Mistrzynie Polski z Buczku PDF Drukuj
Napisał: Longin Wróbel
wtorek, 09 maj 2017

Zespół LTSR Buczek zdobył tytuł Drużynowego Mistrza Polski Młodziczek w tenisie stołowym.
Turniej rangi mistrzowskiej (dla drużyn do lat 13) rozgrywany był w dniach 4-5 maja 2017r. na  hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Krośnie. Drużyna z Buczku (w składzie: Wiktoria Wróbel, Zuzanna Niciak oraz Marta Holak) pokonała w fazie grupowej KU AZS Wrocław 3:2, MKS Lewart Lubartów 3:0, a w ćwierćfinale MLUKS Nadwiślana Płock również 3:0. W walce o finał buczkowianki ograły KS Gorce Nowy Targ 3:1 (punkty zdobyły: W.Wróbel 2, Z.Niciak 1). W walce o złoty medal, tenisistki LTSR po dramatycznym meczu trwajacym prawie dwie godziny, pokonały JKTS Jastrzębie-Zdrój 3:2 ( dwa zwycięstwa W.Wróbel i jedno Z. Niciak). Liderka naszej drużyny i jednocześnie jedna z najmłodszych zawodniczek zawodów została również najlepszą zawodniczką turnieju drużynowego (8 zwycięstw, 0 porażek).
Mistrzostwo kraju do największy sportowy sukces w historii gminy Buczek.

Czytaj całość...

Wygrana w gpp na urodziny PDF Drukuj
wtorek, 25 kwiecień 2017

Zwycięstwem Wiktorii Weroniki Wróbel (LTSR Buczek) zakończylo się 3 Grand Prix Polski Żaczek w tenisie stołowym, rozgrywane na obiektach hali widowiskowo-sportowej w Kwidzynie.
W klasyfikacji końcowej Wiktoria w dniu swoich 11-ch urodzin wyprzedziła Malwinę Jarecką (MLKS Viktoria Jelcz laskowice), Zofię Ślifkę (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki) oraz Klarę Lemańską (MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie). To trzecia wygrana z rzędu liderki krajowego rankingu żaczek, która praktycznie zapewniła sobie już zwycięstwo w klasyfikacji końcowej PZTS żaczek za sezon 2016/17. Warto również podkreslić, że Wiktoria Wróbel w tym sezonie była już
5-krotnie na podium GPP (pierwsza i trzecia w GPP młodziczek) co jest niewątpliwie wydarzeniem bez precedensu w rozgrywkach na szczeblu krajowym.

Potrójna mistrzyni PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek
wtorek, 18 kwiecień 2017

Trzy złote medale Wiktorii

Zawodniczka LTSR Buczek – Wiktoria Wróbel, została potrójną mistrzynią województwa łódzkiego w tenisie stołowym młodziczek. W mistrzostwach rozegranych w dniach 8-9 kwietnia br.
w Łodzi, wystąpiły najlepsze tenisistki do lat 13 z całego naszego województwa. Turniej drużynowy wygrał LTSR Buczek, który w finale rozgromił 3:0 GUKS Prosnę Wieruszów. Buczkowianki wystąpiły w składzie: Wiktoria Wróbel, Zuzanna Niciak i Marta Holak. W grze pojedynczej mistrzynią województwa została 11-letnia Wiktoria Wróbel, która w finale pokonała 3:0 swoją starszą o 2-lata koleżankę Zuzannę Niciak. Na miejscach 3-4 sklasyfikowano Wiktorię Wrzosek (MLUKS Dwójka Rawa Maz.) i Magdalenę Frątczak (MKS Jedynka Łódź). Trzecia zawodniczka LTSR – Marta Holak, zajęła miejsce 5-6.
Trzeci złoty medal Wiktoria Wróbel wywalczyła w grze podwójnej, a jej partnerką była Wiktoria Wrzosek. Srebrny medal przypadł parze Holak/Niciak.
Warto podkreślić, że Wiktoria to pierwsza w historii mistrzostw zawodniczka, która zdobyła złoty medal w grze pojedynczej będąc jeszcze żaczką.

W Łodzi rozegrano również mistrzostwa województwa juniorów (do lat 18). Zawodnik drugoligowej drużyny LTSR Buczek – Michał Oracz, został wicemistrzem w grze pojedynczej. Drugi srebrny medal podopieczny trenera Longina Wróbla wywalczył w deblu, a jego partnerem był zawodnik MKS Jedynka Łódź – Michał Stobiecki.  Kolejny brązowy medal buczkowianin zdobył w grze mieszanej wraz z zawodniczką MLKS Moszczenica – Kariną Kuwerską.

GPP w Luboniu PDF Drukuj
piątek, 07 kwiecień 2017
W hali widowiskowo-sportowej OSiR w Luboniu k/ Poznania rozegrano III Grand Prix Polski kadetek w tenisie stołowym. Wśród 64-ch najlepszych polskich tenisistek do lat 15, znakomicie zaprezentowała się 11-letnia Wiktoria Wróbel z LTSR Buczek. Wychowanka trenera Longina Wróbla (jednocześnie tata Wiktorii) tym razem startowała o dwie kategorie wyżej i była zdecydowanie najmłodszą uzestniczką imprezy, która zakwalifikowała się do finału krajowego.
Nasza zawodniczka w końcowej klasyfikacji zajęła 11 miejsce pokonując wiele koleżanek z krajowej czołówki  starszych o 3-4 lata. Zmagania najlepszych polskich kadetek obserwowane były przez sztab szkoleniowy PZTS w Warszawie, który uznał Wiktorię Wróbel za zawodniczkę najbardziej perspektywiczną, w którą warto zainwestować. W związku z powyższym buczkowiankę w najblizszym czasie czekają sprawdziany międzynarodowe. Przypomnijmy, że talent Wiktorii dostrzeżono już kilka miesięcy temu, czego efektem było powołanie jej w styczniu br. do kadry narodowej juniorek. Warto również nadmienić, że nieźle w tych zawodach spisała się starsza o 2-lata koleżanka szkolna i klubowa Wiktorii - Zuzanna Niciak, która w końcowej klasyfikacji zajęła 36 miejsce.

Buczkowianki w finale PDF Drukuj
wtorek, 21 marzec 2017

W Moszczenicy rozegrano III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny kadetek (do lat 15) w tenisie stołowym. Zawody w tej kategorii wiekowej po raz trzeci z rzędu wygrała 11-letnia Wiktoria Wróbel, która tym razem w finale ograła  swoją, starszą o 2-lata,  koleżankę klubową z LTSR Buczek – Zuzannę Niciak (3:1). W półfinale Wiktoria pokonała 3:0 Oliwię Kowalską (MKS Jedynka Łódź), a Zuzanna wygrała z Magdaleną Frontczak(MKS Jedynka) 3:1. W meczu o trzecie miejsce Kowalska wygrała 3:0 Z Frontczak. Tym razem słabiej wypadła trzecia buczkowianka – Marta Holak, która zakończyła zawody na miejscu ósmym.
Dwie najlepsze zawodniczi będą reprezentować łódzkie podczas III Grand Prix Polski kadetek, który zostanie rozegrany za dwa tygodnie w Luboniu (Wielkopolskie).