SOBOTA BOKSERSKA NA OTWARCIE HALI SPORTOWEJ W BUCZKU PDF Drukuj
Napisał: redakcja UG Buczek
poniedziałek, 13 listopad 2017

W dniu 11.11.2017 r. (sobota) w Hali Sportowej w Buczku przy ul. Szkolnej  3   odbyła się Sobota Bokserska „O Puchar Wójta Gminy Buczek Bronisława Węglewskiego”  pod hasłem „BOKS W RINGU NIE NA ULICY”.

Zawody były połączone z otwarciem hali sportowej wybudowanej w br. przez władze samorządowe gminy Buczek. Hala wraz z zapleczem kosztowała 3.500.000 zł netto a 4.400.000 zł brutto z czego ok. 1 mln to środki pozabudżetowe.  Wykonawcą hali była firma Zbigniewa Borka z Luciejowa. Hala ma wymiary 51m x 30m łącznie z galerią i widownią na której może zasiąść 300 osób. Podczas zawodów bokserskich było wprawdzie ponad 500 osób, ale umieszczono dodatkowe miejsca, a wiele osób obserwowało zawody  z galerii. Otwarcia hali dokonał wójt Buczku Bronisław Węglewski w towarzystwie m.in. Przewodniczącego  Sejmiku Samorządowego  Woj. Łódzkiego Marka Mazura, Starosty Łaskiego Teresy Wesołowskiej, d-cy 32 BLT płk Roberta Gurzędy. Halę poświecił  proboszcz Parafii Buczek ks. Rafał Mazurczyk.
Czytaj całość...

Kolejny duży sukces Wiktorii Wróbel PDF Drukuj
Napisał: Longin Wróbel
piątek, 10 listopad 2017

Zwycięstwem Wiktorii Wróbel zakończył się 2 Grand Prix Polski Młodziczek w tenisie stołowym,
rozgrywanym na obiektach hali sportowej w Bilczy k/Kielc. Uczennica szkoły podstawowej w Buczku, grająca w tym roku szkolnym w barwach MULKS Dwójka Rawa Mazowiecka, pokonała w finale  o rok starszą Annę Brzyską (PKS Kolping Jarosław) 3:1. Wcześniej Wiktoria pokonała również zawodniczki starsze od siebie, a mianowicie: w ćwierćfinale Julię Furman z Wrocławia, a w półfinale Zuzannę Wielgos z podkarpacia. W zawodach startowały 64 najlepsze w Polsce zawodniczki z rocznika 2005 i młodsze.
„Kilkanaście dni temu Wiktoria wygrała w Belgii międzynarodowy, bardzo prestiżowy turniej MASTERS dla młodziczek i w tych zawodach oczywiście była uważana za faworytkę do zwycięstwa. Muszę przyznać, że łatwo nie było ale córka dała radę i chociaż była rozstawiona z „trójką” to po raz kolejny pokazała na co ją stać” – powiedział Longin Wróbel (tata i trener Wiktorii). Gratulujemy kolejnego sukcesu.

Mazurek Dąbrowskiego dla Wiktorii Wróbel PDF Drukuj
wtorek, 07 listopad 2017

Wychowanka LTSR Buczek, 11-letnia Wiktoria Wróbel była jedyną reprezentantką Polski podczas bardzo prestiżowego międzynarodowego turnieju „STIGA Masters Minimes”, który rozegrano w Belgii w dniach 28-29 października 2017r. Do zawodów ETTU zaprosiła  14 najlepszych w Europie młodziczek i młodzików. Uczennica szkoły podstawowej w Buczku zajmując w tych zawodach  pierwsze miejsce potwierdziła przynależność do ścisłej europejskiej czołówki.

Mistrzowie Polski w SuperEnduro z Buczku PDF Drukuj
środa, 11 październik 2017

W sobotę 7 października Gminny Klub Motorowy - Buczek został Drużynowym Mistrzem Polski w SuperEnduro. Klub który powstał z inicjatywy Gminy Buczek i lokalnych biznesmenów nie zawiódł zaufania i pokonał 12 zespołów z całego kraju. Ogromnym sukcesem również jest drugie miejsce w rozgrywkach Pucharu Polski jest to przedsionek do mistrzostw i tutaj na 22 zespoły nasz klub zajął drugie miejsce. Indywidualnie w Mistrzostwach Polski najlepszymi zawodnikami naszego klubu byli Adrian Andrzejak, który zdobył tytuł drugiego wicemistrza Polski w najwyższej klasie Open i Kacper Baklarz, który zdobył tytuł drugiego wicemistrza polski w klasie Junior .
Chciałbym podziękować Gminie Buczek naszym partnerom ,sponsorom ,przyjaciołom klubu ,Firmom Sprzętkop ,Tabor- Bogdan Janeczek ,Tabor-Kop Dawid Janeczek, Metering, Tagraf, Tzii - Marta Taborowska, Stec - Marcin Stec, Saunopol, Sublima, Motul, Panu Ludwisiakowi. Dzięki wam zapisaliśmy kawałek historii bo jeszcze rok temu konkurencja śmiała się z nas, że zakładamy pierwszy klub motocyklowy w gminie wiejskiej .

A.A.

Marcin Kilańczyk brązowy medalista Mistrzostw Polski PDF Drukuj
piątek, 22 wrzesień 2017
 W ubiegły weekend w dniach 15-17 września w Stadzie Ogierów w Bogusławicach odbyły się Mistrzostwa Polski w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi D-1.
Marcin Kilańczyk reprezentant kadry narodowej wywalczył brązowy medal i tytuł II-giego Vicemistrza koniem Prymus wraz z luzakiem Filipem Nowackim, a w klasie N-1 klaczą Rapsodia zdobył pierwsze miejsce.
Tegoroczny sezon startowy zakończył na 14 miejscu w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.