Dookoła Buczku PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 09 sierpień 2016
Kolarze również „Dookoła Buczku”
20 sierpnia br. odbędzie się po  Buczkowskich drogach  23 Wyścig Kolarski „Po Ziemi Łódzkiej”. W tym roku zgodnie z kilkuletnia  tradycja planowane jest rozegranie 4 etapów ze startem i metą w : Sędziejowicach, Zduńskiej Woli, Łasku oraz Buczku.
Każdy wyścig etapowy jest ogromnym przedsięwzięciem wymagającym dużych nakładów finansowych oraz różnego rodzajów zezwoleń na szczególne wykorzystanie dróg  i uzgodnienia tras. Ta prestiżowa impreza to również promocja województwa łódzkiego, a jednocześnie całego naszego regionu. Wójt Gminy Buczek Bronisław Węglewski jako współorganizator imprezy również przeznaczył pulę środków finansowych na wsparcie tak wielkiego przedsięwzięcia. Warto również podkreślić, że sponsorem zielonej koszulki klasyfikacji 17 lat jest Wielobranżowe Gospodarstwo Rolne Dominik i Bronisław Węglewscy.
Zachęcamy mieszkańców Gminy Buczek do  uczestnictwa w imprezie oraz do kibicowania zawodnikom, jak również przepraszamy za utrudnienia w ruchu drogowymi podczas wyścigu.    
E.K.
 

 
Turniej nocny na Orliku w Czestkowie PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 02 sierpień 2016

 
W dniu 28.07.16r. po raz kolejny odbył się turniej nocny w piłkę nożną na Orliku w Czestkowie. W zmaganiach wzięło udział 5 zespołów:
1. Auto Komis Czestków,
2. Junior Czestków,
3. F.C. Buczek ,
4. Łopatki,
5. Team Chlor.  
Czytaj całość...
 
Pieniądze na sport rozdane PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
środa, 27 lipiec 2016

 
Gmina Buczek wydała  w sumie 78.000 zł na zadania z zakresu sportu na II półrocze 2016 roku. Kluby działające na terenie Gminy Buczek mogły składać wnioski do 15 lipca 2016 roku i starać się o dofinansowanie. Na terenie Gminy Buczek działają dwa kluby sportowe grające w piłkę nożną i już 13 sierpnia rozpoczną nowy sezon. GKS Orkan Buczek rozgrywać będzie mecze w klasie okręgowej grupy sieradzkiej, natomiast Klub Sportowy Tęcza Brodnia będzie rozgrywać mecze w klasie A grupy sieradzkiej II. Ludowe Towarzystwo Sportowo-Rekreacyjne aktualnie rozgrywa mecze tenisa stołowego w II lidze kobiet jak i mężczyzn oraz szkoli młodzież, która wywalczyła wicemistrzostwa kraju SZS szkół podstawowych. Przyznane dotacje wszystkie stowarzyszenia powinny wykorzystać na zadania opisane we wnioskach do 15 grudnia 2016 roku, zgodnie z podpisanymi umowami.
E.M.
 
 
Udane zakończenie sezonu PDF Drukuj
Napisał: trenerlongin   
poniedziałek, 20 czerwiec 2016
Podwójnym zwycięstwem 10-letniej Wiktorii Weroniki Wróbel zakończyły się zawody kończące sezon 2015/16 w tenisie stołowym. Podczas rozegranego w najbogatszej gminie w Polsce - XVII Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Wójta Gminy Kleszczów, pierwsze miejsce w kategorii żaczek (rocznik 2005 i młodsze) zdecydowanie przypadło zawodniczce LTSR Buczek - Wiktorii Wróbel. Uczennica IV klasy szkoły podstawowej w Buczku nie dała również szans przeciwniczkom w starszej kategorii wiekowej - młodziczek (2003 i młodsze). W finale Wiktoria pokonała 3:2 swoją o dwa lata starszą koleżankę szkolną i klubową - Zuzannę Niciak. Trzecie miejsce przypadło również buczkowiance - Marcie Holak.
Warto również nadmienić, że nasze młodziutkie tenisistki wcześniej zajmując niespodziewanie drugie miejsce w trzeciej lidze kobiet, uzyskały awans do drugiej ligi.Zespół ten będzie wspierany przez starszą i doświadczoną tenisistkę LTSR - Ewę Szumowską
 
Samorządowcy na boisku PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 07 czerwiec 2016

 
W dniu 2 czerwca 2016r. na boisku Orlik w Czestkowie odbył się I Samorządowy Turniej Piłki Nożnej  o Puchar Starosty Łaskiego. Drużyny stworzone z wójtów, radnych, sołtysów, pracowników jednostek samorządowych  w reprezentacyjnych strojach  swoich jednostek  odliczyły się niemal  w komplecie.
Turniej otworzyła Starosta Łaski Pani Teresa Wesołowska, życząc  zespołom dobrych wyników, wspaniałej zabawy i przede wszystkim zdrowej rywalizacji, bez kontuzji. Również Wójt Bronisław Węglewski życzył samorządowcom miłego pobytu na terenie gminy Buczek i gry „fair play”.
O oprawę muzyczną i obsługę konferansjerską  zadbał przewodniczący Rady Gminy Sędziejowice i zarazem pracownik Starostwa Pan Dariusz Cieślak. Natomiast organizację Turnieju z ramienia Starostwa Powiatowego w Łasku wsparł  MOS Łask.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 46 - 54 z 130
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery