Kolarstwo w Buczku - VII 2008 PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
sobota, 02 sierpień 2008
III etap XVII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego w Buczku

Image Od kilku lat nasza gmina jest gospodarzem jednego z etapów Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów „ Po Ziemi Łódzkiej-szlakiem powiatów”
Zawody rozegrane są pod patronem TV „POLSAT” i „Przegląd Sportowy” W bieżącym roku w dniu 27 lipca 2008 roku w niedziele gościliśmy kolarzy z 18 ekip w tym 6 ekip zagranicznych ( Luksemburg, Belgia, Niemcy, Holandia, Rosja, Białoruś).
Razem wystartowało 96 kolarzy. Dyrektorem wyścigu był jak co roku Andrzej Syska, a organizacją wyścigu zajmowało się Stowarzyszenie Akcja dla Kolarstwa - APC. Etap po gminie Buczek liczył 107, 1 km ( 9 okrążeń po 11, 9 km). Wyścig trwał od godziny 11.00 do 14.30, kiedy nastąpiło wręczenie nagród.
Czytaj całość...
 
Buczek w Polsce biega PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
wtorek, 10 czerwiec 2008
 17 maja 2008r. na stadionie łaskiego CSiR młodzi sportowcy z Gminy Buczek zdominowali niemalże wszystkie konkurencje akcji „Polska biega”  zorganizowanej dzięki wsparciu władz samorządowych gmin: Łask, Buczek, Dobroń oraz kilku firm przez Lokalną Grupę Działania „Dolina Rzeki Grabi” i Łaski Oddział Stowarzyszenia Diabetyków.
Uczniowie z ogromną ambicją przystąpili do zawodów rozgrywanych na dystansach od 500m. do 1500m. oraz w kategorii „OPEN”.  Warto nadmienić, że na 185 uczestników akcji 40 reprezentowało wszystkie szkoły naszej gminy. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali dyplomy i okolicznościowe koszulki. Poniżej najlepsze wyniki reprezentantów naszych szkół i kategorii "OPEN":

 
 Dziewczęta SP kl.  IV - VI
 1. Natalia Sowiak SP Malenia  
 2. Anita Szczepania
 SP Buczek
 
 Chłopcy SP kl. IV - VI
 
 1. Patryk Niciak
 SP Buczek
 
 2. Patryk Kuśmierowski
 SP Czestków
 
 Dziewczęta gimnazjum 
 2. Ewelina Cieplucha
 Gimnazjum Buczek
 
 4. Emilia Kuźniak
 Gimnazjum Buczek
 
 Chłopcy gimnazjum
  
 1. Dawid Zieliński
 Gimnazjum Buczek 
 2. Dominik Wieczorek
 Gimnazjum Buczek 
 Kategoria "OPEN" 
 1. Błażej Napiórkowski
 Buczek 
 2. Ziemowit Zieliński
 Buczek 
 
 
 
 
 
Wyścig kolarski PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
środa, 01 sierpień 2007
V etap XVI Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego w Buczku

Od kilku lat nasza gmina jest gospodarzem jednego z etapów Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów „Po Ziemi Łódzkiej- szlakiem powiatów”. Zawody rozgrywane są pod patronatem „Dziennika Łódzkiego”.
W bieżącym roku w dniu 29 lipca 2006 roku w niedzielę gościliśmy kolarzy z ośmiu  krajów. Łącznie w wyscigu wystartowało ponad 130 zawodników. Dyrektorem wyścigu jest Andrzej Syska, a organizacją zajmuje się Stowarzyszenie Akcja dla Kolarstwa - APC. Należy nadmienić, że na etap po naszej gminie, który złożyło się 9 okrążeń po 11,9 km łącznie będzie to 107,1 km. Wyścig trwał od godz. 11.00 do godz. 13.45. W ramach wyścigu  rozegrane były wyścigi dla dzieci i młodzieży nie stowarzyszonej. Wystartowało 39 osób.
Wyniki końcowe w poszczególnych kategoriach:
Kategoria 5 lat i młodsi:
 1. Ola Jędrysiak  
 2. Natalia Motylska
 3. Ludwik Ratajczyk
 4. Sylwia Strucka
 5. Zuzanna Niciak
 6. Julia Borowiecka
Kategoria 6-7 lat :
 1. Łukasz Koper
 2. Natalia Krakowska
 3. Tomasz Adamiak
 4. Martyna Borowiecka
 5. Dominik Bordowicz
 6. Filip Ratajczyk
 7. Paweł Strucki
 8. Marta Płócienniczak
Kategoria 8-9 lat :
 1. Kamil Pisarski
 2. Rafał Grzegorczyk
 3. Marcelina Ciupińska
 4. Michał Gawron
 5. Ewelina Niciak
 6. Weronika Rzepkowska
Kategoria 10-13 lat :
 1. Tomasz Drzazga
 2. Agnieszka Sztanka
 3. Maria Badowska
 4. Szymon Grzegorczyk
 5. Tomasz Holaś
 6. Katarzyna Bogulak
 7. Dominik Borowiecki
 8. Grzegorz Jędrysiak
Kategoria 14-16 lat :
 1. Marcin Sztanka
 2. Dawid Zieliński
 3. Wojciech Buczkowski
 4. Cezary Drzazga
Kategoria 17 Lat i więcej:
 1. Mariusz Pelian
 2. Łukasz Kuśmierczak
 3. Stanisław Strucki
 4. Elżbieta Pyrka
 5. Grzegorz Pisarski
 6. Teresa Szyjka-Grzegorczyk
 7. Andrzej Sztanka

 
Bieg dla Papieża PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
sobota, 08 kwiecień 2006

Chcąc uczcić w doniosły sposób I rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II Starostwo Powiatowe w Łasku przy współudziale gmin powiatu łaskiego zorganizowało w dniu 2 kwietnia 2006 r. I Bieg Pamięci Jana Pawła II ulicami Łasku. Ważnym celem była również  popularyzacja biegów jako formy czynnego wypoczynku oraz kreowanie  zdrowego stylu życia.

Bieg zgromadził ponad 300 uczestników, a patronat honorowy nad biegiem objął Kustosz Sanktuarium w Łasku Ksiądz Proboszcz, Kanonik Marian Ciupiński. Z Buczku pod opieką Pań: Mirosławy Stawskiej i Ewy Niciak wystartowało 70 uczniów, reprezentujących wszystkie kategorie.

Przed  rozpoczęciem  biegów jego uczestnicy,  goście oraz mieszkańcy Łasku i okolic wzięli  udział we Mszy Św. odprawionej  w Łaskim Sanktuarium w intencji naszego Wielkiego Rodaka.
Biegi odbyły się w sześciu kategoriach i choć wyniki w tym biegu nie były najważniejsze. Wszyscy uczestnicy potraktowali start bardzo poważnie i z ogromnym zaangażowaniem rywalizowali na trasie.
W biegu na odcinku 400 m, wzięły udział władze gmin, powiatu, przedstawiciele świata sportu i zaproszeni goście. Zwycięzcą został komendant Komendy Powiatowe Państwowej Straży Pożarnej w Łasku Pan Dariusz Koliński, który wyprzedził wójta gminy Buczek, Pana Bronisława Węglewskiego.
Bardzo dobrze zaprezentowali się też chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Buczku, którzy pobiegli na odcinku 1000 m.
Zwycięzcą tej kategorii został Dawid Zieliński, a II miejsce zajął: Wiktor Pokorski.
W biegu na odcinku 1000 m, wzięły udział dziewczęta szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.  Milena Stasiak z Gimnazjum w Buczku zajeła w tym biegu II miejsce, a  Natalia Szafrańska – VI.
Bieg  na odcinku 2500 m,  zgromadził prawie 50 chłopców szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W tak licznej stawce  Patryk Duźniak z naszej szkoły zajął II miejsce,    Wiktor Stefańczyk – IV miejsce, a Cezary Kubiak - V.
W biegu w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn na dystansie 5000 m. wzięło udział około 40 zawodników, w tym 5 kobiet. W tym biegu Ziemowit Zieliński z Buczku zajął IV miejsce.
Uczestnicząc w tego rodzaju biegach wszyscy bez względu na miejsce jesteśmy już zwycięzcami, niemniej jednak chcąc nagrodzić wysiłek uczestników biegu wszyscy startujący otrzymali okolicznościowe numery startowe, a 3 pierwsze osoby na mecie pamiątkowe puchary. Ponadto spośród uczniów, którzy przekazali obsłudze sędziowskiej swoje nazwiska po biegach, wylosowano nagrody rzeczowe i upominki.
 
Sportowe sukcesy - c.d. PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
Ogromny, historyczny sukces odnieśli uczniowie Gimnazjum Publicznego w Buczku. Drużyna w składzie: Witold Uzarczyk i Piotr Podsędek wywalczyła brązowy medal podczas Ogólnopolskiej Gimnazjady Młodzieży w tenisie stołowym. Zawody rozegrano w Brzegu Dolnym k/Wrocławia. Wcześniej drużyna w Buczku prowadzona przez nauczycielkę w-f  Justynę Mikołajczyk zdobyła złoty medal w zawodach wojewódzkich w Wieruszowie. W/w uczniowie na co dzień trenują w ŁTRS BroWęg Łask ( druga liga tenisa stołowego mężczyzn) pod okiem Longina Wróbla.
Warto również nadmienić, że inny uczeń szkoły podstawowej w Buczku-Mateusz Kaflak, trenujący w ŁTSR BroWęg, zaliczony jest do ścisłej czołówki młodzików w naszym województwie
A.Z.
 
<< « start < wstecz 11 12 13 14 15 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 127 - 131 z 131
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery