28 plebiscyt sportowy - Nad Wartą PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 30 grudzień 2016

 
W 28 plebiscycie sportowym „Nad Wartą” od początku głosowania pierwsze miejsce zajmuje tenisistka stołowa LTSR Buczek – Wiktoria Wróbel. Na dzień 31 grudnia 2016r. buczkowianka przekroczyła 3000 punktów i zdecydowanie prowadzi w głosowaniu.
Utalentowana tenisistka prowadzi również w rankingach Polskiego związku Tenisa Stołowego.
Wiktoria zajmuje zdecydowanie pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej – żaków (rocznik 2006 i młodsze). Jest również pierwsza w kraju wśród młodziczek (2004 i młodsze) co jest wydarzeniem bez precedensu w historii tej dyscypliny sportu. Warto również podkreslić, że 10-letnia Wiktoria z powodzeniem występuje już w rozgrywkach o mistrzostwo drugiej ligi kobiet, gdzie jest zdecydowanie najmłodszą zawodniczką na tym szczeblu rozgrywek.
Nadmieniamy, że tata Wiktorii – Longin Wróbel, który wychował mistrza paraolimpijskiego – Patryka Chojnowskiego oraz aktualnego mistrza Polski seniorów – Tomasza Lewandowskiego, wielokrotnie był laureatem plebiscytu „ Nad Wartą” w kategorii „Trener”.
Przypominamy też, że mama Wiktorii – Izabela Frączak Wróbel to kilkunastokrotna medalistka mistrzostw kraju seniorek, a jej największym osiągnięciem było piate miejsce w grze pojedynczej na Akademickich Mistrzostwach Świata w Sofii (2000r.) oraz dziewiąte w Shanghaiu (2002r.).
 
 
 
Buczkowskie tenisistki Marta Holak i Zuzanna Niciak piąte w Polsce PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 09 grudzień 2016

 
Zuzanna Niciak i Marta Holak godnie reprezentowały województwo łódzkie w Finale Ogólnopolskiego  Drużynowego Turnieju Uczniowskiego w tenisie stołowym, rozgrywanym w dniach  02.12.2016r. -  04.12.2016r. w Łaziskach Dolnych.  Bez wsparcia trenera i  sprzyjającego dopingu kibiców  dziewczyny poradziły sobie bardzo dobrze.  Drużyny składały się z minimum dwóch , a maximum czterech zawodniczek. Nasza drużyna była jedną z najmniejszych. Zawody  rozgrywane były w grupach oraz w systemie pucharowym. Dziewczyny przegrały w całym turnieju  tylko dwa spotkania. W grupie pokonały 3:0  MUKS JEDYNKA Pszów, 3:0 UKS VICTORIA II Tokarnia, a uległy GKTS Gdańsk, jak się później okazało  drużynie, która zajęła pierwsze miejsce. W systemie pucharowym przegrały z JKTS Jastrzębie-Zdrój,  a pokonały 3:0  UKS MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie  oraz 3:0 UPKS ARKA Ryki .   Turniej zakończyły poza podium, ale na wysokim,  piątym miejscu. Po dwudniowych zmaganiach lepsze w kategorii  młodziczek od naszych dziewcząt  okazały się reprezentantki GKTS Gdańsk, MLUKS NADWIŚLANIN Płock, JKTS Jastrzębie Zdrój, oraz PKS KOLPING  Jarosław. 
EN
 
 
Kolejne podium dla Wiktorii PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 18 listopad 2016

Wiktoria Wróbel przed grą półfinałową
 
Po zwycięstwie w ubieglym tygodniu podczas I GPP w tenisie stołowym żaczek  (do  lat 11), rozegranym w Lidzbarku Warmińskim, 10-letnia Wiktoria Wróbel z LTSR Buczek startowała  w Limanowej k/Nowego Sącza, gdzie rozegrano II Grand Prix Polski młodziczek (do lat 13). Tym razem startująca o kategorię wyżej tenisistka z Buczku, zajęła trzecie miejsce. Najniższy stopień podium jednak wystarczył aby utrzymać pierwsze miejsce w kraju. Przynajmniej do końca 2016 roku, Wiktoria Wróbel będzie liderką 2-ch list rankingowych (żaczek i młodziczek) Polskiego Związku Tenisa Stołowego.
 
 
Mistrzyni dała radę PDF Drukuj
Napisał: Longin Wróbel   
środa, 09 listopad 2016

 
Zwycięstwem Wiktorii Wróbel (LTSR Buczek) zakończył się 1 GRAND PRIX POLSKI w tenisie stołowym żaczek, rozegrany na obiektach Hali Widowiskowo-Sportowej w Lidzbarku Warmińskim. W klasyfikacji końcowej 10-letnia uczennica szkoły podstawowej z Buczku wyprzedziła Malwinę Jarecką ( MLKS Viktoria Jelcz Laskowice), którą w finale ograła 3:0 oraz Zofię Śliwkę (KS Bogoria Grodzisk Maz.) - w półfinale również 3:0. Wiktoria Wróbel, która kilka tygodni wcześniej wygrała w Jarosławiu I GPP młodziczek (do lat 13), była zdecydowaną faworytką tego turnieju i pomimo ogromnej presji, pokazała klasę i dała radę.
Zawody z cyklu GPP to zawody krajowe najwyższej rangi (3 turnieje w sezonie), w których startuje 64 najlepszych zawodników/czek z całego kraju wyłonionych w drodze wieloetapowych eliminacji. Na ich podstawie ustala się krajowe listy rankingowe w poszczególnych kategoriach wiekowych.
 
 
Dobra gra tenisistek PDF Drukuj
Napisał: Longin Wróbel   
piątek, 04 listopad 2016
Zwycięstwem Wiktorii Wróbel zakończył się rozegrany w Moszczenicy II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny kadetek (do lat 15).
Tenisistka LTSR Buczek, startująca o dwie kategorie wyżej, pokonała w finale starszą o cztery lata Oliwię Kowalską z MKS Jedynka Łódź. Trzecie miejsce zajęła Martyna Skrzeczkowska (Legion Skierniewice), a czwarta była koleżanka szkolna i klubowa Wiktorii - Zuzanna Niciak. Dobrze zagrała również Marta Holak, która zakończyła turniej na siódmym miejscu.
Dwie najlepsze zawodniczki turnieju reprezentować będą nasze województwo w II Grand Prix Polski kadetek, który zostanie rozegrany w Zielonej Górze.
Z kolei w Gorzkowicach odbył się II WTK młodziczek (do lat 13). Dobrze zagrała Marta Holak, która wywalczyła drugie miejsce i prawo gry w II GPP młodziczek. Na GPP młodziczek do Limanowej k/Nowego Sącza pojedzie także Wiktoria Wróbel (nr 1 w kraju) oraz Zuzanna Niciak (nr 10). Obie buczkowianki mają zapewniony udział z listy krajowej i nie musiały startować w eliminacjach wojewódzkich. Jeszcze wcześniej naszą 10-letnią Wiktorię czeka I GPP żaczek, gdzie będzie bronić pierwszego miejsca w Polsce.
Warto nadmienić, że po raz pierwszy w historii krajowych rozgrywek tenisa stołowego, jedna zawodniczka będzie bronić pierwszego miejsca w 2-ch kategoriach wiekowych.
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 37 - 45 z 131
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery