Wygrała GRAND PRIX Polski PDF Drukuj
Napisał: Longin Wróbel   
piątek, 30 wrzesień 2016

 
Niesamowity sukces odniosła 10-letnia Wiktoria Weronika Wróbel podczas rozegranego w Jarosławiu k/Przemyśla  1 GPP w tenisie stołowym młodziczek (rocznik 2004 i młodsze). Uczennica Szkoły Podstawowej w Buczku i jednocześnie zawodniczka miejscowego LTSR, wygrała krajowe zawody o kategorię wyżej i została najmłodszą zwyciężczynią w historii tych rozgrywek. Wygrana w tych zawodach spowodowała, że Wiktoria Wróbel aktualnie sklasyfikowana jest na pierwszym  miejscu list PZTS w kategorii żaczek (rocznik 2006 i młodsze) oraz młodziczek i jest to wydarzenie  bez precedensu.
 
Czytaj całość...
 
Znakomite rozpoczęcie sezonu PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 16 wrzesień 2016
 
Tenisistki i tenisiści LTSR Buczek znakomicie rozpoczęli sezon 2016/17. W pierwszym wojewódzkim turnieju kwalifikacyjnym ( WTK) młodziczek do lat 13  rozegranym w Moszczenicy, świetnie zagrała 12-letnia Marta Holak, która zajęła drugie miejsce i uzyskała awans do I Grand Prix Polski (GPP) młodziczek. Razem z Martą do Jarosławia (podkarpackie) pojedzie również 10-letnia Wiktoria Wróbel i 12-letnia Zuzanna Niciak, które mają zapewniony udział z tzw. „listy krajowej” (pierwsza 16-tka z krajowego rankingu).
Także w Moszczenicy rozegrano I WTK kadetek (do lat 15). Tutaj ogromną niespodziankę sprawiła Wiktoria Wróbel, która pokonała wszystkie znacznie starsze rywalki i zajęła pierwsze miejsce oraz prawo gry w I GPP kadetek w Krakowie.
Z kolei w Rawie Mazowieckiej rozegrani I WTK juniorów i juniorek (do lat 18). Drugie miejsce przypadło 16-letniemu Michałowi Oraczowi, który również zapewnił sobie prawo gry w I GPP juniorów. W Rawie Mazowieckiej znakomicie zagrała Wiktoria Wróbel, która grając o trzy kategorie wyżej zajęła piąte miejsce. Marta Holak została sklasyfikowana na miejscach 9-12, a Zuzanna Niciak 13-16.
Warto również nadmienić,że w I GPP żaczek (do lat 11), który zostanie rozegrany w Lidzbarku Warmińskim, z pierwszym numerem będzie rozstawiona nasza Wiktoria Wróbel.

Już w najbliższą sobotę rozpoczynają się rozgrywki o mistrzostwo II ligi kobiet i mężczyzn.
Drużyna męska LTSR Buczek rozegra swój mecz u siebie z LKS Biała Rawska (sala ZSPiGP w Buczku, sobota o godz. 10.00). Dziewczyny pierwszy mecz zagrają na wyjeździe, ale już w najbliższą niedzielę o godz. 16.00 zagrają we własnej sali z MKS Jedynka Łódź.

 
 
 
 
Zakończenie wakacji na orliku w Czestkowie PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 02 wrzesień 2016

 
W dniu 26 sierpnia 2016 o godz. 19.00  na boisku „Orlik” w Czestkowie odbył się po raz kolejny  „Turniej Nocny” w piłkę nożna. Na rozpoczęciu sportowej imprezy stawiło się ponad 60 zawodników i kilka naście zawodniczek ponieważ po raz pierwszy w turnieju udział wzięła drużyna dziewcząt ( Team Wola Buczkowska ), które na równi stawały do pojedynków z drużynami męskimi,  wcale im nie ustępując. Piłkarze rywalizowali w drużynach złożonych z sześciu zawodników + bramkarz. Spotkania  rozgrywane były systemem “każdy z każdym”. O rozstawieniu końcowym miejsc decydowała większa ilość zdobytych punktów. Za wygrany mecz  drużyna otrzymywała 3 pkt, za remis 1 pkt, za przegraną 0 pkt. W rywalizacji  wzięło udział 6 zespołów:
Czytaj całość...
 
Dookoła Buczku PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 09 sierpień 2016
Kolarze również „Dookoła Buczku”
20 sierpnia br. odbędzie się po  Buczkowskich drogach  23 Wyścig Kolarski „Po Ziemi Łódzkiej”. W tym roku zgodnie z kilkuletnia  tradycja planowane jest rozegranie 4 etapów ze startem i metą w : Sędziejowicach, Zduńskiej Woli, Łasku oraz Buczku.
Każdy wyścig etapowy jest ogromnym przedsięwzięciem wymagającym dużych nakładów finansowych oraz różnego rodzajów zezwoleń na szczególne wykorzystanie dróg  i uzgodnienia tras. Ta prestiżowa impreza to również promocja województwa łódzkiego, a jednocześnie całego naszego regionu. Wójt Gminy Buczek Bronisław Węglewski jako współorganizator imprezy również przeznaczył pulę środków finansowych na wsparcie tak wielkiego przedsięwzięcia. Warto również podkreślić, że sponsorem zielonej koszulki klasyfikacji 17 lat jest Wielobranżowe Gospodarstwo Rolne Dominik i Bronisław Węglewscy.
Zachęcamy mieszkańców Gminy Buczek do  uczestnictwa w imprezie oraz do kibicowania zawodnikom, jak również przepraszamy za utrudnienia w ruchu drogowymi podczas wyścigu.    
E.K.
 

 
Turniej nocny na Orliku w Czestkowie PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 02 sierpień 2016

 
W dniu 28.07.16r. po raz kolejny odbył się turniej nocny w piłkę nożną na Orliku w Czestkowie. W zmaganiach wzięło udział 5 zespołów:
1. Auto Komis Czestków,
2. Junior Czestków,
3. F.C. Buczek ,
4. Łopatki,
5. Team Chlor.  
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 46 - 54 z 133

HARMONOGRAMY WYWOZU

Harmonogramy na 2019
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery