty są do odrobienia.
Drużyna przygotowania do "wiosny" rozpoczęła 18 stycznia. Zawodnicy trenują 3 razy w tygodniu korzystając z sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Czestkowie oraz siłowni w Łasku, a w wekendy rozgrywają mecze sparingowe których zaplanowano 7. Drużynę od ponad roku prowadzi grający trener Wojciech Watała, to ambitny człowiek. Sumiennie podchodzi do swoich obowiązków i z wielkim zapałem oraz werwą przygotowuje treningi. Posiadającą wiedzę na temat szkolenia, taktyki i gry w piłkę przekazuje zawodnikom podczas meczy i treningów. Kadra drużyny składa się z wielu doświadczonych grających od kilkunastu lat w piłkę zawodników, ale jest też sporo młodych pełnych zapału i sportowych umiejętności chłopaków którzy z każdym meczem nabierają niezbędnego doświadczenia. Całość stanowi niezwykłą grupę ludzi, którzy w sercach mają piłkę nożną.
Czytaj całość...
 
2 GRAND PRIX POLSKI Żaczek PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 09 luty 2016
 
W hali widowiskowo-sportowej w Radomiu rozegrano 2.GRAND PRIX POLSKI Żaczek w tenisie stołowym. Wśród 64 najlepszych tenisistek z kraju z rocznika 2005 i młodsze (16 z listy krajowej, po 2 z każdego województwa i 16 z eliminacji ogólnopolskich) znakomicie wypadła niespełna 10-letnia Wiktoria Weronika Wróbel z LTSR Buczek, która zakończyła rozgrywki na piątej pozycji. Z ośmiu pojedynków Wiktoria wygrała siedem, ulegając jedynie o półfinał Annie Brzyskiej (nr 2 w kraju) z PKS Kolping Jarosław. Buczkowianka pokonała: Zuzannę Pawelec z Lublina, Katarzynę Ożgę z Wrocławia, Nadię Ziółek z Sopotu, Julię Skwarek z Wieruszowa, Annę Cyrwus z Nowego Targu, Julię Furman z Wrocławia oraz Zuzannę Tomanek z Siemianowic Śląskich.
Nasza młodziutka tenisistka, której trenerem jest tata - Longin Wróbel (na zdjęciu z Wiktorią), w kategorii żaczek awansowała na krajowej liście PZTS z dziewiątego miejsca na piąte, a w swoim roczniku na pierwsze. Warto przypomnieć, że Wiktoria Weronika Wróbel to aktualna mistrzyni Polski "skrzatek" (rocznik 2006 i młodsze).

 
 
Dotacje na sport PDF Drukuj
Napisał: Ewelina Malinowska   
piątek, 22 styczeń 2016
Zgodnie uchwałą Nr XII/88/2011 Rady Gminy Buczek z dnia 4 listopada 2011r. w sprawie określenia warunków i trybu wspierania finansowego zadania własnego Gminy Buczek w zakresie tworzenia warunków sprzyjajˆąych rozwojowi sportu informuję, że istnieje możliwość uzyskania dotacji na zadania z zakresu sprzyjania rozwojowi sportu na I półrocze 2016 r.

Wniosek wraz z załˆcznikami należy złożyć w sekretariacie Urzędu Gminy w Buczku w terminie od 01.02.2016 roku do 4.02.2016 roku.

 
Gminny Klub Motorowy dla WOŚP PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 12 styczeń 2016

Gminny Klub Motorowy - Buczek zbierał pieniądze dla WOŚP na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Pokazy naszych zawodników przyciągnęły tłumy kibiców którzy brawami nagradzali ich występ. Dodatkową atrakcją były wyścigi na rowerkach biegowych dla maluchów. Zebraliśmy ok 7 tys zł.
 

 
Czytaj całość...
 
Druga runda Mistrzostw Świata w Super Enduro PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 12 styczeń 2016
 Drugiego stycznia w Rise (Niemcy ) odbyła się druga runda Mistrzostw Świata w Super Enduro. Zawody dostarczyły niezwykłych emocji. Walka o zwycięstwo  toczyła się do ostatniego biegu. W klasie open zwyciężył Coddy Webb przed Wolkerem i Coltonem ,Tadek Błażusiak po raz pierwszy od sześciu lat był poza podium na czwartej pozycji ale widać że po ciężkiej kontuzji wraca do formy .Gminny Klub Motorowy Buczek  miał podczas tej rundy dwóch reprezentantów Oskara Kaczmarczyka i Adriana Andrzejaka .Obaj weszli do finałów Oskar zajął w klasyfikacji generalnej 10 miejsce Adrian 15 . Po drugiej rundzie widać zwyżkę formy i mamy nadzieję że podczas kolejnej rundy która odbędzie się 12 marca w Pradze zawodnicy pojadą jeszcze lepiej.
 
 
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 64 - 72 z 131
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery