Dotacje na sport - II półrocze PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 07 lipiec 2017
Wójt Gminy Buczek zgodnie z Uchwałą Nr XII/88/2011 Rady Gminy Buczek z dnia 4 listopada 2011 r. w sprawie określenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu informuje, że w dniach 14.07.2017-21.07.2017 roku można składać wnioski o dotacje na zadania z zakresu sprzyjania rozwojowi sportu na II półrocze 2017 roku.
Wniosek wraz z załącznikami należy złożyć w Urzędzie Gminy w Buczku, pokój nr 26.

     Wójt Gminy Buczek
   /-/ Bronisław Węglewski
 
 
 
 
Finał Wojewódzki Ligi Orlikowej PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
piątek, 07 lipiec 2017

 
W dniu 2 czerwca 2017r. z okazji Dnia Dziecka na boisku Orlik w Buczku rozegrany został Finał Wojewódzki Konkursu Orlikowej Ligi Mistrzów „Gry i zabawy” dla uczniów klas I-IV. Uczniowie wcześniej z powodzeniem kwalifikowali się w konkursie eliminacyjnym w Łodzi. Uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej rzadko mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z uczniami innych szkół, dlatego dla wszystkich było to ogromnym przeżyciem i nawet nie szczególnie tęsknili za licznymi atrakcjami, które z okazji Dnia Dziecka przygotowali rodzice  z dyrekcją szkoły.
Czytaj całość...
 
Nowa Indywidualna Mistrzyni Polski Żaczek PDF Drukuj
Napisał: Longin Wróbel   
czwartek, 22 czerwiec 2017

 
Wiktoria Wróbel (LTSR Buczek) to nowa Indywidualna Mistrzyni Polski Żaczek w tenisie stołowym na rok 2017. Zawody rozegrano w dniach 17-18 czerwca br. na obiektach Centrum Sportu „Bronowianka” w Krakowie. W zawodach startowały zawodniczki z rocznika 2006 i młodsze, wyłonione w eliminacjach wojewódzkich (32) oraz z krajowej listy rankingowej (32).
Rozstawiona z pierwszym numerem wychowanka trenera Longina Wróbla nie dała żadnych szans swoim przeciwniczkom i stanęła na najwyższym stopniu podium. W finale nasza Wiktoria rozgromiła 3:0 (5,3,6) Natalię Bogdanowicz (LUKS Warmia Lidzbark Warmiński). Warto przypomnieć, że to już trzeci medal młodziutkiej tenisistki w mistrzostwach kraju w tym roku. Miesiąc wcześniej Wiktoria Wróbel zdobyła złoty medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodziczek (do lat 13) oraz brąz w IPM młodziczek, które rozegrano w Krośnie.
Tenisistka z Buczku wygrała również z wielką przewagą krajowy ranking PZTS żaczek (za sezon 2016/17), a wkategorii młodziczek zajęła drugie miejsce. Ogromne gratulacje.

 
Wiki podbija Europę PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 13 czerwiec 2017
Największa nadzieja kobiecego tenisa stołowego w Polsce, czyli  11-letnia Wiktoria Wróbel, zaczyna już podbijać Europę. Niezwykle utalentowana zawodniczka LTSR i jednocześnie uczennica Szkoły Podstawowej w Buczku, z powodzeniem grała w Championnats Internationaux de Luxembourg, które rozegrano w dniach 09-11.06 2017r. w Luksemburgu. W zawodach startowało 18 reprezentacji z kilkunastu państw europejskich w kategorii młodzik, kadet i junior.                      
W pierwszym etapie – gra w grupach – nasza zawodniczka grająca w kategorii młodziczka (do lat 13) odniosła 6 zwycięstw, doznała 2-ch porażek i awansowała do turnieju głównego. W drugim etapie Wiktoria pokonała kolejno: Schuler Annę (Niemcy) 3:1, Hubgen Magdalenę (Szwajcaria) 3:0 oraz Gliewe Natalie (Belgia) 3:0 i niespodziewanie awansowała do półfinału.W walce o finał nasza mistrzyni spotkała się z Hiszpanką Lutz Charlotte i chociaż prowadziła już 2:1 to niestety po dramatycznym meczu przegrała 2:3. Hiszpanka wygrała później finał 3:1.
„Biorąc pod uwagę, że córka grała z wieloma starszymi przeciwniczkami to moim zdaniem  awans  do półfinału jest znakomitym wynikiem i świetną promocją nie tylko naszego kraju ale i gminy Buczek. Wiktoria  potwierdziła, że wiele już potrafi i będzie jedną z faworytek do medalu podczas Euro Mini Champs 2017 (nieoficjalne mistrzostwa Europy żaczek), które zostaną rozegrane pod koniec wakacji w Strasburgu” – mówi trener i tata Longin Wróbel.

 
Wróbel zagrała w reprezentacji kraju PDF Drukuj
Napisał: Longin Wróbel   
czwartek, 01 czerwiec 2017

 
Wiktoria Wróbel - zawodniczka LTSR Buczek i jednocześnie najmłodsza reprezentantka Polski w tenisie stołowym, zaliczyła swój pierwszy międzynarodowy turniej, który jako jedyny w Europie  zaliczany jest do  4-ch najwyżej punktowanych na świecie. We Władysławowie-Cetniewie w dniach 24-28.05.2017r. rozegrano Polish Junior-Cadet Open ITTF w kategorii junior (do lat 18) i kadet   (do lat 15), w którym poza Chinami wystartowały najlepsze reprezentacje świata. Zawody tej rangi rozgrywane są tylko jeszcze w Chinach, Hongkongu i Tajlandii. Turniej juniorek zakończył się zwycięstwem Japonki Yuki Minagawy, a w kadetkach zwyciężyła również jej rodaczka –            Odo Satsuki. Wiktoria będąca zdecydowanie najmłodszą uczestniczką zawodów miała okazję zagrać z Niemką,Czeszką, Białorusinką, Rosjanką, Szwedką oraz Chinką grającą w barwach USA.
Tylko jedno spotkanie (z Czeszką) zakończyło się zwycięstwem naszej jedenastolatki, która jeszcze nie miała większych szans w rywalizacji ze znacznie starszymi tenisistkami. „Chcemy aby Wiktoria grała jak najwięcej, aby zdobywać doświadczenie w meczach z mocnymi przeciwniczkami. Tylko wówczas (za 3-4 lata) będzie mogła zdobywać medale w imprezach najwyższej rangi”- mówi Longin Wróbel, tata Wiktorii i jednocześnie jeden z trenerów prowadzących naszą reprezentację w Cetniewie.

 
 
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 19 - 27 z 131
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery