Dobra gra tenisistek PDF Drukuj
Napisał: Longin Wróbel   
piątek, 04 listopad 2016
Zwycięstwem Wiktorii Wróbel zakończył się rozegrany w Moszczenicy II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny kadetek (do lat 15).
Tenisistka LTSR Buczek, startująca o dwie kategorie wyżej, pokonała w finale starszą o cztery lata Oliwię Kowalską z MKS Jedynka Łódź. Trzecie miejsce zajęła Martyna Skrzeczkowska (Legion Skierniewice), a czwarta była koleżanka szkolna i klubowa Wiktorii - Zuzanna Niciak. Dobrze zagrała również Marta Holak, która zakończyła turniej na siódmym miejscu.
Dwie najlepsze zawodniczki turnieju reprezentować będą nasze województwo w II Grand Prix Polski kadetek, który zostanie rozegrany w Zielonej Górze.
Z kolei w Gorzkowicach odbył się II WTK młodziczek (do lat 13). Dobrze zagrała Marta Holak, która wywalczyła drugie miejsce i prawo gry w II GPP młodziczek. Na GPP młodziczek do Limanowej k/Nowego Sącza pojedzie także Wiktoria Wróbel (nr 1 w kraju) oraz Zuzanna Niciak (nr 10). Obie buczkowianki mają zapewniony udział z listy krajowej i nie musiały startować w eliminacjach wojewódzkich. Jeszcze wcześniej naszą 10-letnią Wiktorię czeka I GPP żaczek, gdzie będzie bronić pierwszego miejsca w Polsce.
Warto nadmienić, że po raz pierwszy w historii krajowych rozgrywek tenisa stołowego, jedna zawodniczka będzie bronić pierwszego miejsca w 2-ch kategoriach wiekowych.
 
Wojewódzki finał Ligi Orlikowej w Gminie Buczek PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 21 październik 2016

 
15 października 2016 roku na boiskach Orlik w Buczku i Czestkowie rozegrane zostały finały wojewódzkie w piłce nożnej Ligi Orlikowej organizowane przez Łódzki SZS przy współpracy z Urzędem Marszałkowski.
Po dokonaniu weryfikacji zespołów i prezentacji artystycznej  zespołu z SP Czestków, uroczystego rozpoczęcia turnieju Finału Ligi Orlikowej dokonał w imieniu patrona zawodów Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Witolda Stępnia Dyrektor Kancelarii Marszałka Pan Marcin Młynarczyk w towarzystwie Starosty Łaskiego Teresy Wesołowskiej i Wójta Buczku Bronisława Węglewskiego. W wyniku losowania podzielono zespoły każdej kategorii na 2 grupy. Rozgrywki eliminacyjne prowadzono równocześnie w każdej grupie na boisku Orlika w Buczku  i w Czestkowie.
 
Czytaj całość...
 
Beniaminek daje radę PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 18 październik 2016
drużyna LTSR Buczek przed meczem z Gorzkowicami. Od lewej Marta Holak, Wiktoria Wróbel, Izabela Frączak-Wróbel oraz Zuzanna Niciak
 
 
Dobrze spisują się zawodniczki LTSR Buczek w rozgrywkach o mistrzostwo  II  ligi tenisa stołowego kobiet. Najmłodsza drużyna w lidze w 4-ch spotkaniach odniosła 3 zwycięstwa i zajmuje trecie miejsce w tabeli. Podopieczne trenera Longina Wróbla pokonały u siebie MKS Jedynkę Łódź 9:1, wygrały wyjazdowe spotkania w Skierniewicach z tamtejszym Legionem 10: 0 oraz z GKS Gorzkowice 7:3. Jedynej porażki doznały w Moszczenicy gdzie uległy ULKS-sowi 8:2. Buczkowianki grają w składzie: Izabela i Wiktoria Wróbel, Zuzanna Niciak, Marta Holak oraz Ewa Szumowska. Warto zwrócić uwagę na fakt, że 10-letnia Wiktoria Wróbel jest najmłodszą tenisistką w kraju na tym szczeblu rozgrywek.
 
 
Wygrała GRAND PRIX Polski PDF Drukuj
Napisał: Longin Wróbel   
piątek, 30 wrzesień 2016

 
Niesamowity sukces odniosła 10-letnia Wiktoria Weronika Wróbel podczas rozegranego w Jarosławiu k/Przemyśla  1 GPP w tenisie stołowym młodziczek (rocznik 2004 i młodsze). Uczennica Szkoły Podstawowej w Buczku i jednocześnie zawodniczka miejscowego LTSR, wygrała krajowe zawody o kategorię wyżej i została najmłodszą zwyciężczynią w historii tych rozgrywek. Wygrana w tych zawodach spowodowała, że Wiktoria Wróbel aktualnie sklasyfikowana jest na pierwszym  miejscu list PZTS w kategorii żaczek (rocznik 2006 i młodsze) oraz młodziczek i jest to wydarzenie  bez precedensu.
 
Czytaj całość...
 
Znakomite rozpoczęcie sezonu PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 16 wrzesień 2016
 
Tenisistki i tenisiści LTSR Buczek znakomicie rozpoczęli sezon 2016/17. W pierwszym wojewódzkim turnieju kwalifikacyjnym ( WTK) młodziczek do lat 13  rozegranym w Moszczenicy, świetnie zagrała 12-letnia Marta Holak, która zajęła drugie miejsce i uzyskała awans do I Grand Prix Polski (GPP) młodziczek. Razem z Martą do Jarosławia (podkarpackie) pojedzie również 10-letnia Wiktoria Wróbel i 12-letnia Zuzanna Niciak, które mają zapewniony udział z tzw. „listy krajowej” (pierwsza 16-tka z krajowego rankingu).
Także w Moszczenicy rozegrano I WTK kadetek (do lat 15). Tutaj ogromną niespodziankę sprawiła Wiktoria Wróbel, która pokonała wszystkie znacznie starsze rywalki i zajęła pierwsze miejsce oraz prawo gry w I GPP kadetek w Krakowie.
Z kolei w Rawie Mazowieckiej rozegrani I WTK juniorów i juniorek (do lat 18). Drugie miejsce przypadło 16-letniemu Michałowi Oraczowi, który również zapewnił sobie prawo gry w I GPP juniorów. W Rawie Mazowieckiej znakomicie zagrała Wiktoria Wróbel, która grając o trzy kategorie wyżej zajęła piąte miejsce. Marta Holak została sklasyfikowana na miejscach 9-12, a Zuzanna Niciak 13-16.
Warto również nadmienić,że w I GPP żaczek (do lat 11), który zostanie rozegrany w Lidzbarku Warmińskim, z pierwszym numerem będzie rozstawiona nasza Wiktoria Wróbel.

Już w najbliższą sobotę rozpoczynają się rozgrywki o mistrzostwo II ligi kobiet i mężczyzn.
Drużyna męska LTSR Buczek rozegra swój mecz u siebie z LKS Biała Rawska (sala ZSPiGP w Buczku, sobota o godz. 10.00). Dziewczyny pierwszy mecz zagrają na wyjeździe, ale już w najbliższą niedzielę o godz. 16.00 zagrają we własnej sali z MKS Jedynka Łódź.

 
 
 
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 46 - 54 z 136
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery