Remis Orkanu na inaugurację do IV ligi PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 18 sierpień 2017


 
Młodzi kolarze śladami olimpijczyków PDF Drukuj
Napisał: Stowarzyszenie Akcja dla Kolarstwa   
środa, 12 lipiec 2017
 
W czwartek 13 lipca br. rusza XXIV Wyścig Kolarski „Po Ziemi Łódzkiej” – Karton Polska Tour. Na starcie zamelduje się około 100 zawodników z kraju i zagranicy. Będą m.in. goście z Białorusi, Niemiec i Ukrainy.
 
– Tegoroczną edycję rozpocznie etap „Dookoła Sędziejowic”, który poprzedzi oficjalne otwarcie wyścigu. Drugiego dnia zawodnicy rywalizować będą na etapie „Po powiecie zduńskowolskim”. Dzień później rozegrany zostanie etap „Po powiecie łaskim”, będący jednocześnie XI Memoriałem Piotra Buszyńskiego i Kamili Niemier, a cały wyścig zakończy rozegrany w sobotę etap „Dookoła Buczku” – wylicza Andrzej Syska, dyrektor wyścigu i prezes stowarzyszenia „Akcja dla Kolarstwa”.
Czytaj całość...
 
Dotacje na sport - II półrocze PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 07 lipiec 2017
Wójt Gminy Buczek zgodnie z Uchwałą Nr XII/88/2011 Rady Gminy Buczek z dnia 4 listopada 2011 r. w sprawie określenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu informuje, że w dniach 14.07.2017-21.07.2017 roku można składać wnioski o dotacje na zadania z zakresu sprzyjania rozwojowi sportu na II półrocze 2017 roku.
Wniosek wraz z załącznikami należy złożyć w Urzędzie Gminy w Buczku, pokój nr 26.

     Wójt Gminy Buczek
   /-/ Bronisław Węglewski
 
 
 
 
Finał Wojewódzki Ligi Orlikowej PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 07 lipiec 2017

 
W dniu 2 czerwca 2017r. z okazji Dnia Dziecka na boisku Orlik w Buczku rozegrany został Finał Wojewódzki Konkursu Orlikowej Ligi Mistrzów „Gry i zabawy” dla uczniów klas I-IV. Uczniowie wcześniej z powodzeniem kwalifikowali się w konkursie eliminacyjnym w Łodzi. Uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej rzadko mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z uczniami innych szkół, dlatego dla wszystkich było to ogromnym przeżyciem i nawet nie szczególnie tęsknili za licznymi atrakcjami, które z okazji Dnia Dziecka przygotowali rodzice  z dyrekcją szkoły.
Czytaj całość...
 
Nowa Indywidualna Mistrzyni Polski Żaczek PDF Drukuj
Napisał: Longin Wróbel   
czwartek, 22 czerwiec 2017

 
Wiktoria Wróbel (LTSR Buczek) to nowa Indywidualna Mistrzyni Polski Żaczek w tenisie stołowym na rok 2017. Zawody rozegrano w dniach 17-18 czerwca br. na obiektach Centrum Sportu „Bronowianka” w Krakowie. W zawodach startowały zawodniczki z rocznika 2006 i młodsze, wyłonione w eliminacjach wojewódzkich (32) oraz z krajowej listy rankingowej (32).
Rozstawiona z pierwszym numerem wychowanka trenera Longina Wróbla nie dała żadnych szans swoim przeciwniczkom i stanęła na najwyższym stopniu podium. W finale nasza Wiktoria rozgromiła 3:0 (5,3,6) Natalię Bogdanowicz (LUKS Warmia Lidzbark Warmiński). Warto przypomnieć, że to już trzeci medal młodziutkiej tenisistki w mistrzostwach kraju w tym roku. Miesiąc wcześniej Wiktoria Wróbel zdobyła złoty medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodziczek (do lat 13) oraz brąz w IPM młodziczek, które rozegrano w Krośnie.
Tenisistka z Buczku wygrała również z wielką przewagą krajowy ranking PZTS żaczek (za sezon 2016/17), a wkategorii młodziczek zajęła drugie miejsce. Ogromne gratulacje.

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 19 - 27 z 133

HARMONOGRAMY WYWOZU

Harmonogramy na 2019
© 2019 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery