Wyścig kolarski PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
środa, 01 sierpień 2007
V etap XVI Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego w Buczku

Od kilku lat nasza gmina jest gospodarzem jednego z etapów Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów „Po Ziemi Łódzkiej- szlakiem powiatów”. Zawody rozgrywane są pod patronatem „Dziennika Łódzkiego”.
W bieżącym roku w dniu 29 lipca 2006 roku w niedzielę gościliśmy kolarzy z ośmiu  krajów. Łącznie w wyscigu wystartowało ponad 130 zawodników. Dyrektorem wyścigu jest Andrzej Syska, a organizacją zajmuje się Stowarzyszenie Akcja dla Kolarstwa - APC. Należy nadmienić, że na etap po naszej gminie, który złożyło się 9 okrążeń po 11,9 km łącznie będzie to 107,1 km. Wyścig trwał od godz. 11.00 do godz. 13.45. W ramach wyścigu  rozegrane były wyścigi dla dzieci i młodzieży nie stowarzyszonej. Wystartowało 39 osób.
Wyniki końcowe w poszczególnych kategoriach:
Kategoria 5 lat i młodsi:
 1. Ola Jędrysiak  
 2. Natalia Motylska
 3. Ludwik Ratajczyk
 4. Sylwia Strucka
 5. Zuzanna Niciak
 6. Julia Borowiecka
Kategoria 6-7 lat :
 1. Łukasz Koper
 2. Natalia Krakowska
 3. Tomasz Adamiak
 4. Martyna Borowiecka
 5. Dominik Bordowicz
 6. Filip Ratajczyk
 7. Paweł Strucki
 8. Marta Płócienniczak
Kategoria 8-9 lat :
 1. Kamil Pisarski
 2. Rafał Grzegorczyk
 3. Marcelina Ciupińska
 4. Michał Gawron
 5. Ewelina Niciak
 6. Weronika Rzepkowska
Kategoria 10-13 lat :
 1. Tomasz Drzazga
 2. Agnieszka Sztanka
 3. Maria Badowska
 4. Szymon Grzegorczyk
 5. Tomasz Holaś
 6. Katarzyna Bogulak
 7. Dominik Borowiecki
 8. Grzegorz Jędrysiak
Kategoria 14-16 lat :
 1. Marcin Sztanka
 2. Dawid Zieliński
 3. Wojciech Buczkowski
 4. Cezary Drzazga
Kategoria 17 Lat i więcej:
 1. Mariusz Pelian
 2. Łukasz Kuśmierczak
 3. Stanisław Strucki
 4. Elżbieta Pyrka
 5. Grzegorz Pisarski
 6. Teresa Szyjka-Grzegorczyk
 7. Andrzej Sztanka

 
Bieg dla Papieża PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
sobota, 08 kwiecień 2006

Chcąc uczcić w doniosły sposób I rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II Starostwo Powiatowe w Łasku przy współudziale gmin powiatu łaskiego zorganizowało w dniu 2 kwietnia 2006 r. I Bieg Pamięci Jana Pawła II ulicami Łasku. Ważnym celem była również  popularyzacja biegów jako formy czynnego wypoczynku oraz kreowanie  zdrowego stylu życia.

Bieg zgromadził ponad 300 uczestników, a patronat honorowy nad biegiem objął Kustosz Sanktuarium w Łasku Ksiądz Proboszcz, Kanonik Marian Ciupiński. Z Buczku pod opieką Pań: Mirosławy Stawskiej i Ewy Niciak wystartowało 70 uczniów, reprezentujących wszystkie kategorie.

Przed  rozpoczęciem  biegów jego uczestnicy,  goście oraz mieszkańcy Łasku i okolic wzięli  udział we Mszy Św. odprawionej  w Łaskim Sanktuarium w intencji naszego Wielkiego Rodaka.
Biegi odbyły się w sześciu kategoriach i choć wyniki w tym biegu nie były najważniejsze. Wszyscy uczestnicy potraktowali start bardzo poważnie i z ogromnym zaangażowaniem rywalizowali na trasie.
W biegu na odcinku 400 m, wzięły udział władze gmin, powiatu, przedstawiciele świata sportu i zaproszeni goście. Zwycięzcą został komendant Komendy Powiatowe Państwowej Straży Pożarnej w Łasku Pan Dariusz Koliński, który wyprzedził wójta gminy Buczek, Pana Bronisława Węglewskiego.
Bardzo dobrze zaprezentowali się też chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Buczku, którzy pobiegli na odcinku 1000 m.
Zwycięzcą tej kategorii został Dawid Zieliński, a II miejsce zajął: Wiktor Pokorski.
W biegu na odcinku 1000 m, wzięły udział dziewczęta szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.  Milena Stasiak z Gimnazjum w Buczku zajeła w tym biegu II miejsce, a  Natalia Szafrańska – VI.
Bieg  na odcinku 2500 m,  zgromadził prawie 50 chłopców szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W tak licznej stawce  Patryk Duźniak z naszej szkoły zajął II miejsce,    Wiktor Stefańczyk – IV miejsce, a Cezary Kubiak - V.
W biegu w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn na dystansie 5000 m. wzięło udział około 40 zawodników, w tym 5 kobiet. W tym biegu Ziemowit Zieliński z Buczku zajął IV miejsce.
Uczestnicząc w tego rodzaju biegach wszyscy bez względu na miejsce jesteśmy już zwycięzcami, niemniej jednak chcąc nagrodzić wysiłek uczestników biegu wszyscy startujący otrzymali okolicznościowe numery startowe, a 3 pierwsze osoby na mecie pamiątkowe puchary. Ponadto spośród uczniów, którzy przekazali obsłudze sędziowskiej swoje nazwiska po biegach, wylosowano nagrody rzeczowe i upominki.
 
Sportowe sukcesy - c.d. PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek   
Ogromny, historyczny sukces odnieśli uczniowie Gimnazjum Publicznego w Buczku. Drużyna w składzie: Witold Uzarczyk i Piotr Podsędek wywalczyła brązowy medal podczas Ogólnopolskiej Gimnazjady Młodzieży w tenisie stołowym. Zawody rozegrano w Brzegu Dolnym k/Wrocławia. Wcześniej drużyna w Buczku prowadzona przez nauczycielkę w-f  Justynę Mikołajczyk zdobyła złoty medal w zawodach wojewódzkich w Wieruszowie. W/w uczniowie na co dzień trenują w ŁTRS BroWęg Łask ( druga liga tenisa stołowego mężczyzn) pod okiem Longina Wróbla.
Warto również nadmienić, że inny uczeń szkoły podstawowej w Buczku-Mateusz Kaflak, trenujący w ŁTSR BroWęg, zaliczony jest do ścisłej czołówki młodzików w naszym województwie
A.Z.
 
<< « start < wstecz 11 12 13 14 15 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 127 - 129 z 129
© 2018 Gmina Buczek - www.buczek.org.pl
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery