Udane zakończenie sezonu PDF Drukuj
Napisał: trenerlongin   
poniedziałek, 20 czerwiec 2016
Podwójnym zwycięstwem 10-letniej Wiktorii Weroniki Wróbel zakończyły się zawody kończące sezon 2015/16 w tenisie stołowym. Podczas rozegranego w najbogatszej gminie w Polsce - XVII Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Wójta Gminy Kleszczów, pierwsze miejsce w kategorii żaczek (rocznik 2005 i młodsze) zdecydowanie przypadło zawodniczce LTSR Buczek - Wiktorii Wróbel. Uczennica IV klasy szkoły podstawowej w Buczku nie dała również szans przeciwniczkom w starszej kategorii wiekowej - młodziczek (2003 i młodsze). W finale Wiktoria pokonała 3:2 swoją o dwa lata starszą koleżankę szkolną i klubową - Zuzannę Niciak. Trzecie miejsce przypadło również buczkowiance - Marcie Holak.
Warto również nadmienić, że nasze młodziutkie tenisistki wcześniej zajmując niespodziewanie drugie miejsce w trzeciej lidze kobiet, uzyskały awans do drugiej ligi.Zespół ten będzie wspierany przez starszą i doświadczoną tenisistkę LTSR - Ewę Szumowską
 
Samorządowcy na boisku PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 07 czerwiec 2016

 
W dniu 2 czerwca 2016r. na boisku Orlik w Czestkowie odbył się I Samorządowy Turniej Piłki Nożnej  o Puchar Starosty Łaskiego. Drużyny stworzone z wójtów, radnych, sołtysów, pracowników jednostek samorządowych  w reprezentacyjnych strojach  swoich jednostek  odliczyły się niemal  w komplecie.
Turniej otworzyła Starosta Łaski Pani Teresa Wesołowska, życząc  zespołom dobrych wyników, wspaniałej zabawy i przede wszystkim zdrowej rywalizacji, bez kontuzji. Również Wójt Bronisław Węglewski życzył samorządowcom miłego pobytu na terenie gminy Buczek i gry „fair play”.
O oprawę muzyczną i obsługę konferansjerską  zadbał przewodniczący Rady Gminy Sędziejowice i zarazem pracownik Starostwa Pan Dariusz Cieślak. Natomiast organizację Turnieju z ramienia Starostwa Powiatowego w Łasku wsparł  MOS Łask.
Czytaj całość...
 
Pierwsza w historii Buczku PDF Drukuj
Napisał: trenerlongin   
wtorek, 07 czerwiec 2016

 
Wiktoria Weronika Wróbel została pierwszym sportowcem w naszej gminie, który wywalczył medal w oficjalnych mistrzostwach Polski. Zawodniczka LTSR Buczek i jednocześnie uczennica IV klasy szkoły podstawowej w Buczku zdobyła srebrny medal podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Żaków w tenisie stołowym. Zawody podsumowujące sezon 2015/16 w tej kategorii wiekowej zostały rozegrane w Międzyzdrojach w dniach 4-5.06.2016r. Wiktoria zajmująca w krajowym rankingu 4 miejsce zdobyła wicemistrzostwo kraju w grze podwójnej, a jej partnerką była zawodniczka AZS Wrocław - Julia Furman (nr 9). Niestety, 10-letniej mieszkańce Petronelowa nie udało się wskoczyć na podium w grze pojedynczej, chociaż była wymieniana wśród głównych faworytek mistrzostw. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że nasza Wiktoria pozostaje nadal w tej kategorii wiekowej i już od pierwszego lipca będzie numerem jeden w krajowym rankingu PZTS, jesteśmy przekonani, że za rok zdobędzie dla Buczku podwójne złoto. Warto również przypomnieć, że w ubiegłym roku uzdolniona tenisistka LTSR Buczek wygrała w Grodzisku Mazowieckim nieoficjalne mistrzostwa kraju "skrzatek".
 
 
 
Buczek wicemistrzem Polski PDF Drukuj
Napisał: trenerlongin   
wtorek, 24 maj 2016

 
Dziewczęta ze szkoły podstawowej w Buczku zajęły drugie miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski SZS Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym. Fantastyczny i niespodziewany sukces podopieczne trenera Longina Wróbla osiągnęły podczas zawodów rozegranych w dniach 20-21 maja 2016 roku w Rawie Mazowieckiej. Złoty medal wywalczyła SP Nr 6 w Brzegu Dolnym (dolnośląskie), a brązowy      SP Nr 4 w Przemyślu (podkarpackie). Zespół z Buczku grający w składzie: Wiktoria Weronika Wróbel, Zuzanna Niciak i Marta Holak w fazie grupowej mistrzostw pokonały: SP Łosiowo (opolskie) 3:0, SP Słońsk (Lubuskie) 3:2, SP Luboń (wielkopolskie) 3:1.
W ćwierćfinale nasza drużyna wygrała 3:1 z SP Nr 20 Płock (mazowieckie), a w półfinale 3:2 z SP Nr 4 Przemyśl (podkarpackie). Warto nadmienić, że uczennice z Buczku były rozstawione dopiero z 7 numerem, a 10-letnia Wiktoria Wróbel była zdecydowanie najmłodszą uczestniczką mistrzostw.
-"Nawet przez myśl mi nie przeszło, że będą to tak cudowne dla nas zawody. To przecież historyczny sukces sportu szkolnego gminy Buczek - mówi szkoleniowiec LTSR Buczek Longin Wróbel".
 
Podwójna mistrzyni PDF Drukuj
Napisał: trenerlongin   
piątek, 20 maj 2016

 
Dużym sukcesem Wiktorii Wróbel zakończyły się rozgrywane w Rawie Mazowieckiej mistrzostwa województwa łódzkiego w tenisie stołowym żaczek. Uczennica IV klasy szkoły podstawowej w Buczku w finale gry pojedynczej rozgromiła Julię Skwarek z Wieruszowa
3 : 0 i zdobyła złoty medal. Kolejne mistrzostwo nasza Wiktoria wywalczyła w grze podwójnej. Warto przypomnieć, że zawodniczka LTSR Buczek kilka tygodni wcześniej zdobyła złoty medal mistrzostw województwa w starszej kategorii wiekowej (młodziczek).
Za kilka dni Wiktoria wraz z dwiema starszymi koleżankami (Zuzanną Niciak i Martą Holak) reprezentować będzie naszą szkołę oraz województwo łódzkie podczas Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Najważniejszą jednak imprezą sezonu dla naszej utalentowanej tenisistki będą Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaczek, które zostaną rozegrane w dniach 3-5 czerwca w Międzyzdrojach (zachodnio-pomorskie).
 
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 55 - 63 z 136
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery