Potrójna mistrzyni PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 18 kwiecień 2017

 
Trzy złote medale Wiktorii

Zawodniczka LTSR Buczek – Wiktoria Wróbel, została potrójną mistrzynią województwa łódzkiego w tenisie stołowym młodziczek. W mistrzostwach rozegranych w dniach 8-9 kwietnia br.
w Łodzi, wystąpiły najlepsze tenisistki do lat 13 z całego naszego województwa. Turniej drużynowy wygrał LTSR Buczek, który w finale rozgromił 3:0 GUKS Prosnę Wieruszów. Buczkowianki wystąpiły w składzie: Wiktoria Wróbel, Zuzanna Niciak i Marta Holak. W grze pojedynczej mistrzynią województwa została 11-letnia Wiktoria Wróbel, która w finale pokonała 3:0 swoją starszą o 2-lata koleżankę Zuzannę Niciak. Na miejscach 3-4 sklasyfikowano Wiktorię Wrzosek (MLUKS Dwójka Rawa Maz.) i Magdalenę Frątczak (MKS Jedynka Łódź). Trzecia zawodniczka LTSR – Marta Holak, zajęła miejsce 5-6.
Trzeci złoty medal Wiktoria Wróbel wywalczyła w grze podwójnej, a jej partnerką była Wiktoria Wrzosek. Srebrny medal przypadł parze Holak/Niciak.
Warto podkreślić, że Wiktoria to pierwsza w historii mistrzostw zawodniczka, która zdobyła złoty medal w grze pojedynczej będąc jeszcze żaczką.

W Łodzi rozegrano również mistrzostwa województwa juniorów (do lat 18). Zawodnik drugoligowej drużyny LTSR Buczek – Michał Oracz, został wicemistrzem w grze pojedynczej. Drugi srebrny medal podopieczny trenera Longina Wróbla wywalczył w deblu, a jego partnerem był zawodnik MKS Jedynka Łódź – Michał Stobiecki.  Kolejny brązowy medal buczkowianin zdobył w grze mieszanej wraz z zawodniczką MLKS Moszczenica – Kariną Kuwerską.
 
GPP w Luboniu PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 07 kwiecień 2017
W hali widowiskowo-sportowej OSiR w Luboniu k/ Poznania rozegrano III Grand Prix Polski kadetek w tenisie stołowym. Wśród 64-ch najlepszych polskich tenisistek do lat 15, znakomicie zaprezentowała się 11-letnia Wiktoria Wróbel z LTSR Buczek. Wychowanka trenera Longina Wróbla (jednocześnie tata Wiktorii) tym razem startowała o dwie kategorie wyżej i była zdecydowanie najmłodszą uzestniczką imprezy, która zakwalifikowała się do finału krajowego.
Nasza zawodniczka w końcowej klasyfikacji zajęła 11 miejsce pokonując wiele koleżanek z krajowej czołówki  starszych o 3-4 lata. Zmagania najlepszych polskich kadetek obserwowane były przez sztab szkoleniowy PZTS w Warszawie, który uznał Wiktorię Wróbel za zawodniczkę najbardziej perspektywiczną, w którą warto zainwestować. W związku z powyższym buczkowiankę w najblizszym czasie czekają sprawdziany międzynarodowe. Przypomnijmy, że talent Wiktorii dostrzeżono już kilka miesięcy temu, czego efektem było powołanie jej w styczniu br. do kadry narodowej juniorek. Warto również nadmienić, że nieźle w tych zawodach spisała się starsza o 2-lata koleżanka szkolna i klubowa Wiktorii - Zuzanna Niciak, która w końcowej klasyfikacji zajęła 36 miejsce.

 
Buczkowianki w finale PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 21 marzec 2017

 
 W Moszczenicy rozegrano III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny kadetek (do lat 15) w tenisie stołowym. Zawody w tej kategorii wiekowej po raz trzeci z rzędu wygrała 11-letnia Wiktoria Wróbel, która tym razem w finale ograła  swoją, starszą o 2-lata,  koleżankę klubową z LTSR Buczek – Zuzannę Niciak (3:1). W półfinale Wiktoria pokonała 3:0 Oliwię Kowalską (MKS Jedynka Łódź), a Zuzanna wygrała z Magdaleną Frontczak(MKS Jedynka) 3:1. W meczu o trzecie miejsce Kowalska wygrała 3:0 Z Frontczak. Tym razem słabiej wypadła trzecia buczkowianka – Marta Holak, która zakończyła zawody na miejscu ósmym.
Dwie najlepsze zawodniczi będą reprezentować łódzkie podczas III Grand Prix Polski kadetek, który zostanie rozegrany za dwa tygodnie w Luboniu (Wielkopolskie).

 
 
Wygrane w II lidze PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 07 marzec 2017
W rozgrywkach o mistrzostwo II ligi mężczyzn LTSR Buczek rozgromił u siebie w sobotę Księżaka Łowicz 9:1, a w niedzielę wygrał ze Startem Przygłów aż 10:0. Punkty dla Buczku zdobyli: Witold Uzarczyk 4, Michał i Łukasz Oraczowie po 4, Michał Uzarczyk 3 oraz deble: bracia Uzarczykowie 1 i bracia Oraczowie 1. Drużyna trenera Longina Wróbla zajmuje 8 miejsce w tabeli.

W drugiej lidze kobiet LTSR przegrał w Rawie Mazowieckiej z liderem – MLUKS Dwójka  8:2, a w Buczku najmłodsza drużyna ligi wygrała niespodziewanie z ULKS Moszczenica 6:4. Punkty dla Buczku zdobyły: niespełna 11-letnia Wiktoria Wróbel 4, Zuzanna Niciak 2 oraz deble: Wróbel/Izabela Frączak-Wróbel i Niciak/ Marta Holak po 1. Buczkowianki zajmują IV miejsce w tabeli.
 
Tenisistki z Buczku w drodze do Mistrzostw Polski PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 10 luty 2017

 
Już 2 krotnie w zawodach szkolnych w ostatnich latach tenisiści z Buczku zdobywali medale na Mistrzostwach Polski ( w ubiegłym roku II miejsce). W tym roku 7 lutego do finałów ogólnopolskich zakwalifikowały się podopieczne trenera Longina Wróbla: Wiktoria Wróbel i Marta Holak. Zawodniczki wygrały kolejno zawody powiatowe i rejonowe, które odbywały się w Buczku. W finale wojewódzkim wystartowało aż 12 drużyn najlepszych w naszym regionie. W grach finałowych uczennice z Buczku wyprzedziły uczennice ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach i z SP 34 w Łodzi.
Uczennice ze Szkoły Podstawowej w Buczku od początku finału wojewódzkiego, który odbył się w Łodzi były faworytkami zawodów i jak przystało na czołowe zawodniczki w województwie, nie przegrały w zawodach żadnego meczu i z kompletem punktów zajmując I miejsce w grupie i w finałach zakwalifikowały się do Mistrzostw Polski.
Zawodniczkom i trenerowi życzymy powtórzenia sukcesów na stołach tenisowych zawodów ogólnopolskich!
A.Z.
 
 
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 28 - 36 z 133

HARMONOGRAMY WYWOZU

Harmonogramy na 2019
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery