Buczkowianki w finale PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 21 marzec 2017

 
 W Moszczenicy rozegrano III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny kadetek (do lat 15) w tenisie stołowym. Zawody w tej kategorii wiekowej po raz trzeci z rzędu wygrała 11-letnia Wiktoria Wróbel, która tym razem w finale ograła  swoją, starszą o 2-lata,  koleżankę klubową z LTSR Buczek – Zuzannę Niciak (3:1). W półfinale Wiktoria pokonała 3:0 Oliwię Kowalską (MKS Jedynka Łódź), a Zuzanna wygrała z Magdaleną Frontczak(MKS Jedynka) 3:1. W meczu o trzecie miejsce Kowalska wygrała 3:0 Z Frontczak. Tym razem słabiej wypadła trzecia buczkowianka – Marta Holak, która zakończyła zawody na miejscu ósmym.
Dwie najlepsze zawodniczi będą reprezentować łódzkie podczas III Grand Prix Polski kadetek, który zostanie rozegrany za dwa tygodnie w Luboniu (Wielkopolskie).

 
 
Wygrane w II lidze PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 07 marzec 2017
W rozgrywkach o mistrzostwo II ligi mężczyzn LTSR Buczek rozgromił u siebie w sobotę Księżaka Łowicz 9:1, a w niedzielę wygrał ze Startem Przygłów aż 10:0. Punkty dla Buczku zdobyli: Witold Uzarczyk 4, Michał i Łukasz Oraczowie po 4, Michał Uzarczyk 3 oraz deble: bracia Uzarczykowie 1 i bracia Oraczowie 1. Drużyna trenera Longina Wróbla zajmuje 8 miejsce w tabeli.

W drugiej lidze kobiet LTSR przegrał w Rawie Mazowieckiej z liderem – MLUKS Dwójka  8:2, a w Buczku najmłodsza drużyna ligi wygrała niespodziewanie z ULKS Moszczenica 6:4. Punkty dla Buczku zdobyły: niespełna 11-letnia Wiktoria Wróbel 4, Zuzanna Niciak 2 oraz deble: Wróbel/Izabela Frączak-Wróbel i Niciak/ Marta Holak po 1. Buczkowianki zajmują IV miejsce w tabeli.
 
Tenisistki z Buczku w drodze do Mistrzostw Polski PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 10 luty 2017

 
Już 2 krotnie w zawodach szkolnych w ostatnich latach tenisiści z Buczku zdobywali medale na Mistrzostwach Polski ( w ubiegłym roku II miejsce). W tym roku 7 lutego do finałów ogólnopolskich zakwalifikowały się podopieczne trenera Longina Wróbla: Wiktoria Wróbel i Marta Holak. Zawodniczki wygrały kolejno zawody powiatowe i rejonowe, które odbywały się w Buczku. W finale wojewódzkim wystartowało aż 12 drużyn najlepszych w naszym regionie. W grach finałowych uczennice z Buczku wyprzedziły uczennice ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach i z SP 34 w Łodzi.
Uczennice ze Szkoły Podstawowej w Buczku od początku finału wojewódzkiego, który odbył się w Łodzi były faworytkami zawodów i jak przystało na czołowe zawodniczki w województwie, nie przegrały w zawodach żadnego meczu i z kompletem punktów zajmując I miejsce w grupie i w finałach zakwalifikowały się do Mistrzostw Polski.
Zawodniczkom i trenerowi życzymy powtórzenia sukcesów na stołach tenisowych zawodów ogólnopolskich!
A.Z.
 
 
 
Dotacje dla sportu przyznane PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 10 luty 2017
Tradycyjnie na początku roku komisja powołana przez wójta dokonała weryfikacji wniosków o udzielenie dotacji z budżetu Gminy Buczek dla klubów sportowych. W budżecie gminy na cały 2017 rok zaplanowano środki finansowe w wysokości 210.000 zł z przeznaczeniem na dotacje w zakresie sportu. Kluby mogły składać wnioski do 1 lutego 2017 roku i starać się o dofinansowanie na I półrocze 2017 roku. Powołana komisja sprawdziła czy wnioski spełniają wymogi formalne, następnie przedłożyła opinię Wójtowi Gminy Buczek i przedstawiła propozycję wysokości dotacji. Łącznie rozdysponowano 113.000 zł. Kwota ta może być przeznaczona na organizację rozgrywek, szkolenie zawodników oraz dzieci, organizowanie zawodów sportowych, a także zakup sprzętu i wyposażenia sportowego. Głównym kryterium branym pod uwagę był poziom sportowy oraz popularność danej dyscypliny sportowej.
Dofinansowanie otrzymały następujące kluby:
Klub Sportowy „Tęcza” w Brodni (piłka nożna)
Gminny Klub Sportowy „Orkan” Buczek (piłka nożna)
Ludowe Towarzystwo Sportowo-Rekreacyjne w Buczku (tenis stołowy)
Udzielenie dotacji celowej nastąpi na podstawie umowy zawartej pomiędzy Gminą Buczek, a stowarzyszeniem.
E.M.
 
Wiktoria w kadrze PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
czwartek, 02 luty 2017

 
Wiktoria Wróbel została powołana do Kadry Narodowej Juniorek Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Niespełna 11-letnia zawodniczka LTSR Buczek jest najmłodszą tenisistką w historii powołaną do kadry Polski (do lat 18). Warto podkreślić że uczennica szkoły podstawowej w Buczku jest również pierwszym sportowcem w historii gminy Buczek, który znalazł się w kadrze narodowej. Utalentowana buczkowianka zaliczyła też już pierwszą konsultację u trenera kadry seniorek Michała Dziubańskiego. Wiktoria w centralnym ośrodku w Gdańsku została przyjęta z wielką sympatią przez Natalię Partykę i Katarzynę Grzybowską (na zdjęciu). Warto nadmienić, że krótki trening naszych olimpijek z Wiktorią miał chyba dobry wpływ na ich formę, ponieważ kilka dni później polska reprezentacja niespodziewanie pokonała w Poznaniu Hiszpanię 3:0. Był to mecz w ramach eliminacji do Drużynowych Mistrzostw Europy.
 
 
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 28 - 36 z 131
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery