Tego jeszcze nie było PDF Drukuj
Napisał: Longin Wróbel   
środa, 23 marzec 2016
 W finale 84 Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów w tenisie stołowym, które rozegrano w Wałbrzychu, spotkało się dwóch najlepszych wychowanków trenera Longina Wróbla z ŁTSR Kastor Łask (obecnie LTSR Buczek). Po zaciętym pojedynku Tomasz Lewandowski pokonał 4:1 Patryka Chojnowskiego. Dla Tomka był to już drugi finał w kategorii seniorów w życiu. W 2013 roku przegrał z Danielem Górakiem chociaż w decydującym secie prowadził już 8:3. Teraz pokonał mistrza paraolimpijskiego i świata chociaż jego wieloletni kolega klubowy - Patryk, był faworytem. Warto przypomnieć, że w/w tenisiści szkoleni od podstaw przez trenera Wróbla byli mistrzami kraju w grze pojedynczej we wszystkich kategoriach młodzieżowych grając w barwach ŁTSR Kastor Łask. Na uwagę zasługuje również fakt, że Tomek Lewandowski stał się pierwszym w historii polskiego tenisa stołowego zawodnikiem, który zdobył komplet złotych medali mistrzostw kraju w grze pojedynczej(wszystkie kategorie wiekowe). "Takiego finału nie mogłem sobie nawet wymarzyć" - powiedział dumny ze swoich wychowanków trener Longin Wróbel.

 
 
 
Srebro dla Buczku PDF Drukuj
Napisał: Longin Wróbel   
wtorek, 22 marzec 2016

 
W Rawie Mazowieckiej rozegrano Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. W finale wojewódzkim wystartowało 12 najlepszych drużyn ze szkół podstawowych wyłonionych w eliminacjach powiatowych, a następnie rejonowych. Duży sukces w tej imprezie odniosła szkoła podstawowa z Buczku, która wywalczyła srebrny medal. Zespół w składzie: Wiktoria Wróbel, Zuzanna Niciak i Marta Holak uległy jedynie szkole podstawowej (sportowej) ze Skierniewic. Trzecie miejsce wywalczyła Rawa Mazowiecka. Wcześniej nasze tenisistki, które na co dzień trenują w LTSR Buczek (trener – Longin Wróbel) zdobyły mistrzostwo powiatu oraz rejonu sieradzkiego. Warto nadmienić, że skierniewiczanki były starsze od naszych uczennic, a 10-letnia Wiktoria Wróbel była najmłodszą uczestniczką Igrzysk.
Obie najlepsze drużyny będą reprezentować nasze województwo w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, które odbędą się w drugiej połowie maja.
Sukces naszych uczennic to największe osiągnięcie naszej szkoły w ostatnich latach.
 
Dotacje dla klubów sportowych w I półroczu 2016 PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 12 luty 2016

 
 Tradycyjnie na początku roku komisja powołana przez wójta dokonała weryfikacji wniosków o udzielenie dotacji z budżetu Gminy Buczek dla klubów sportowych. Kluby mogły składać wnioski do 4 lutego 2016 roku i starać się o dofinansowanie na I półrocze 2016 roku. Komisja łącznie rozdysponowała 102.000 zł. Kwota ta może być przeznaczona na organizację rozgrywek w ligach państwowych, szkolenie zawodników oraz dzieci, organizowanie zawodów sportowych, a także zakup sprzętu i wyposażenia sportowego. Głównym kryterium branym pod uwagę był poziom sportowy oraz popularność danej dyscypliny sportowej.
Dofinansowanie otrzymały następujące kluby:
Klub Sportowy „Tęcza” w Brodni (piłka nożna)- 18.000 zł
Gminny Klub Sportowy „Orkan” Buczek (piłka nożna)- 70.000 zł
Ludowe Towarzystwo Sportowo-Rekreacyjne w Buczku (tenis stołowy)- 14.000 zł Na druga część roku przydzielone będą środki w miesiącu lipcu, a jaki zdecyduje komisja i wyniki sportowe tych klubów
 
Wróbel wygrywa w Moszczenicy PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 12 luty 2016
 
 Po znakomitym występie podczas 2 GPP Żaczek w Radomiu tenisistka LTSR Buczek – Wiktoria Weronika Wróbel odniosła zwycięstwo podczas III WTK młodziczek, który został rozegrany w Moszczenicy. Niespełna 10-letnia Wiktoria pokonała w finale 3 : 1 starszą o trzy lata zawodniczkę KS Legion Skierniewice – Natalię Wieczorek. Trzecia była Magdalena Frontczak z MKS Jedynka Łódź, a czwarta koleżanka klubowa Wiktorii, 12-letnia Zuzanna Niciak.
Dwie najlepsze zawodniczki z tego turnieju będą reprezentować województwo łódzkie podczas
3.GPP Młodziczek , który zostanie rozegrany w Białymstoku (4-6.03.2016).

Na zdjęciu: pierwsza z prawej – Wiktoria Wróbel.

 
 
Orkan trenuje PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 09 luty 2016
 
GKS Orkan Buczek od stycznia wznowił treningi. Drużyna pod okiem trenera Jacka Berensztajna ostro trenuje, w drużynie dobra atmosfera i duch rywalizacji. Z kadry nikt nie ubył, a szykują się jeszcze wzmocnienia. Z drużyną trenuje dwóch nowych piłkarzy, którzy mogą dużo wnieść dobrego do gry naszej drużyny. Orkan ma za sobą dwa sparingi. W pierwszym zremisował z GKS Bełchatów 3:3 [Kopa, Liśkiewicz, Płuciennik], a w drugim wysoko pokonał Pogoń Zduńska Wola 6:2. Przed rozpoczęciem rundy jeszcze próba siły w meczach sparingowych z Astorią Szczerców, GKS II Bełchatów, Świtem Kamieńsk, GKS js Bełchatów i Jutrzenką Warta. Start rundy wiosennej przewidziany jest na 13 marca Mecz w Buczku z drużyną z Galewic. Ta konfrontacja zapowiada się bardzo ciekawie, podobnie jak cała runda rewanżowa. Najważniejsze, że wszyscy zdrowi i pełni zapału do pracy. Trener ma wizje drużyny, pomysł na nią i wszyscy wiedzą, że jest praca do wykonania. Forma na inaugurację musi być jak najwyższa. Więcej aktualnych informacji o drużynie na stronie http://buczek.futbolowo.pl/.
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 64 - 72 z 136
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery