Buczek wicemistrzem Polski PDF Drukuj
Napisał: trenerlongin   
wtorek, 24 maj 2016

 
Dziewczęta ze szkoły podstawowej w Buczku zajęły drugie miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski SZS Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym. Fantastyczny i niespodziewany sukces podopieczne trenera Longina Wróbla osiągnęły podczas zawodów rozegranych w dniach 20-21 maja 2016 roku w Rawie Mazowieckiej. Złoty medal wywalczyła SP Nr 6 w Brzegu Dolnym (dolnośląskie), a brązowy      SP Nr 4 w Przemyślu (podkarpackie). Zespół z Buczku grający w składzie: Wiktoria Weronika Wróbel, Zuzanna Niciak i Marta Holak w fazie grupowej mistrzostw pokonały: SP Łosiowo (opolskie) 3:0, SP Słońsk (Lubuskie) 3:2, SP Luboń (wielkopolskie) 3:1.
W ćwierćfinale nasza drużyna wygrała 3:1 z SP Nr 20 Płock (mazowieckie), a w półfinale 3:2 z SP Nr 4 Przemyśl (podkarpackie). Warto nadmienić, że uczennice z Buczku były rozstawione dopiero z 7 numerem, a 10-letnia Wiktoria Wróbel była zdecydowanie najmłodszą uczestniczką mistrzostw.
-"Nawet przez myśl mi nie przeszło, że będą to tak cudowne dla nas zawody. To przecież historyczny sukces sportu szkolnego gminy Buczek - mówi szkoleniowiec LTSR Buczek Longin Wróbel".
 
Podwójna mistrzyni PDF Drukuj
Napisał: trenerlongin   
piątek, 20 maj 2016

 
Dużym sukcesem Wiktorii Wróbel zakończyły się rozgrywane w Rawie Mazowieckiej mistrzostwa województwa łódzkiego w tenisie stołowym żaczek. Uczennica IV klasy szkoły podstawowej w Buczku w finale gry pojedynczej rozgromiła Julię Skwarek z Wieruszowa
3 : 0 i zdobyła złoty medal. Kolejne mistrzostwo nasza Wiktoria wywalczyła w grze podwójnej. Warto przypomnieć, że zawodniczka LTSR Buczek kilka tygodni wcześniej zdobyła złoty medal mistrzostw województwa w starszej kategorii wiekowej (młodziczek).
Za kilka dni Wiktoria wraz z dwiema starszymi koleżankami (Zuzanną Niciak i Martą Holak) reprezentować będzie naszą szkołę oraz województwo łódzkie podczas Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Najważniejszą jednak imprezą sezonu dla naszej utalentowanej tenisistki będą Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaczek, które zostaną rozegrane w dniach 3-5 czerwca w Międzyzdrojach (zachodnio-pomorskie).
 
 
Coca  Cola Cup PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 29 kwiecień 2016

Dziewczęta z Gimnazjum w Buczku, jak co roku, przystąpiły do rozgrywek w piłkę nożną w 18 edycji Coca – Cola Cup. W tym roku w samym województwie łódzkim zgłosiło się 90 gimnazjów.
W pierwszej rundzie eliminacyjnej dziewczęta z Buczku rozegrały swoje mecze w Bełchatowie. Pokonały w swojej grupie kolejno zespoły z Zelowa i Kluk. W półfinale zwyciężyły gospodarzy z Bełchatowa i w finale Gimnazjum nr 2 z Łasku. Do dalszych rozgrywek awansowały dwa najlepsze zespoły – Gimnazjum z Buczku oraz Publiczne Gimnazjum nr 2 z Łasku.
27 kwietnia na orliku w Buczku odbyła się druga runda eliminacyjna, w której wzięły udział cztery zespoły – Gimnazjum w Buczku, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łasku, Gimnazjum w Ksawerowie oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczyny z Buczku zajmując drugie miejsce, które dało awans do 16 najlepszych drużyn z terenu województwa łódzkiego.
Kolejność drużyn:
Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Łodzi       -     7 pkt.
Gimnazjum Publiczne w Buczku                    -     7 pkt.
Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łasku               -     3 pkt.
Gimnazjum w Ksawerowie                             -     0 pkt.
Drużyna z Buczku wystąpiła w składzie: Paulina Badowska, Sylwia Biskupska, Justyna Bordowicz, Karolina Frankiewicz, Anita Kłos, Martyna Kostrzewa, Joanna Kuźniak, Dominika Pokorska, Aleksandra Rejmonczyk oraz Paulina Surowa. Opiekunem drużyny był Włodzimierz Czech. 
 
 
Na podium w Grand Prix Polski PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
środa, 27 kwiecień 2016

 
W dniach 15-17 kwietnia br. w hali widowiskowo-sportowej MOSiR Łaziska Górne k/Katowic odbył się 3 Grand Prix Polski w tenisie stołowym żaczek (rocznik 2005 i młodsze). Wśród 64 najlepszych tenisistek z całego kraju doskonale wypadła niespełna 10-letnia Wiktoria Weronika Wróbel z LTSR Buczek, która zdobyła brązowy medal. Nasza utalentowana zawodniczka pokonała kolejno po 3:0 następujące tenisistki: Aleksandrę Guzik (małopolska), Annę Strzałkę (podkarpackie), Amelię Wycichowską z Torunia, Aleksandre Jezik z Częstochowy, Klarę Lemańską z Sępólna Krajeńskiego oraz Klaudię Karczmarczyk z Sobolowa. Dopiero w półfinale "Wiki" nie dała rady najlepszej w kraju żaczce - Zuzannie Wielgus z pod Rzeszowa. Oczywiście w swoim roczniku buczkowianka nie miała sobie równych. Najlepszą rówieśniczkę Wiktorii sklasyfikowano dopiero na 10 pozycji. Na mistrzostwach Polski żaczek, które zostaną rozegrane w Międzyzdrojach (zachodnio-pomorskie) w dniach 3-5 czerwca 2016r. Wiktoria Wróbel będzie rozstawiona z numerem 3 lub 4 i będzie jedną z faworytek do medalu. Jednak wcześniej podopieczna trenera Longina Wróbla (tata Wiktorii) zagra w Krośnie w mistrzostwach kraju młodziczek ( do lat 13). Zawody te, w których zagra również koleżanka klubowa Wiktorii - Zuzanna Niciak (12-lat) odbędą się w dniach 5-8 maja 2016r. Warto nadmienić, że Wiktoria jest najmłodszą zawodniczką z kraju, która zakwalifikowała się na mistrzostwa młodziczek.
Mamy nadzieję, że Wiktoria Weronika Wróbel pójdzie w ślady wychowanków swojego taty, a mianowicie Tomasza Lewandowskiego i Patryka Chojnowskiego - najlepszych aktualnie polskich tenisistów.
 
 
Motorowy weekend PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 19 kwiecień 2016

 W miniony weekend w Gminie Buczek odbyły się Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w Enduro. Do Buczku zjechało się  około 200 zawodników ( motocrossy oraz kłady) kochających ten sport. Nie zabrakło również kibiców, którzy przez dwa dni podziwiali spektakularny wyścig motocyklowy.
 
Następne zawody odbędą się podczas Krajowego Święta Truskawki  w dniach 25-26 czerwca 2016 roku.  Mistrzostwa Polski w Superenduro odbędą się na torze motorowym w Buczku.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 55 - 63 z 133

HARMONOGRAMY WYWOZU

Harmonogramy na 2019
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery